Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Nie działają fabryczne światła dzienne

Temat utworzony · 15 Posty · 12664 Wyświetlenia
  • Pacjent to Fabia 2008 1.4tdi.
    Nie ma żadnej reakcji na włącznik świateł dziennych ten w skrzynce bezpieczników pod kierownicą.
    Doszukałem się tylko że w tych autach fabryczne światła dzienne były realizowane na dwa sposoby: albo na zwykłych przekaźnikach albo na jednym jakimś multiprzekaźniku (w ASO nazywają to moduł świateł dziennych).
    Czy ktoś się z tym bawił i poda mi jak sprawdzić u siebie które rozwiązanie mam i jak to reanimować?

  • Przede wszystkim jakie masz rozwiązanie świateł do jazdy dziennej?Sprzed czy po 9 maja 2009 jak weszły przepisy odnośnie używania świateł?

  • Przyznam że nie kumam... :niepewny: <!-- s:niepewny: -->
    Mam pstryczek w skrzynce bezpieczników.
    W drugiej Fabii którą mam działa to tak że jak włączę ten przełącznik to po włączeniu zapłonu zapalają się światła mijania i kontrolka świateł na desce. A tą Fabię kupiłem już z niedziałającymi tymi światłami dziennymi mimo obecności pstryczka w skrzynce bezpieczników.

  • Witam.
    Wiec tak. Ja też w mojej fabci mam ten wyłącznik. W zeszłym roku mi on się zepsuł, więc zrobiłem tam taką zworkę i w lato dało sie z tym jeździć; wszystko działało jak należy. Potem ten wyłącznik wymieniłem na nowy.
    Ja na twoim miejscu bym zaczął od zworki żeby wykluczyć wyłącznik do świateł dziennych pod deską. Potem bym uderzał na moduł.

  • Światła dzienne w F2 były montowane poprzez ten włącznik przy skrzynce bezpieczników (dla włącznika w desce w położeniu zerowym), ale w F2 świeciły się mijania bez deski, natomiast w F2 FL tylko światła w halogenach.Wynika to z tego że przepisy określające używanie tych świateł weszły w maju 2009.Stąd ta różnica.

  • teraz w nowych fabciach (r. p. 2014) nie ma tego wyłącznika do tych świateł tylko jest dziura. Nie ma to znaczenia czy mają halogeny przeciwmgielne czy nie.

  • To się popisali... 🙂 Czyli rozumiem, że przekręcasz kluczyk do zapłonu, światła się świecą i nic z tym zrobić nie możesz skoro nie ma już tego pstryczka? Więc po kilku latach eksploatacji gdy akumulator osłabnie (np. w czasie zimy), to po przekręceniu kluczyka dzienne skutecznie go dobiją... :hyhy: Pomysł zasługujący na prawdziwe uznanie, podobnie jak parę innych w tym modelu :padam: <!-- s:padam: -->

  • dla potomnych : rozwiązaniem w przypadku braku pstryczka dziennych jest wyciągnięcie bezpiecznika nr 35
    cytat z instrukcji obsługi: "Wyłączenie / włączenie funkcji świateł do jazdy dziennej
    ›Funkcję świateł do jazdy dziennej można wyłączyć lub włączyć przez wyjęcie
    lub włożenie odpowiedniego bezpiecznika świateł do jazdy dziennej
    » strona 175, Obsada bezpieczników w desce rozdzielczej"

  • Właśnie tego szukałam, dzięki:)

  • Ciekawa rada z bezpiecznikiem 😉 <!-- s;) -->
    Zobaczę 🙂 !

  • To jest połowiczne rozwiązanie problemu 🙂 . Zwykle na jednym bezpieczniku są co najmniej 2 rzeczy. Wyciągają bezpiecznik to nie działają światła dzienne ale i też nie działa / działają inne rzeczy które są połączone pod ten bezpiecznik 🙂 <!-- s:) -->

  • Drodzy użytkownicy,

    Bardzo proszę o pomoc.
    Posiadam fabryczne światła do jazdy dziennej (żarówka p21 obok halogenów) dziś z ciekawości chciałem zamontować tam żarówkę led aby sprawdzić ja świeci, żarówka się nie zapaliła, gdy zamontowałem znów fabryczną żarówkę DRL nie świecą...

    Co mogło ulec awarii?

    Proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    Mateusz.

  • Cześć.
    Po jeden.
    Jeśli chcesz dać ledy to musisz zmienić w kompie na to że masz ledy tam. Chyba że masz dodawane dzienne to już inna sprawa.
    Po dwa.
    Sprawdź błedy Vagiem i skasuj oraz kontroluj co będzie dalej.
    Po trzy .
    Jeśli nic nie będzie to wtedy będziemy się martwić dalej 😄 <!-- s:D -->

  • Dobry wieczór,

    Dziękuję za odpowiedź. Okazało się, że winny był, uwaga - bezpiecznik od elektrycznego sterowania szybą prawą (strona pasażera) bezpiecznik nr. 52, 25A
    Zaczynam powątpiewać w oryginalność tej instalacji :szok: <!-- s:szok: -->

    Ps. Czy naprawdę da się z poziomu komputera ustawić oświetlenie LED?

    Pozdrawiam

  • Jeżeli masz montowane przez fabrykę dzienne i wszystko podłączone do sterownika to tak. 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrawiam.