Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308727 Wyświetlenia
  • Ja śmigałem 195/50 R16 co prawda nie kombi ale biedy nie ma na obrotach idzie jak zła a prowadzi się bardzo dobrze 😉 Jedyna rada to nie wyprzedzaj na 5 biegu 😄 <!-- s:D -->
    Dodam że śmigam trasy w mieście raczej nie poczujesz 😛
    Na ten sezon będzie 205/40 R17 zobaczymy jak się będzie taczać 😉

    [quote="zeppos"]Ktoś z was może zakładał opony 195 do fabii combi 1.4 16v 75KM?
    Interesuje mnie czy bardzo zauważalna jest utrata mocy?
    Ewentualnie jakie są wg was opinie lepiej jeździ? czy gorzej?
    warto się pchać w 195?[/quote]

  • [quote="MalinaVAG"]Ja śmigałem 195/50 R16 co prawda nie kombi ale biedy nie ma na obrotach idzie jak zła a prowadzi się bardzo dobrze 😉 Jedyna rada to nie wyprzedzaj na 5 biegu 😄 <!-- s:D -->
    Dodam że śmigam trasy w mieście raczej nie poczujesz 😛
    Na ten sezon będzie 205/40 R17 zobaczymy jak się będzie taczać 😉

    [quote="zeppos"]Ktoś z was może zakładał opony 195 do fabii combi 1.4 16v 75KM?
    Interesuje mnie czy bardzo zauważalna jest utrata mocy?
    Ewentualnie jakie są wg was opinie lepiej jeździ? czy gorzej?
    warto się pchać w 195?[/quote][/quote]

    a 16 weszły Ci bez problemu? masz jakieś foto na 16 ? i jak ze skrętem pełny?

  • http://olx.pl/oferta/felgi-bbs-rs-16-5x100-opony-CID5-ID8PnlN.html<!-- m -->
    Tu masz fotkę tylko samochód obniżony jeszcze ale i na 17" śmigałem nią 215/40 R17 😉
    w Octavii miałem 225/45 R17 przy 75KM to dopiero na takim kapciu było czuć opory ale Octavia cięższa od Fabii 😉

  • [quote="MalinaVAG"]Hej czy ktoś z was wie jakie felgi można wsadzić do Fabii 2 fl ??
    konkretnie interesuje mnie osadzenie ET
    upatrzyłem sobie kółka 17" szerokość 8,5" ET15 😉 <!-- s;) -->
    tył będzie ok myślę ale nie wiem jak przód ktoś testował ?[/quote]
    ET fabryczne jest od 35 do 43 więc montaż takich felg jest bez sensu (o ile w ogóle da się je zamontować)

  • [quote="zeppos"]Ktoś z was może zakładał opony 195 do fabii combi 1.4 16v 75KM?
    Interesuje mnie czy bardzo zauważalna jest utrata mocy?
    Ewentualnie jakie są wg was opinie lepiej jeździ? czy gorzej?
    warto się pchać w 195?[/quote]
    Ja miałem opony o szerokości 195 w aucie o takiej samej mocy - było to clio 2 - jechać to nie jechało wcale, ale na suchej, równej nawierzchni auto trzymało się drogi dużo lepiej niż na seryjnej 175, podobnie w Fabii, zmieniłem 165 na 195 tylko że w tym przypadku miałem ponad 110KM i 210Nm więc różnicy nie czułem. Wadami 195 będzie większa głośność, podatność na "noszenie" auta na nierównych nawierzchniach i większe spalanie, zależnie od zakupionego modelu możesz odczuwać większą podatność na aquaplanning

  • [quote="MalinaVAG"]Hej czy ktoś z was wie jakie felgi można wsadzić do Fabii 2 fl ??
    konkretnie interesuje mnie osadzenie ET
    upatrzyłem sobie kółka 17" szerokość 8,5" ET15 😉 <!-- s;) -->
    tył będzie ok myślę ale nie wiem jak przód ktoś testował ?[/quote]
    Moim zdaniem 8,5 cala felgi wymagaly by ET przynajmniej 55.

  • [quote="zeppos"]Ktoś z was może zakładał opony 195 do fabii combi 1.4 16v 75KM?
    Interesuje mnie czy bardzo zauważalna jest utrata mocy?
    Ewentualnie jakie są wg was opinie lepiej jeździ? czy gorzej?
    warto się pchać w 195?[/quote]
    Bez problemu bedzie 195/55 R15.
    Wiecej gumy w kontakcie z jezdnia to krotsza droga hamowanie a lepsze trzymanie sie jezdni na zakretach.
    Powyzej 120 km/godz. 90% oporow to opory aerodynamiczne.
    Wiec opony tu nic zasadniczo zmienic nie moga.

  • Z tym "zasadniczo zmienić nic nie mogą" nie do końca tak jest.Wszystko zależy jakie opony były zakładane poprzednio.Na bank zwiększy się zużycie paliwa-prognozuję że między wartościami 0,5-1 l/100km.Będzie to odczuwalne bardziej przy komplecie pasażerów na pokładzie.

  • Szukam ciekawych Felg 17" do mojej Fabii II 😉 <!-- s;) --> Ktoś coś zaproponuje ??
    (Chodzi ciekawe modele felg)

  • oryginalne z RSki, ale po kiego 17" w fabii?

  • z rski sa 17ski panie kolego

  • nie uwazacię że 14 to trochę mało jak na Fabię II ? większość stosuje większy rozmiar?

  • Mało nie mało, ale opony znacznie tańsze 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="mmaroox"]nie uwazacię że 14 to trochę mało jak na Fabię II ? większość stosuje większy rozmiar?[/quote]

    Hamulce mieszczą się w 14 calowych stalowych felgach bez problemu.
    Więc zimowe opony używam 185/65 R14, letnie 195/55 R15 na alufelgach, z którymi auto kupiłem.

  • 15" to optymalny rozmiar do Fabii, wygląda przyzwoicie, zwłaszcza na oponie 195/55 R15, 14" z oponami 165/70 R14 to jak dla mnie zdecydowanie za wąska/za wysoka opona

  • opony sa najwazniejsze, od nich zalezy nasze spalanie, przyczepnosc do asfaltu, kupowalem w niejednych miejsach opony i u znajomego i od wulkanizatorów i na[url=http://www.oponytanio.pl/]www.oponytanio.pl[/url] i docieralem po sasiedzie.. probowalem testowalem, teraz to juz nie wiadomo gdzie kupic naprawde dobre opony

  • nie wiem o czym kolega pisze, kupowałem kilka kompletów z różnych źródeł m.in. Allegro, Oponeo i zawsze byłem zadowolony, jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś podrabiał opony, odkąd Unia wymusiła oznaczenia na oponach jest jeszcze łatwiej znaleźć oponę dla siebie...wiadomo, wszystkiego nam trzy parametry o oponie nie powiedzą, ale możemy odróżnić w łatwy sposób opony dobre od złych

  • Moja Fabiana już na 17" Opona 205/40 R17 😉 <!-- s;) -->
    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1bbb642bd5975d1f][img]http://images66.fotosik.pl/940/1bbb642bd5975d1fm.jpg[/img][/url]
    Dodam że samochodem robię od 100 do 500 km dziennie 😛

  • witam.
    fabia 1 jest na gwincie i chce wsadzić 17" koło ale problem jest z tyłem bo jak założe i opuszczam auto na dół to nadkole w tylnej czesci od zderzaka zapiera o opone i nie da sie ruszyć myslałem ze jak wyjme to plastikowe nadkole to bedzie ok ale niestety nie pod jest blacha koło to 17" a opona 225/50/17 czy zmiana opony coś da czy trzeba kombinować z tą blachą usuwać ją albo jakoś wklepać ?? mial kto taki problem i podpowie coś na ten temat ?

  • [quote="kanarblef"]witam.
    fabia 1 jest na gwincie i chce wsadzić 17" koło ale problem jest z tyłem bo jak założe i opuszczam auto na dół to nadkole w tylnej czesci od zderzaka zapiera o opone i nie da sie ruszyć myslałem ze jak wyjme to plastikowe nadkole to bedzie ok ale niestety nie pod jest blacha koło to 17" a opona 225/50/17 czy zmiana opony coś da czy trzeba kombinować z tą blachą usuwać ją albo jakoś wklepać ?? mial kto taki problem i podpowie coś na ten temat ?[/quote]

    Jak wrzucisz opony 225/35 to zyskasz jakies 6,7cm i teraz musisz ocenic sam czy to wystarczy