Witaj na forum Fabia Club Polska

Instalacja TWIN POWER OMEGAS

Temat utworzony · 3 Posty · 809 Wyświetlenia
  • Nie wiedziałem, do jakiego działu mogę zakwalifikować ten temat, więc postanowiłem tutaj. Zdecydowałem się na zainstalowanie instalacji TWIN POWER OMEGAS i stąd moje pytanie. Czy ktoś z was drodzy koledzy i koleżanki ma doświadczenie z poruszaniem się samochodem na gazie? Co najczęściej może się w takim samochodzie zepsuć i czy w ogóle można na gazie osiągnąć przebieg zbliżony do przebiegu na benzynie? Wiem, że na benzynie można już bez remontu zrobić nawet 300 000 km. I jeszcze jedno pytanie. Może ktoś z was miał doświadczenie z ta instalacją? Dowiedziałem się, że to instalacja IV generacji.

    Pozdrawiam

    Tomek

  • ja posiadam w Skodzinie taką instalacje. Niestety zbyt wielkiego doswiadczenia to jeszcze z nią nie mam, bo jezdzilem ta Fabia 3 miesiace, a teraz mam tymczasowo zamienione auto na Fabie bez gazu jeszcze (tamtą jezdzi aktualnie brat;]). Instalacja byla zakladana w salonie Skody w Łodzi i dotychczas nie ma z nią problemow. Spisuje sie perfekcyjnie. Jesli chodzi o dynamike to różnica pomiedzy gazem a benzyną jest wręcz znikoma, w tym moim silniku 1.2 HTP 70 KM jesli auto nie jest mocno zaladowane to ze spokojem mozna wyprzedzac 😜 a jak zaladowane to nawet i benzyna nie pomoze xD Ale nie ma co narzekac, wyrabia sie. A i spalanie jest rewelacyjne. Przy w miare normalnej jezdzie bez szalenstw spalała mi ok. 6 litrow gazu na 100 km. I to na trasie 30 km, bo tyle mam do szkoly w Grudziadzu 😛 Na dluzszej trasie, jak jest a miare pusto to spokojnie mozna spalic 5,5 l/100 przy predkosci ok 90 km/h. a tak 100-120 to mniej wiecej te 6 litrow pali, no moze z lekkim hakiem 😛 Więc 100 km to koszt rzędu 10 PLN 🙂 <!-- s:) -->

    I jak dotychczas nie ma problemow z instalacja, a na gazie przejechane jest okolo 5 tys. km takze w sumie troche malo, ale mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku 🙂

    Takze ja polecam, bo pomimo niemalego wydatku to inwestycja sie raczej oplaca 🙂

  • [quote="tomekl80"]Czy ktoś z was drodzy koledzy i koleżanki ma doświadczenie z poruszaniem się samochodem na gazie? [/quote]

    Ja mam trochę doświadczenia, przejechane w sumie około 110tys km na LPG. Psuć się raczej nie ma co jeśli została prawidłowo zamontowana i wyregulowana. Co 15 tys km wymieniałem filtr powietrza i świece, a co 30 filtr gazu. Do tego doszły chyba trzy wycieki na łączach i coś po około 80 tys wymiana membran w reduktorze.