Witaj na forum Fabia Club Polska

CHECK ENGINE P0420 - w 1.4 16V

Temat utworzony · 6 Posty · 7434 Wyświetlenia
  • Hej,
    Wyskoczyl mi blad [b]P0420[/b] w mojej Fabii I 1.4 16V LPG

    [i]P0420 Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold[/i]

    Znalazlem troche opisu na necie, np. tutaj: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16804/P0420/001056#Possible_Causes<!-- m -->

    Ale mam pytanie do Was uzytkownikow Skody. Od czego najlepiej zaczac diagnozowanie?
    Swiece, Cewki, czy od razu katalizator i sonda lambda?

  • Jak masz gaz, to od tego zacznij. Sprawdzenie działania , korekty, a potem sprawy związane z silnikiem i całą resztą.
    Czasem mieszanka jest za bogatą lub uboga. I sonda wariuje.
    Zrób ponad 100-200 km na benzynie by wyrównać pracę komputera samochodowego ( nie lpg) i znów sprawdź błędy.
    Jeśli się powtórzy na samej benzynie to wtedy może być powód do zmartwień.

    tapatalk

  • Jako ze nie widze innych objawow tylko ten blad to przedwczoraj skasowalem blad i obserwuje czy sie znowu pojawi.
    Poki co jest spokoj.

    Ps.
    A propo czytania bledow to zakupilem sobie OBD bluetooth (Interfejs ELM 327 Bluetooth mini BT OBD2 ) do czytanie bledow z kompa i jest spoko jak cos za 30zl - w serwisie za odczyt bledow chca czasem 50zl.

  • [quote="emmjot"]A propo czytania bledow to zakupilem sobie OBD bluetooth (Interfejs ELM 327 Bluetooth mini BT OBD2 ) do czytanie bledow z kompa i jest spoko jak...[/quote]
    Jakiej aplikacji czy programu (smartfon czy komputer) użyć do czytania błędów z vaga za pomocą ELMa?

  • [quote="emmjot"]Jako ze nie widze innych objawow tylko ten blad to przedwczoraj skasowalem blad i obserwuje czy sie znowu pojawi.[/quote]
    Zrób tak jak Ci napisał kolega [b]kapi[/b] - skasuj błędy i pośmigaj jakiś czas na benzynie, jeśli problem nie wróci przełącz się z powrotem na gaz i obserwuj.

    [quote="emmjot"]A propo czytania bledow to zakupilem sobie OBD bluetooth (Interfejs ELM 327 Bluetooth mini BT OBD2 ) do czytanie bledow z kompa i jest spoko jak cos za 30zl - w serwisie za odczyt bledow chca czasem 50zl.[/quote]
    Za pomocą interfejsu ELM327 można zdziałać więcej niż to może wynikać z jego ceny - wszystko zależy od softu jakiego używasz. Ja polecam apkę Carista, doskonale sprawdza się do czytania i kasowania błędów oraz do... zmiany niektórych kodowań, które dla danego auta, z danego rocznika Carista potrafi zmienić 🙂 Ja za pomocą swojego ELM-a 327 nie mogłem się skomunikować z żadną Fabią mk1 - z mk2 nie było nigdy problemów - śmiga rewelacyjnie 🙂 <!-- s:) -->

  • Maly update:
    Blad nie powialil sie nigdy wiecej, wiec jest OK 🙂 <!-- s:) -->