Witaj na forum Fabia Club Polska

Opcje modułu elektrycznego.

Temat utworzony · 5 Posty · 4901 Wyświetlenia
  • Witam, zakupiłem kabelek od naszych chińskich przyjaciół do VCDSa 12.12 wszystko ładnie pięknie.
    Chciałem ustawić sobie światła dzienne z przeciwmgłowych.
    Byłem prawie pewny, że bez problemu moja wersja modułu jest na tyle wysoka, że sobie z tym poradzi (tempomaty i inne pierdoły są).
    Aktualnie mam doświetlanie zakrętów przez przeciwmgłowe.
    Wchodzę w 09 - Cent. Elect. -> 07 - Coding.. i niestety nie mam tam długiego kodowania.
    I w tym momencie cały mój misterny plan przepadł.
    Wyczytałem, że mogę mieć za słaby moduł centralki elektrycznej, ale wydawało mi się, że mają doświetlanie zakrętów nie powinno być problemu z ustawieniem czegoś innego. W końcu to dość bogata wersja Fabii.
    Czy jest gdzieś rozpiska co można włączyć/wyłączyć dla danego modelu modułu?
    Ewentualnie jak sobie poradzić z kodowaniem "krótkim" aby włączyć światła dzienne.
    Wszystkie tutoriale pokazują jak to zrobić na długim kodowaniu które u mnie nie jest dostępne.
    Mój nr modułu centralki elektrycznej to: 6Q1 937 049 F

  • jak masz krótkie to nic nie zrobisz więcej niż podpowiada pomocnik kodowania
    pytanie czy ten chiński klon ma dobre labelki i czy poprawnie przekierowuje Cię do odpowiedniego pliku dla tego sterownika.
    widziałem chińczyki, które nie miały połowy labeli dla sterowników i jeszcze były przestarzałe mocno

  • Chcialbym sobie wlaczyc doswietlanie zakretow halogenami.
    Nie wiem czy moj modol komfortu na to pozwoli 6Q0959433C ale to sprawdze w przyszlym tyg...
    Ciekawe czy bedzie dlugie kodowanie...
    Pytanie czy to czujnik kata skretu odpowiada za wlaczanie odpowiedniego halogena ?
    Bo mam najprawdopodobniej popsuty i pewnie zanim go nie naprawie to ta funkcja nie zgada.
    Co jesli ustawie halogeny jako swiatla do jazdy dziennej ? Doswietlanie wtedy tylko przy wlaczonych mijania ?
    A czy mozna do jazdy dziennej wlaczyc VAGiem 311.2 np. 30% swiatel dlugich ???

  • [quote="fabiakutno"]Chcialbym sobie wlaczyc doswietlanie zakretow halogenami.
    [/quote] Ty o ile dobrze kojarzę masz fabianę z 2001 roku więc możesz sobie ten temat odpuścić .Twoje auto tego nie obsługuje. Niestety nie ta technologia , wóz za stary. Nic nie zrobisz , nic nie zaprogramujesz . Żadna elektronika w Twoim aucie nie nadzoruje oświetlenia .

  • [quote="bonifacy"][quote="fabiakutno"]Chcialbym sobie wlaczyc doswietlanie zakretow halogenami.
    [/quote] Ty o ile dobrze kojarzę masz fabianę z 2001 roku więc możesz sobie ten temat odpuścić .Twoje auto tego nie obsługuje. Niestety nie ta technologia , wóz za stary. Nic nie zrobisz , nic nie zaprogramujesz . Żadna elektronika w Twoim aucie nie nadzoruje oświetlenia .[/quote]

    Uuu to szkoda. Dzieki za info 😉 <!-- s;) -->