Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Diody

Temat utworzony · 68 Posty · 26960 Wyświetlenia
  • liczyl juz ktos ile tego potrzeba:

    • zegary- .....szt.
    • panel nawiewu- .....szt.
    • reg.swiatel - ....szt.
      nie chce mi sie tego dwa razy rozbierac temu pytam, thx za odp
  • [quote="manii"]liczyl juz ktos ile tego potrzeba:

    • zegary- .....szt.
    • panel nawiewu- .....szt.
    • reg.swiatel - ....szt.
      nie chce mi sie tego dwa razy rozbierac temu pytam, thx za odp[/quote]

    A na jaki kolor zmieniasz Manii?? Bo ja chcialem zakupic diody białe i poszukuje osob ktore by ze mna kupily by taniej wyszlo

  • ostatnio jezdzilem A3 i czerwony wpadl mi w oko wiec chyba na red, i nawet spoko mnie wyjdzie bo sa w miare po pieniadzach w porownaniu z innymi (niebieskie czy biale) wiec powoli kompletuje

  • Ja też jak bym zmieniał to na czerwone z niebieskim podświetleniem strzałek - wygląda super 🆗 <!-- s🆗 --> .

  • Kurcze teraz to sie zaczalem zastanawiac?? Hmm.. niebieski czy czerwony:) juz sam nie wiem! Ale juz od miesiaca chodzi za mna wymiana podswietlenia i musze to zroboic. 😎

  • [quote="Pinek"]Kurcze teraz to sie zaczalem zastanawiac?? Hmm.. niebieski czy czerwony:) juz sam nie wiem! Ale juz od miesiaca chodzi za mna wymiana podswietlenia i musze to zroboic. 8)[/quote]

    Ja mam ten sam problem i też mnie męczy zmiana podświetlenia 😄 <!-- s:D -->

  • A mialo byc tak pieknie! Budze sie dzisiaj ide do auta i mialo byc na niebiesko-a tu co? Nic Św. Mikolaj w kulki leci 😢 I po co ja bylem grzeczny?

  • [quote="Pinek"] Budze sie dzisiaj ide do auta i mialo byc na niebiesko-a tu co? Nic Św. Mikolaj w kulki leci [/quote]

    😄 😄 😄 😄 😄 <!-- s:D -->
    On stoi w kolejce po diody :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  • [quote="MirekS"][quote="Pinek"] Budze sie dzisiaj ide do auta i mialo byc na niebiesko-a tu co? Nic Św. Mikolaj w kulki leci [/quote]

    😄 😄 😄 😄 😄 <!-- s:D -->
    On stoi w kolejce po diody :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

    Przy dobrych wiatrach z bieguna może zdąrzy na gwiazdke 😄 /jak renifera zmieni na fabkę -oczywiście 😉 /

  • Ja zmienialem i mam dostep do diod smd, bo u nas w elektronicznym maja 😛 <!-- s:P -->. Sam sobie kupowalem czerwone i niebieskie. Nie pamietam cen, bo robilem to z rok temu. Jak bedzie kilku chetnych to moge sie przejechac do sklepu i Wam kupic (ale musicie dac kaske jakos bo nie mam tyle sianka na raz) komplet mnie wtedy wyniosl ok 80-90zl o ile dobrze pamietam... bo moglem cos pokrecic.

  • [quote="Hildek"]Ja zmienialem i mam dostep do diod smd, bo u nas w elektronicznym maja 😛 <!-- s:P -->. Sam sobie kupowalem czerwone i niebieskie. Nie pamietam cen, bo robilem to z rok temu. Jak bedzie kilku chetnych to moge sie przejechac do sklepu i Wam kupic (ale musicie dac kaske jakos bo nie mam tyle sianka na raz) komplet mnie wtedy wyniosl ok 80-90zl o ile dobrze pamietam... bo moglem cos pokrecic.[/quote]

    dobrze wiedziec 😉 jak bede mial fundusze to napewno zamowie .. :hyhy:

  • sa to diody SMD takie malutkie na liczniku a reszta to sa diody 3mm normalne na 3V
    jak cos nie wiesz to pisz

  • jaki symbol?
    Po co ci to?

    Oryginalnie są 1311 czyli 3,5 x 2,8 mm
    Ja użyłem 1206 czyli 3,2 x 1,6 mm i wyśmienicie pasowały

    co do podświetlenia panelu nawiewu - tam też są SMD (takie same)

    Podświetlenie przycisków w poręczach, przełaczniku świateł i przycisku ogrzewania szyby
    zwykłe diody LED okrągłe 3mm

    miłej lektury 😉 <!-- s;) --> : [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=992&postdays=0&postorder=asc&highlight=1311&start=0]>>> LINK <<<[/url]

  • [b]vanhouse[/b], oj to bardzo skoplikowane, za pierwszym razem jak sie uczylem to sciagac to zajelo mi to 2 h :cenzura: ale teraz to 15 min 🙂 ... najpierw sciagasz czarny plastik a potem odginasz 4 biale plastiki i 4 metalowe zapadki (najlepiej zestawem 4 plaskich srubokretow) potem delikatnie wyjmuesz zeby nie pozrywac za deska rozdzilecza linek od sterowania :cenzura: , pod odgieciu tych plastikow i metalowych zapadek trzeba odpiac te linki od wlacznikow, tam tez sa plastkowe zatrzaski, napewno potrzebne do tego beda umiejetnosci akrobatyczne i o tej porze roku to raczej robota na garaz niz na zewntarz :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • Ta... pierwsze wyjmowanie panelu zobczyłęm u Wojtasa, i powiedziałem mu ze u niego sie nei dotykam 🙂 <!-- s:) -->

    Generalnie jeśli nie jesteś mocno zdeterminowany to sobie chwilowo odpuść, zdejmowanie tego cholerstwa do masakra (za pierwszym razem), później już nie chcesz sobie podcinać żył 😉

    Za to jak zobaczysz efekt to stwierdzisz że warto było 🙂

    Najpierwsz przygotuj sie dobrze teoretycznie, a potem jakoś pójdzie

    A wszystko co i jak sie robi było moim zdaniem nieźle opisane w linku który podałem

  • nie potrzebnie rozbieranie polowy samochodu, przy uzyciu 4 plaskich srubokretow zajmuje to ok 15 min 🙂 <!-- s:) -->

  • przywieś skrzynke :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> i powymieniam ci te twoje wszystkie bajery

    co do plastinków to mam wprawe troszke montuje pozycjonery GPS w pojazdach wszelkiej maści od maszyn budowlanych po najnowsze Astony , Mercedesy , Audi itp

  • przyjedż na spota 16 to pogadamy albo zabiesz sie z kims z Zabrza Gliwic

  • http://pl.youtube.com/watch?v=fRAXxqRw8YM<!-- m -->
    [color=green]zielone[/color]-otwarte
    [color=red]czerwone [/color]-zamknięte

  • Bardzo ładny akcent, trzeba by trochę zaingerować w układ elektryczny.