Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85465 Wyświetlenia
  • pod STOP, to najlepiej przy pedale hamulca,
    wiązka drzwi - znajdziesz pod peszlem, ale najlepiej to zdjąć blache z drzwi,

    • 12 po zapłonie - albo z listwy centralnej albo przy radiu 😉 <!-- s;) -->

    [url=http://chomikuj.pl/fabiaclub/F1_kierunki,2629744150.pdf]>>klik<<[/url] tutaj masz schemat kierunkowskazów i jeszcze pare innych - plik PDF.

  • Dobra kolejny problem. Blachy drzwi ściągnąć nie mogę bo mam zanitowane... Gdzie się wpiąć pod centralny w środku auta ? Gdzie tam jest jakaś kostka od centralnego bo musze podpiąć się pod sygnał otwarcia i zamknięcia.

  • Witam,
    Chciałbym zamontować [b]centralny zamek uniwersalny do Fabii I[/b] Combi 1,9 SDI. Mam również moduł komfortu.
    Może ktoś już montował i poleci jakiś konkretny model ??
    Czy ktoś może mi pomóc również w kwestii kabelków ?? Kolorów przewodów.

    1. kierunkowskazy lewy/prawy
    2. centralny zamek sygnał otwórz/zamknij
    3. domykanie/otwieranie szyb z pilota (z kluczyka działa)
    4. ewentualnie otwieranie bagażnika

    Będę demontował stary alarm Gemel ND6 bo niestety nie domaga, nie mogę ani zaprogramować kluczyków ani nawet zresetować :zalamany: <!-- s:zalamany: -->
    Częściowo będę miał przewody już wyprowadzone ponieważ miałem i domykania szyb z pilota i kierunkowskazy ale kabli jest mnóstwo....

  • Witam,

    Mam problem z zamkiem centralnym.
    Po rozpędzeniu się do pewnej prędkości wszystkie zamki powinny się ryglować i tak jest, tylko, że po chwili rygiel od strony kierowcy odskakuje. Podczas próby zamykania od wewnątrz przyciskiem dzieje się podobnie. Ponadto po otworzeniu drzwi kierowcy nie zapala się światło w podsufitce( tak jakby czujnik nie wiedział, że drzwi zostały otworzone) Problem dotyczy tylko drzwi kierowcy, ale nie tylko, bo czasami też nie otwiera się klapa bagażnika po toworzeniu z centralnego lub przy otwieraniu "wajchą" bagażnik odskakuje, ale też nie można go otworzyć, bo blokuje centralka. Co może być przyczyną tego problemu i czy jest to kosztowne?:) Problem jest na tyle poważny, gdyż posiadam jeden kluczyk i w razie zatrzaśnięcia się auta jestem w nieciekawym położeniu, gdyż zamki ryglują się po ok. 30 sec po otwarciu gdy nie otworzy się drzwi, a tak jak wspomniałem czujniki nie widzą, że otwarte zostały drzwi kierowcy.

    Z góry dziękuje za pomoc.

  • Wygląda to na problem z krańcówką w drzwiach. Podłączałeś komputer, sprawdzałeś błędy? Po odczytaniu kodów powinieneś upewnić się w diagnozie.

    Czasami może się zdarzyć, że nie powiązane ze sobą na zdrowy rozum elementy w przypadku wystąpienia jakiejś usterki dają dziwne objawy. U mnie złamał się kiedyś kabel w peszelku między klapą a nadwoziem (sedan). Nie dosyć, że nie świeciło się podświetlanie tablicy, to otwierając klapę zapalało mi się podświetlanie zegarów i deski w środku... 😉 "Co ma piernik do wiatraka" - ano czasem coś ma 🙂 <!-- s:) -->

  • Czy ktoś z forowiczów montował samodzielnie w Fabii 2 tak zwany oryginalny alarm, który w sieci serwisów można kupić jako BKA 700 002?
    [img]http://www.eskoda-shop.cz/obrazky_zbozi/alarm-ob.JPG[/img]
    Zastanawiam się nad wymianą alarmu, który mam w aucie: Passenger 200 CAN. Niestety są z nim ustawiczne problemy stąd pomysł czy nie włożyć tego co przewidział producent, a co widoczne jest na fotce powyżej. Moje wątpliwości dotyczą głównie dostępu do okablowania - czy nie trzeba całej dechy ściągać.

  • Wobec braku jakiegokolwiek zainteresowania tematem alarmów, a w każdym razie wobec braku odzewu odpowiem sobie sam.

    Alarmu wprawdzie nie wymieniłem na BKA, ale zrobiłem studium przypadku wymieniając syrenkę od Passengera. W Fabii II nie ma konieczności demontowania deski celem zamontowania oryginalnego zestawu autoalarmu. Deska zrobiona jest zupełnie inaczej niż w Fabii I, gdzie trzeba było zdemontować cały dolny panel deski znajdujący się pod nad nogami kierowcy. W FII takiej potrzeby nie ma, bo deska wykrojona jest na tyle, że jest dojście do elektryki.

    Gdyby jednak znalazł się ktoś, kto montował BKA 700002 (de facto: Meta System HPV z syrenką WFS) to chętnie zasięgnę opinii. W Fabii 1 mam BKA 400002 i sprawuje się dobrze, ale to zdecydowanie starsze rozwiązanie.

  • Witam
    Odświeżam temat, u mnie w Fabii 2003r jest centralny zamek fabryczny z kluczyka. Bez żadnych pilotów itp. Problem mam następujący kiedy otwieram drzwi przez zamek kierowcy wszystkie drzwi się otwierają poprawnie. Jeśli natomiast otwieram drzwi przez zamek pasażera to otwierają się wszystkie drzwi oprócz kierowcy. Tak samo jest jak siedzę w środku i korzystam z przycisku do ryglowania drzwi. Ryglują się wszystkie oprócz kierowcy. Czy ktoś miał podobny przypadek ?

  • Dodam jeszcze że dioda w drzwiach kierowcy się nie świeci.