Witaj na forum Fabia Club Polska

Silnik 1.4 16v

Temat utworzony · 11 Posty · 2250 Wyświetlenia
  • Witam mam pytanie chce zmienic silnik 1.4 MPI na 1.4 16v jakie czesci beda pasowac z MPI do 16v skrzynia biegow jest ta sama?? polosie tez ??piszcie pozdrawiam

  • Osprzęt silnika inny, sterownik też, skrzynia ma inne przełożenia. Proponuje zmianę całego auta, no chyba, że masz kompletnego rozbitka z 16V to można się bawić w przekładkę.

  • Generalnie tylko skorupa ta sama. Nawet wiązka elektryczna jest inna. Skrzynia podpasuje ale będziesz miał problem. Silniki 8 zaworowe zbierają się od dolnej partii obrotowe natomiast 16tki wolą wyższe obroty co powoduje iż skrzynie biegów w 16V mają krótsze przełożenia niskich biegów. 16V ze skrzynią od 8V będzie...mułowaty...będzie bardzo wolno wkręcał się na obroty.

  • mulowaty ? haha
    tylko ze w 8V jest krotsza skrzynia i na 1000% by duzo lepiej zapinal.
    po za tym skrzynia nie pasuje, inny dzwon.

  • [quote="mss"]mulowaty ? haha
    tylko ze w 8V jest krotsza skrzynia i na 1000% by duzo lepiej zapinal.
    po za tym skrzynia nie pasuje, inny dzwon.[/quote]

    Będzie szybszy w górnej partii ale od dołu będzie słabiutko. Co do mocowania to są gotowce - flansze pod te skrzynie - toc to to samo co było w Polo i tam nie ma problemu przy zastosowaniu flanszy.

  • o kurwa jaki ty spec jestes... juz mi sie nawet odpisywac nie chce 😕 <!-- s:/ -->
    zyj dalej ze swoimi dziwnymi teoriami 😐

  • [b]mss[/b], nie wiem czy ty się tak oburzasz... Kpić każdy potrafi!

  • oburzam sie, bo nawet przez chwile nie pomyslisz logicznie tylko narzucasz swoje teorie, a Ci wszyscy biedni ludzie ktorzy zupelnie sie nie znaja, lykaja to jak cieple mleko, bo napisane "madrymi" slowami.

    krotsza skrzynia, zawsze bedzie dawala lepsze przyspieszenie, powtarzam, ZAWSZE.
    silnik 16V jedzie z dolu gorzej, jak kazde 16V. tak samo kazde 8V bedzie lepiej jechalo z dolu i slablo na gorze.

    silnik 1.4 8V w fabii nie ma nic wspolnego z 1.4 8V w polo... nie ma zadnych flansz do tego typu "operacji".

    wiec prosze, nie brnij slepo w teorie, ktorych nie jestes pewien lub tez wyczytales w internecie, bo internet nie zawsze prawde Ci powie 😉 <!-- s;) -->

  • Nie skomentuje tego z racji iż nie jestem tylko teoretykiem... Ale dodam tylko abyś czytał dokładniej co kto pisze - wyraźnie opisywałem zachowanie silnika i skrzyni a nie jak przyśpiesza. Jakkolwiek...

  • [quote="bloku"]16V ze skrzynią od 8V będzie...mułowaty...będzie bardzo wolno wkręcał się na obroty.[/quote]
    przestan sie osmieszac...

  • hehehehehe toście chłopakowi pomogli