Witaj na forum Fabia Club Polska

Sinenblocki, silentblocki

Temat utworzony · 12 Posty · 4351 Wyświetlenia
  • Mam pytanie, czy ktoś wie jak powinny być montowane sinenblocki w fabii? Najlepiej jakby ktoś miał zdjęcie. Ostatnio podczas przeglądu w ITS powiedzieli mi że mam źle założone sinenblocki.
    Czy są dwa sinenblocki z jednej strony czy jeden?

  • A co to sa sinenblocki ?? :?: <!-- s:?: -->

  • tuleje plastikowo-gumowe albo metalowo-gume tłumiące dragania w zawieszeniu

  • Dzieki za wyjasnienie 😄

  • Ten temat jeszcze nie był przerabiany, ale nie wierzę w to by były odwrotnie założone. Takie podzespoły są montowane i prasowane przez prasę. Jakby to montował człowiek to mógłby się pomylić. Na takich maszynach montuje się tzw. poka - yoki, są to urządzenia, zabezpieczenia które uniemożliwiają założenie podzespołu w inny sposób niż tylko jeden.

  • [quote="szymon"]silentblocki (od angielskiego "silent" - cisza)[/quote]

    Jak w skodzie powiedziałem, że chcę kupić silentblocki, to mnie poprawili i powiedzieli chyba sinenblocki (może to z niemieckiego???).

    Co to montażu to były wymienianie przez mechanika, a on raczej na pewno nie stosuje POKA - YOKE 🙂 <!-- s:) -->). Dlatego chciałbym się upewnić, bo nie wiem czy mechanik nie obrócił ich o 90° wzdłuż własnej osi, to właśnie zasugerowali podczas przegladu.

  • To jaki Ty masz przebieg, że już tak mocno ingerowałeś w zawieszenie ??
    Jeśli nie jesteś pewny zamontowania to po prostu jedz do trzeciego warsztatu niech ktoś obejrzy i wyda werdykt.

  • Przebieg 130 tys.
    Ingerowałem w zawieszenie, bo cały czas puka przy skręcaniu i mechanik powiedział że to mogą być sinenblocki, ale pukanie nie ustało. Ma już dość nikt nie wie co to. Może ktoś zna jakiegoś dobrego mechnika z Warszawy lub okolic?

  • Przeguby nie. Puk przy gwaltownych skretach, tak jakby sie cos przuwało, albo puka, gdy na skręconcyh kołach zjeżdżam z krawężnika lub na niego wjeżdżam.

  • Ostatnio sie kapnalem ze tez mam delikatne ale slyszalne puki-stuki w lewym kole z przodu. Wystepuja one przy jezdzie z niewielka predkoscia po nierownosciach (moze byc kraweznik itp.). Czasem tez slysze charakterystyczne "bulgotanie" np przy zapalaniu silnika lub takze przy jezdzie po nierownosciach.. :roll:

  • [quote="sobot"]Przeguby nie. Puk przy gwaltownych skretach, tak jakby sie cos przuwało, albo puka, gdy na skręconcyh kołach zjeżdżam z krawężnika lub na niego wjeżdżam.[/quote]

    To są objawy które występują dokładnie przy zmęczonych przegubach.

  • [quote="shure67"]Myslicie ,że jestem początkujacy tak ale na tym forum . Jeżdżę Fabią od 2002 i mam przejechane 150 tys. wieć czytając forum większość usterek przeżyłem naprawiając je sam. :hurra: :hurra: <!-- s:hurra: -->[/quote]

    no to mamy nadzieje ze pomozesz w niektorych usterkach 🆗