Witaj na forum Fabia Club Polska

Centralny zamek - odblokowywanie drzwi podczas jazdy

Temat utworzony · 7 Posty · 8351 Wyświetlenia
  • Cześć,

    W mojej Fabii 1,4 występuje problem bardzo częstego otwierania/zamykania się rygla centralnego zamka podczas jazdy samochodem. Na wybojach, dziurach czy czasem na prostej drodze wszystkie drzwi się blokują lub odblokowują w zależności od stanu poprzedzającego. Czasem potrafi się tak otwierać i zamykać kilka razy w ciągu kilku minut co jest bardzo wkurzające.

    Co robić? Jaki koszt naprawy? Czy da się jakoś prosto temu zaradzić?

    pzdr.

  • Krańcówka zamka do wymiany, luty w zamku do sprawdzenia.
    Jak sam będziesz robić to w paru piwach się zamkniesz. Mechanik może nieźle skasować bo przeważnie wymieniają zamki a ich nie naprawiają.

  • Wolałbym się sam za to nie zabierać bo się po prostu nie znam. Boję się, że coś popsuję. Elektryk samochodowy może by naprawił?

    Wymiana zamka to jaki koszt?

  • W moim przypadku, wystarczył prostownik. Robię samochodem krótkie trasy ~20 km. ładowanie na noc i przestały szaleć zamki. Ale oczywiście w moim przypadku. Zadzwoń do mechanika i się zapytaj ile to kosztuje, zadzwoń do kilku i porównaj ceny. pozdrawiam

  • Właśnie tego szukałam, dzięki:)

  • [quote="kapi"]Krańcówka zamka do wymiany, luty w zamku do sprawdzenia.
    Jak sam będziesz robić to w paru piwach się zamkniesz. Mechanik może nieźle skasować bo przeważnie wymieniają zamki a ich nie naprawiają.[/quote]

    Gdzie znajduje się owa krańcówka? Chodzi o krańcówkę drzwi? Jakby szwankowała, to z pewnością zapalałaby się lampka oświetlenia wnętrza i kontrolka na desce od drzwi.

    U mnie (tzn jeszcze u poprzedniego właściciela) centralny zamek szalał. Auto stało, czy jechało, centralny otwierał się, zamykał wg własnego widzimisię. Potem przestał działać a następnie tylne prawe drzwi całkowicie się zablokowały (brak możliwości otwarcia od środka ani z zewnętrz). Dodam, że nie działają lampki w drzwiach (wcześniej działały), oraz nie reaguje sterowanie zamkiem włącznikami w uchwycie lewych drzwi. Centralny od 5 lat zamykany/otwierany był tylko z kluczyka. Baterie w pilocie zmieniłem dopiero teraz, ale skoro nie działa w ogóle zamek, to nic to oczywiście nie dało. Właśnie zacząłem czytać pozostałe wątki o centralnych zamkach i zablokowanych drzwiach.

    Samochód to Fabia 1,9 TDI COMFORT z 2000 roku.

  • yanosik, jak będziesz zaczynać naprawę podłącz kompa i w komforcie zobaczysz drzwi otwarte/zamknięte.
    Jeśli zdecydujesz się na wymianę zamka - proponuje wizytę w Aso - wg Vin podadzą ci nr zamków i ich ceny. Najważniejsze są numery - wtedy możesz szukać cos w uzywkach ALE zgodne z numerem.
    Zamki wyglądają tak samo, ale mają różną elektronikę w środku.
    Najlepszym rozwiazaniem będzie jak pisalem wyżej - rozebranie swojego zamka, przelutowanie pkt- ów lutowniczych, sprawdzenie lub wymiana mikrostyków.
    Możliwe też że przewody w peszlu będą nadłamane.

    Im wyższa wersja wyposażenia tym bardziej skomplikowany układ. Ja w wersji comfort 2001 w tylnym zamku miałem 2 krańcówki.
    Powodzenia.