Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Zawieszenie przód/tył

Temat utworzony · 192 Posty · 37150 Wyświetlenia
  • U mnie takie same objawy, też jestem ciekaw co to.

  • A u mnie objawy zanikają jak jest mokro, a nasilają się jak jest sucho
    Ostatnio były mrozy -10 ale było sucho - trzeszczało jak wóz drabiniasty. Wcześniej było ok. -2 i chlapa śniegowa - i była cisza jak makiem zasiał
    Przy dodatnich temp. podobnie - trzeszczy niezależnie od temperatury lecz wilgotności

  • Gdzieś był ten temat już szeroko opisywany, jednak nie mogę go znaleźć, w każdym bądź razie u mnie nic nie skrzypi bez względu na temperaturę, nasmaruj talkiem dwie gumy na stabilizatorze.

    Znalazłem, przeanalizuj ten temat:
    http://fcl.pl/forum/viewtopic.php?t=717&postdays=0&postorder=asc&highlight=gumy++stabilizatorze&start=0<!-- m -->

  • Tutaj jest temat ktory zostal poruszony zeszlej zimy

    http://fcl.pl/forum/viewtopic.php?t=344<!-- m -->

    Moze to ci troch epomoze

  • [b]MirekS, Zygus[/b] Dzięki za wskazówki
    Co prawda ja mam jeszcze gwarancję więc uderzę do ASO, ale przynajmniej będę wiedział jak ich nakierować, bo jak sami szukają to różnie to bywa, a jak znajdą to przynajmniej będę wiedział czy mi nie wciskają kitów.

    [b]Mirku[/b], w Twoim linku wyczytałem o stabilizatorze nowego i starego typu. Czy istotne są zmiany w zawieszeniu starego i nowego typu? Czy te zmiany jakoś znacząco wpłynęły na trwałość i czy Fabia po lifcie ma już ten nowy typ?

  • [quote="kros"][b]MirekS, Zygus[/b] Dzięki za wskazówki
    Co prawda ja mam jeszcze gwarancję więc uderzę do ASO, ale przynajmniej będę wiedział jak ich nakierować, bo jak sami szukają to różnie to bywa, a jak znajdą to przynajmniej będę wiedział czy mi nie wciskają kitów. [/quote]

    Jesli pojedziesz do ASO i powiesz ze ci skrzypi przod jak jezdziesz, to oni powinni wiedziec co maja robic. Takbylo w moim przpyadku, powiedzialem tylko ze skrzypi autko z przodu 😄

  • [quote="kros"][b]Mirku[/b], w Twoim linku wyczytałem o stabilizatorze nowego i starego typu. Czy istotne są zmiany w zawieszeniu starego i nowego typu? Czy te zmiany jakoś znacząco wpłynęły na trwałość i czy Fabia po lifcie ma już ten nowy typ?[/quote]

    Stary stabilizator od nowego różni się tylko kształtem, jest to kawałek wygiętego pręta. Dlaczego skoda zmieniała jego kształt nie wiem. Na trwałość zawieszenia napewno wpłynęła zmiana łączników stabilizatora, te z początku produkcji to była tragedia. Fabka po liftingu nie powinna mieć starego stabilizatora no chyba, że gdzieś im się zapodziała partia w magazynie. o innych zmainach w zawieszeniu nic nie wiem.

  • Czyli mogę domniemywać że łączniki też już mam nowego typu?
    A jaki jest objaw padniętych łączników? stukotanie?
    Ile w ogóle wytrzymują łączniki stary typ / nowy typ?

  • [quote="kros"]Czyli mogę domniemywać że łączniki też już mam nowego typu?[/quote]

    Na 100% tak.

    [quote="kros"]A jaki jest objaw padniętych łączników? stukotanie? [/quote]

    Stukanie szczególnie na nierównych nawierzchniach i przy odciążonym kole na zakrętach.

    [quote="kros"]Ile w ogóle wytrzymują łączniki stary typ / nowy typ?[/quote]

    W zależności od dróg po jakich jeździsz ale od 10 tys km do około 50 tys. Natomiast te stare moje pierwsze fabryczne wytrzymały tylko parę tys.

  • OK. dzięki za pomoc 😄

  • dzisiaj w drodze powrotnej z pracy rowniez cos zaskrzypialo pare razy z przodu przy pokonywaniu nierownosci... no nic - pojezdze jeszcze chwilke i jak nie ustanie to sie bede bartwic dalej 😎

  • [quote="Lestek"]dzisiaj w drodze powrotnej z pracy rowniez cos zaskrzypialo pare razy z przodu przy pokonywaniu nierownosci... no nic - pojezdze jeszcze chwilke i jak nie ustanie to sie bede bartwic dalej 8)[/quote]

    jest taka zasada TTTM (ten typ tak ma) jak jest zimno to wszystko w fabkach sztywnieje 😞 i skrzypi 😞

  • [quote="Wojtas"]jest taka zasada TTTM (ten typ tak ma) jak jest zimno to wszystko w fabkach sztywnieje 😞 i skrzypi :-([/quote]

    Są wyjątki :mrgreen:

  • no coz - to czekamy na wiosne - raz, zeby przestalo skrzypiec, dwa, zeby wrzucic aluski;)

  • A u mnie tak jak mówiliście, po wymianie poduszek stabilizatora jest cisza, nawet przy mrozach

  • Mam nadzieję że długo będzie cisza, u mnie po wymianie w ASO nie skrzypiało przez jakiś czas (chyba miesiąc-codziennie jeżdżąc) a później zaczeło spowrotem. Teraz czekam na wiosnę i będę smarował lu sypał talkiem 😄

  • [quote="Lestek"]no coz - to czekamy na wiosne - raz, zeby przestalo skrzypiec, dwa, zeby wrzucic aluski;)[/quote]

    jesli to zbyt uciazliwe, to nie czekaj do wiosny tylko udezaj do ASO. Oni wiedza co z tym zrobic i gdzie nasmarowac 😄
    Ja mialem spokoj rok, teraz przy tych mrozach znow si eodzywa, ale narazie delikatnie i nie zawsze

  • [quote="abenek"]Mam nadzieję że długo będzie cisza[/quote]
    Ja też 😄

    [quote="abenek"]u mnie po wymianie w ASO nie skrzypiało przez jakiś czas (chyba miesiąc-codziennie jeżdżąc) a później zaczeło spowrotem. Teraz czekam na wiosnę i będę smarował lu sypał talkiem :-D[/quote]

    Moje fabryczne zaczęły skrzeczeć po 10-11 miesiącach, a po roku już nie mogłem ich słuchać. W sumie przejechały niecałe 38 kkm

    Ciekawe ile te pożyją? - zobaczymy...

  • no moje zaczely skrzeczec po tygodniu - 600 km przebiegu i trzeszczy - lekko i nie zawsze, ale jednak trzeszczy.... poczekamy - zobaczymy

  • witam
    to jest taka przypadłość Fabii mnie też wymieniali i gumy i stabilizator był spokój przez może 1 rok i skrzypienie tej zimy wróciło :shock: :? więc co zrobić ? jeździć i 😄