Witaj na forum Fabia Club Polska

Gasnacy silnik podczas jazdy :[

Topic created · 129 Posts · 27410 Views
  • [quote="Zygus"]Pan Andrzej [b]S[/b], Mirek [b]S[/b].
    Jakas rodzina?? :mrgreen:
    Ladnie wujkowi klientow naganiasz :mrgreen:[/quote]

    Zadna rodzina :mrgreen: tylko pierwsza litera [b]S[/b] się pokrywa, dalej już zupełnie co innego, po prostu nie chcę ujawniać pełnych danych osobowych na publicznym forum bez zgody głównego zainteresowanego.

  • [quote="MirekS"]Zadna rodzina :mrgreen: tylko pierwsza litera [b]S[/b] się pokrywa, dalej już zupełnie co innego, po prostu nie chcę ujawniać pełnych danych osobowych na publicznym forum bez zgody głównego zainteresowanego.[/quote]

    Tylko sobie zartowalem :mrgreen: , nawet jak by to byl ktos spokrewniony, to jak robi fachowo to nie widze przeszkod

  • A to co bylo przyczyna gasnacego silnika, aluminiowa uszczelka pod przepustnica za 8 zl mogla narobic szkod na kilka tysiecy zl :shock: :evil: a to wszystko dlatego ze mechanik zamaiast ja wymienic w ASO poprostu ja wyczyscil i wsadzil z powrotem. Moze mowicie co z tego ze nie wyminil skoro to aluminium, mianiowicie na zalaczonych fotkach sa 2 uszczelki (z lewej stara, z prawej nowa). Jak sie przyjzycie to wokol "dziury" jest wytloczony rowek, ktory rzecz jasna po dokrecniu ulega zgnieceniu co zapewnia szczelnosc i sprawia ze do silnika nie odstaje sie "obce powietrz". Coz .. po raz kolejny sprawdza sie powiedzenie .. chcesz miec cos dobrze zrobione :?: ZROB TO SAM :!: <!-- s:!: -->

    [url=http://img499.imageshack.us/my.php?image=pic009353ku.jpg][img]http://img499.imageshack.us/img499/8004/pic009353ku.th.jpg[/img][/url]

    [url=http://img336.imageshack.us/my.php?image=pic009362wm.jpg][img]http://img336.imageshack.us/img336/2315/pic009362wm.th.jpg[/img][/url]

  • A jednak gasnie dalej qr ... jego mac :evil: :evil: ciagle jest jeden i ten sam blad .. cyt. "Uklad recyrkulacji spalin, natezenie za duze sporadycznie" ... to pytam sie goscia czy to sie da wogole naprawic czy cus .. on mi mowi ze moze byc to albo tamto .. to sie pytam czemu nie sprawdzi VAGiem co jest .. a on mi wyjechal z textem .. "to trzeba zrobic badanie diagnostyczne i to kosztuje 210 zl :shock: :shock: :evil: <!-- s:evil: --> " ... powiedzialem grzecznie .. "aha..dowidzenia Panu prosze wyjechac samochodem z garazu" ... W tym ASO jeszcze nie bylem (Koszalin) i wiecej tam nie pojade .. ich zdrowo poj...lo :shock: za to ze wlaczy program zeby znalaz ktora czesc jest wadliwa to mam mu dac 210 zeta + ewentualne naprawy :shock: ... pozostalo mi tylko krazyc po ASO na Pomorzu az w ktoryms mi to zrobia 😞 Mecze sie z tym od wrzesnia .. jak dalej pojdzie to na zlocik przyjade pociagiem 😞

  • [quote="Wojtas"] to sie pytam czemu nie sprawdzi VAGiem co jest .. a on mi wyjechal z textem .. "to trzeba zrobic badanie diagnostyczne i to kosztuje 210 zl :shock: [/quote]

    Krakowskie ASO krzyczą za vaga 60 zetów. "Mój" warsztat 20.[b]Wojtas[/b] chyba musisz przyjechać do Kraka by Ci ją naprawili 😛 <!-- s:P -->PPP . Według mnie masz problem dalej ten sam i nie jest on usunięty, dotychcasowe działania były tylko syropkiem, a tu trzeba antybiotyk. Ja dalej obstawiam :

    • przepustnica
    • listwa zapłonowa
      lub
    • sonda lambda
  • [quote="MirekS"] ... sonda lambda[/quote]

    sonda przy kolektorze odpada poniewaz zostala sprawdzona ... cos tam do niej przystawiasli i urzadzenie pokazywalo dobre wartosci.

    A z tym przyjazdem do Krakowa to nic smiesznego :beksa: jak tu nic nie zdzialam to bede musial sie pojawic i przy okazji jakiegos spota sie walnie :mrgreen:

  • Dorwalem ostatnio AUTO SWIAT z grudnia i pisali o wadach i zaletach, co sie psuje itd itp w fabiach 1.4 16V. Pisalo wlasnie tam o przepustnicy, ze nalezy ja czyscic po ok 30 tysiacach km, gdyz zanieczyszcza sie ona oparami z silnika (byla podana fachowa nazwa skad te opary ale nie pamietam).

  • [quote="wolfmk"]Dorwalem ostatnio AUTO SWIAT z grudnia i pisali o wadach i zaletach, co sie psuje itd itp w fabiach 1.4 16V. Pisalo wlasnie tam o przepustnicy, ze nalezy ja czyscic po ok 30 tysiacach km, gdyz zanieczyszcza sie ona oparami z silnika (byla podana fachowa nazwa skad te opary ale nie pamietam).[/quote]

    [b]Wolf[/b] mialbys moze mozliwosc zeskanowania tego artykulu ... nie Ty pierwszy mi mowisz o tym artykule a w sklepach juz go nie 😞 .. slyszalem ze to robi sie z "odmy" . Bo jakis kretyn cos tam zle zaprojektowal :evil: <!-- s:evil: -->

    [b]Mirek[/b] .. slyszalem tazke ze mogl sie popsuc silnik krokowy lub przeplywka ??

    Przypominam .. teraz komp pokazuje tylko jeden blad .. "Uklad recyrkulacji spalin, natezenie za duze sporadycznie"

  • Wojtas niestety nie mam tego artykulu 😢 Ja to wyczytalem jak bylem w ASO - tam maja czasem rozne artykuly..

  • Na stronce auto-swiata
    http://autoswiat.redakcja.pl/<!-- m -->
    mozesz sobie kupic to wydanie w formie pdf, za jedyne 1.22zl
    Tylko musisz znalesc odpowiednie wydanie 😄

  • [quote="Wojtas"][b]Mirek[/b] .. slyszalem tazke ze mogl sie popsuc silnik krokowy lub przeplywka ??

    Przypominam .. teraz komp pokazuje tylko jeden blad .. "Uklad recyrkulacji spalin, natezenie za duze sporadycznie"[/quote]

    To się, rzadko zdarza, a jeżeli już to w mocno wyeksploatowanych pojazdach, a fabki są za nowe. Poza tym jak się nie mylę 16-zaworowe fabki mają dwie sondy, a Ty piszesz o sprawdzeniu jednej.

  • Dzisiaj fabka byla w innym ASO .. czekam az wroci .. jest pod sterami mojego taty 😄 .. w tamtym ASO komp nie pokazal tego bledu :shock: i ojciec mowi ze nie gasnie .. nie wiem o co biega .. moze mnie juz fabka nie lubi :beksa: ... chyba musze ja dzisiaj wziasc na przeczyszczenie zaworow .. moze tam jakis paproch siedzi :twisted: i wydmucha sie dopiero przy 180 km/h :twisted:

    [b]Mirek[/b] .. tak 16V maja 2 sondy .. ale druga sonda jest za katalizatorem .. moze miec ona wplyw ?? bo tylko jeszcze to nie bylo sprawdzne.

  • Przypomnial mi sie fakt ze pierwsze zgasniecie bylo poprzedzone tankowaniem na stacji na ktorej tankowalem po 1 pierwszy ..nibu mieli tam benzyne Orlenu ale w to akurat nie wierze.

    Czy przyczyna moze byc uszkodzony lub zabrudzony katalizator i sonda za nim moze pokazywac taki wlasnie blad ??

  • Kat nie ma raczej wpływu, natomiast druga sonda może wysyłać błędne dane i stąd Twe problemy.

  • mialem podobny problem co Wojtas tyle ze mi az nie gaslo aftko ale problemy z obrotami byly dosc konkretne
    po przeczyszczeniu przepustnicy (nie w ASO bo tam wolaja kolo 80pln za to) pojechalem do nich na serwis aby zakodowali mi fabke na nowo i problem ustal
    koszt nowego progr 40zl czyli jeszcze nie tak duzo jak na ASO 🙂

  • Mam nadzieje ze problem w koncu ustal ...

    Po oczyszczeniu i wymyciu silnika krokowego układu recyrkulacji spalin z nagaru oraz umyciu czujnika składu mieszanki w kolektorze dolotowym i po ponowanym zaprogramowaniu kompa fabka smiga jak nigdy dotad 😄

    Caly ten problem zaczal sie jak zatankowalem z przymusu na bylym CPNie na ktorym rzekomo byly paliwa z Orlenu. I najprawdopodbniej Panstwo na tej stacji byli tak chojni ze dolali oleju opalowego :evil: caly uklad paliwowy byl okopcony :evil: <!-- s:evil: -->

  • To super 🙂 w końcu koniec problemów z Twoją furką.......... :brawo: <!-- s:brawo: --> oby jeżdziła jak najdłużej 😉

  • [quote="Wojtas"] "Uklad recyrkulacji spalin, natezenie za duze sporadycznie" [/quote]

    Odświerzam stary temat gdyż do mojego pracodawcy przyszedł były pracownik ASO skoda i rozmawiałem z nim o Twoim problemie i tu pytnie do Ciebie [b]WOJTAS[/b] czy znasz numer Tego błędu, gdyż sam tekst okazuje się, że to pic na wodę, może mówić wszystko i nic. Dopiero po numerze można zlokalizować usterkę, on co prawda mówi iż wszystkich na pamięć nie pamięta, ale może ten akurat będzie wiedział.

  • [quote="MirekS"][quote="Wojtas"] "Uklad recyrkulacji spalin, natezenie za duze sporadycznie" [/quote]

    Odświerzam stary temat gdyż do mojego pracodawcy przyszedł były pracownik ASO skoda i rozmawiałem z nim o Twoim problemie i tu pytnie do Ciebie [b]WOJTAS[/b] czy znasz numer Tego błędu, gdyż sam tekst okazuje się, że to pic na wodę, może mówić wszystko i nic. Dopiero po numerze można zlokalizować usterkę, on co prawda mówi iż wszystkich na pamięć nie pamięta, ale może ten akurat będzie wiedział.[/quote]

    Mirus wlasnie w tym problem ze nie pamietam 😞 Mam gdzies na wydruku jak bylem w ASO ale nie wiem czy czasami juz jej nie wyrzucilem 😞 Jade jeszcze do znajomego co zajmuje sie wydechami i wytnie mi katalizator i popatrzy..jak cos to wstawi mi nowy za 200 zl ... PS. W ASO za wymiane katalizatora chca 2400 zl :shock: normalnie ich poj...lo (cena nowego katalizatora 200zl)

    [b]ASO to banda zlodzieji[/b]

  • Postaraj się znaleźć, jak nie, to trudno powiem mu tylko o komunikacie, zasugrował mi również, iż mogła się naderwać jakaś część w tłumiku lub właśnie katalizatorze i podczas jazdy przytyka Ci układ wydechowy - ta usterka dawała się we znaki właścicielom felicji z silnikami 1.6. I jeszcze jedno jakbyś mi dokładnie opisał w jakich momentach Ci auto gaśnie, przyspieszanie, zwalnianie, luz, bieg, prędkość, jakie obroty, na których biegach no i chyba tyle mi mówił.

Log in to reply