Witaj na forum Fabia Club Polska

FABIA 2 1.4 16V - usterki

Temat utworzony · 8 Posty · 2241 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich Klubowiczów,
    Posiadam Fabię 2 z silnikiem 1.4 16V. We wrześniu kończy się gwarancja, więc chciałbym wyeliminować na koszt producenta kilka rzeczy, które od pewnego czasu mnie denerwują/irytują.

    1. Trzeszczenie deski, stuki spod deski - czy to w ogóle da się wyeliminować, czy ten typ tak ma?
    2. Kompresor (chyba) klimatyzacji czasami wydaje metaliczny dźwięk - po wyłączeniu klimatyzacji dźwięk ustępuje,
    3. "Skrzypiący" pedał hamulca - czasami (nie zawsze) naciskanie pedału hamulca powoduje skrzypienie; dźwięk ten słychać także podczas postoju;
      Jeżeli ktoś miał podobne problemy i udało mu się je rozwiązać, bardzo proszę o wskazówki, co "mam powiedzieć w serwisie", żeby udało im się to naprawić.
      Pozdrawiam.
  • [b]LK[/b], Witaj tez mam F2 i powiem ci ze mimo ze trzeszczaca deska rozdzielcza mnie irytuje to wydaje mi sie ze ten typ tak ma, co nie znaczy ze tego nie zglosze na serwisie na przegladzie. Kompresor dziala dobrze i na niego nie narzekam wiem jest to powod do (sic!) wymiany. Pedla hamulca rowniez. U mnie syczy ale to normalny dziwek pracy wspomagania i mialem i mam tak w kazdym aucie. Powiedz tylko jaki masz przebieg 🙂 <!-- s:) -->

  • Przebieg to ~24000km. Generalnie nie miałem żadnych większych problemów... i mam nadzieję, że tak zostanie. Przypomniało mi się jeszcze jedno "zjawisko" z zimy - przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające, dziwne odgłosy wydawały amortyzatory (chyba).
    Wracając do stuków spod deski rozdzielczej - jeden już udało mi się wyeliminować w serwisie - odkręciła się poduszka powietrzna pasażera :szok: <!-- s:szok: -->

  • [b]LK[/b], no ja na razie mam 11k ale z ta poduszka to lekkie przegiecie. :zdegustowany: a co do stukow w zimie to wydaje mi sie ze chodzi i przemarzniete elementy ktore dopiero podczas pracy sie uwalniaja i zaczynaja pracowac nominalnie. U siebie tez cos takiego zauwazylem, ale sporadycznie. 😉 <!-- s;) -->

  • A ja po 1,5 tys km zauważyłem na trasie na prostej drodze jakby samochód ledwo skręcał w lewo.Myślałem, że to problem ciśnienia w oponach, ale przy wlewie paliwa jest rozpiska jakie powinno być i rzeczywiście tak jest. Spotkaliście się z czymś takim? Orientujecie się czym to mogłoby być spowodowane. Może jestem już przewrażliwiony :help: <!-- s:help: -->

  • Wcześniej jeździłem Corsą B i po przesiadce do Fabii 2 uważam jej zawieszenie i sposób prowadzenia wręcz za wzorowy.
    Jeżeli chodzi o znoszenie w lewo, to (z tego co wiem) może być wiele poowodów, np. źle założone koła po zimie (opony kierunkowe), lub źle ustawiona zbieżność (np. po wiechaniu w dużą dziurę, uderzenie w krawężnik).
    Proponuję rozpocząć od sprawdzenia tego pierwszego (opony), a następnie udać się do stacji diagnostycznej.

  • [quote="LK"]Kompresor (chyba) klimatyzacji czasami wydaje metaliczny dźwięk - po wyłączeniu klimatyzacji dźwięk ustępuje,
    3) "Skrzypiący" pedał hamulca - czasami (nie zawsze) naciskanie pedału hamulca powoduje skrzypienie; dźwięk ten słychać także podczas postoju;[/quote]

    Jeśli chodzi o hamulec to mnie także skrzypiał, ale posmarowali mi tylko w ASO preparatem WD40 😕 . Najważniejsze, że nie skrzypi. Natomiast tak jak u ciebie po włączeniu klimatyzacji słyszę metaliczny dźwięk i im bardziej dodam gazu tym więcej hałasuje 😞 . Też z tym pojadę, bo przyznam szczerze, że trochę mnie to denerwuje 😞 <!-- s:( -->.

  • [quote="LK"]Witam wszystkich Klubowiczów,
    Posiadam Fabię 2 z silnikiem 1.4 16V. We wrześniu kończy się gwarancja, więc chciałbym wyeliminować na koszt producenta kilka rzeczy, które od pewnego czasu mnie denerwują/irytują.

    1. Trzeszczenie deski, stuki spod deski - czy to w ogóle da się wyeliminować, czy ten typ tak ma?
    2. Kompresor (chyba) klimatyzacji czasami wydaje metaliczny dźwięk - po wyłączeniu klimatyzacji dźwięk ustępuje,
    3. "Skrzypiący" pedał hamulca - czasami (nie zawsze) naciskanie pedału hamulca powoduje skrzypienie; dźwięk ten słychać także podczas postoju;
      Jeżeli ktoś miał podobne problemy i udało mu się je rozwiązać, bardzo proszę o wskazówki, co "mam powiedzieć w serwisie", żeby udało im się to naprawić.
      Pozdrawiam.[/quote]

    Kiepska sprawa z usterkami sporadycznymi. Jeżeli usterki nie wystąpią w serwisie to nie będzie co naprawiać i nici z usuwania usterek. Pedał przesmarować. Kompresor? hmm do weryfikacji być możne mało czynnika? kiedy był przegląd klimatyzacji? a co do deski zobaczyć czy wszystkie plastiki są ok jeżeli tak to do zdjęcia jest deska. Pozdrawiam