Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Zwarcie do masy

Temat utworzony · 25 Posty · 15542 Wyświetlenia
  • Temat znam tylko teoretycznie, ale slyszalem ze gabki trzeba usunac i dbac o to zeby pompa byla sucha. Inaczej wyglada tak jak na zdjeciu 2 i 3.
    W elektronice leca podobno kondensatory - te niebieskie cusie na zdjeciach.
    Wtyczki tez koroduja - zdjecie 1
    .
    Mam nadzieje ze te informacje pomoga - uwaga - sa 2 rodzaje pomp, ta na zdjeciu to nie jet KOYO tylko ta druga - chyba TRW albo cos takiego.

  • Powiem szczerze, że moja pompka wygląda jak nowa przy tej pokazanej na zdjęciach. Była mokra ale nie zardzewiała tak jak ta. Jak rozbiorę to zobaczę.

  • UFFF panowie !!!! Powiem tak :
    Zakupcie sobie aceton (najlepszy to jest w zmywaczach do paznokci lub produktach firmy SAKOP ale o te ciężko na rynku ) kolejno też wazelinę techniczną ( dla dzieci też może być ale ma znacznie słabsze wyniki i jest ZNACZNIE droższa . )

    Przy obecnych warunkach pogodowych jeśli zachlapaliście kable wtyczki itp . To bierzemy i w sytuacji opisanej powyżej w pierwszej kolejności po rozłączeniu wtyczek CZYSTĄ szmatką wycieramy do sucha po czym przelewamy acetonem i czekamy aż odparuje ( najlepiej w zimne dnie podprowadzić żonie suszarkę albo użyć dobrej jakości opalarki na najniższym biegu 🙂 <!-- s:) --> ) Oczyszczone styki w miarę możliwości skrobiemy nożem ale lepsze są iglaki i leciutko pokrywamy tkz "filmem" z wazeliny .
    Przypadkiem nie dajcie się namówić nikomu na zagrzewanie wtyczek koszulkami termo !!! To dopiero trzyma wilgoć jak się dostanie a dostanie się wierzcie mi 🙂

    Problem o którym tu mowa to rodzaj doziemienia , taka mikro upływność , która do zwarcia ma daleko jeszcze ale robi dziwne manewry z naszymi kontrolkami 🙂

  • Witam!
    Problem został rozwiązany. Okazało się, że dostał czujnik skrętu. Był mokry. Na szczęście od wody a nie płynu. Zapach czujnika przypominał MENTOSY. Po prostu się spalił.
    Dziękuję za zainteresowanie.

  • Witam, odgrzewam kotleta. U mnie również wywala błąd 01290 - zwarcie do masy. Jadąc na wprost i na zakrętach jest ok. Problem zaczyna się np przy parkowaniu lub wjeździe np na posesję kiedy trzeba mocniej skręcić w jedną a potem w drugą stronę wtedy wspomaganie nie domaga. Moje podejrzenie pada na czujnik skrętu bo podczas skrętu nie zwiększają się obroty pompy i Turn Rate wynosi 0.0. Pod spodem zamieszczam rzut ekranu. Nie sugerujcie się tymi 62 A po prostu rzut ekranu został zrobiony podczas maksymalnego skręcenia kierownicy na postoju. Proszę o opinie czy słusznie podejrzewam czujnik skrętu.
    [img]http://michalwolny.interiowo.pl/kierownica.jpg[/img]