Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 345408 Wyświetlenia
  • Zwracam sie sie z prosba do Was o wyjasnienie i przyblizenie mi (jako osoby nie zorientowanej kompletnie w tym temacie :niepewny: <!-- s:niepewny: --> ) sprawy oznaczen felg.
    Przymierzam sie do zakupu i nadal nie wiem o co chodzi z tym ET felgi :przestraszony:
    Jak mam to rozumiec jesli ET w jednej feldze wynosi np 30, a w drugiej 40 ??
    Moglby mi ktos wreszcie to wyjasnic :padam:
    Rozumiem, ze jest to odsadzenie kola od srub czy blotnika? Ale czy zobacze roznice golym okien, gdy spojrze na felge z ET 30 , a 40?
    Z gory dzieki za pomoc :padam:
    No i jak sie ma sprawa z doboru felgi pod opone np. mam opone o szerokosci 185 wiec mam szukac felgi na ta sama szerokosc czy na kazda felge o rozmiarze 14 cali wejdzie opona o szerokosci 185 ??

  • [quote="wolfmk"]No i jak sie ma sprawa z doboru felgi pod opone np. mam opone o szerokosci 185 wiec mam szukac felgi na ta sama szerokosc czy na kazda felge o rozmiarze 14 cali wejdzie opona o szerokosci 185 ??[/quote]

    Kazda felga oprocz srednicy ma rowniez swoja szerokosc. Wiec jak kupujesz to zwroc rowniez uwage na szer felgi.
    Nie wiem czemu tak jest ze szerokosc opon podana jest w mm, a szerokosc felg w calach. troche to utrudnia i trzeba sobie przeliczyc cale na mm, lub mm na cale. Wtedy zobaczysz czy opona jest szersza od felgi, czy felga od opony 😛 <!-- s:P -->
    1 cal to chyba 25,3 mm ale nie jestem pewien 😄
    Nie wiem tylko dokaldnie jakie przedzialy, tzn min i max szer opony jest przeznaczona na szer felgi.

  • Ja to coś ostatnio nie umiem wybrać dobrego filmu.

    Tym razem nie polecam wydawania pieniędzy na film
    [b]Plan doskonały (Inside Man)[/b]
    Nie jest to film akcji, jak niektórzy go recenzują. Z resztą w ogóle taki nijaki. Te dwie godziny dłużą się w kilku momentach. Jak ktoś koniecznie chce to można obejrzeć w domu.

  • A ja ostatnio oglądam non stop TELETUBISIE, mały Kamil sie od tegu uzależnił.

  • [quote="WRC"]A ja ostatnio oglądam non stop TELETUBISIE, mały Kamil sie od tegu uzależnił.[/quote]

    No skoro juz ogladasz je caly czas, to moze napiszesz czy polecasz czy nie?? :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • A jak jest z tym ET calym? Nikt nie wie?!
    Na stronkach internetowych wiele mi to nie mowi, ze jest to odsadzenie. Ale jak to wyglada w praktyce :chytry: <!-- s:chytry: -->
    Widac za trudne pytanie zadalem :rotfl:

  • Nie znam definicji, ale z grubsza rozumiem to tak:

    ET – Głębokość osadzenia (offset) - do odległość w mm od środka szerokości felgi do miejsca mocowania felgi (ta powierzchnia z otworami na śruby gdzie felga styka się z tarczą hamulcową czy tez bębnem).
    np. standardowa felga do fabii ma dodatnie ET i jest wsunięta do nadkola, jej miejsce mocowania jest po zewnętrznej stronie felgi.
    W przypadku kiedy mocowanie felgi jest po jej wewnętrznej stronie, wtedy felga jest wysunięta na zewnątrz i ET jest ujemne.
    Gdyby punkt mocowania felgi leżał dokładnie po środku szerokości felgi to ET=0
    Innymi słowy chodzi o to czy felga jest wysunięta na zewnątrz czy chowa się do środka nadkola

  • Czyli jednym slowem im mniejsze ET tym felga bardziej wystaje i nieco poszerza auto.
    Wielkie dzieki :padam: <!-- s:padam: -->

  • Nie ma sprawy 🙂 <!-- s:) -->
    [quote="wolfmk"]Czyli jednym slowem im mniejsze ET tym felga bardziej wystaje i nieco poszerza auto.[/quote]
    Tak, i w związku z tym im szersza felga tym ET musi być mniejsze, żeby nie obcierała o wnętrze nadkola przy skręcaniu

  • to ja mam pytanko z innej beczki 🙂 <!-- s:) -->

    chce kupic 16" .. jakie powinienem miec ET do felgi 16" 7,5 .. chce zalozyc opony 205/45

  • [quote="Wojtas"]to ja mam pytanko z innej beczki 🙂 <!-- s:) -->

    chce kupic 16" .. jakie powinienem miec ET do felgi 16" 7,5 .. chce zalozyc opony 205/45[/quote]

    Zadzown do serwisu i zapytaj jakie maja ET felgi w RS 😛

  • [quote="Wojtas"]chce kupic 16" .. jakie powinienem miec ET do felgi 16" 7,5 .. chce zalozyc opony 205/45[/quote]
    Chyba ET 35 (z resztą jest to chyba standardowe ET dla takiej felgi), ale nie znam się na tym, więc lepiej sprawdź to jeszcze gdzieś zanim wydasz kasę.

  • Dzisiaj widziałem naszego [b]ZYGUSA[/b] przemknął po przed moją maską ( jechałem fabką, żeby nie było ) na rondzie koło krakchemi około 16.30, niestety zanim mi się zaświeciło zielone nie było go już nawet widać pomknął w kierunku ronda polsatu i tyle go widzieli 😛 <!-- s:P -->

  • Pewnie się do Basi spieszył :hyhy: 😛 <!-- s:P -->

  • Może :hyhy: <!-- s:hyhy: --> , tylko, że kierowcy nie widziałem bo za późno go zobaczyłem mogła to być też jego siostra.

  • Fabią leciałem 165 km/h oczywiście licznikowe, obroty jeszcze spokojnie przed czerwonym polem. 1.4 MPI, 44 Kw, nie wiem czy poszła by szybciej ale da sie to sprawdzić, na zlocie myśle ze mozna spróbować 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="KABE"] ... uzyskalem dosc latwo v rzeczywista (na GPSie) 172 km/h, co odpowiada licznikowemu jakies 185 km/h[/quote]

    to calkiem spora roznica :looka: <!-- s:looka: -->

  • Potweirdzam ze to bylem ja 😄 <!-- s:D -->
    Ale niestety nie zauwazylem cie :wstyd:

  • [quote="Zygus"]Ale niestety nie zauwazylem cie :wstyd: <!-- s:wstyd: -->[/quote]

    Proszę jaki zapatrzony w Basię :hyhy:

  • [quote="MirekS"][quote="Zygus"]Ale niestety nie zauwazylem cie :wstyd: <!-- s:wstyd: -->[/quote]

    Proszę jaki zapatrzony w Basię :hyhy: [/quote]

    ... i bardzo dobrze 🙂 😛