Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana świec skoda fabia 1,4 16V

Temat utworzony · 10 Posty · 16881 Wyświetlenia
  • Znalazłem taki mały tutorial do wymiany świec w silniku 1,4 16V i się nim dziele :

    http://autokacik.pl/showflat.php?Number=279702394<!-- m -->

  • Ostatnio wymieniałem świece , pomógł mi kolega który naprawia samochody.
    Zrobił to trochę inaczej niż opisie wyżej. Nie odpinał spinek trzymających przewody , tylko delikatnie wysunął w górę cewkę , a potem wypiął wtyczkę z cewki. Jednak na to jest "knyf "

  • A teraz mój własny Tutorial o wymianie świec /cewek moze komus sie przyda:,
    >> wymiana świec/cewek zapłonowych w 1.4 16V jest prosta 🙂 Ściągasz plastikową czarną obudowe, przy okazji trzeba by odpiąć od niej jedną rurke (jest na wcisk).Obudowa jest montowana na wcisk - nic nie trzeba odkrecac - jedynie uwazac na wspomniana wczesniej rurke). Pozniej ściagamy korek od wlewu oleju - przekrecajac caly element (nie sam korek) w lewo. Dobrze jest pozniej przytkac wlew samym korkiem żeby cos nam przez przypadek nie wpadło do otworu.Małym śrubokretem odpinamy małe plastikowe zapinki przytrzymujace kable od cewek zapłonowych. Lekko wyciągamy cewke (ja podwazylem srubokretem -ale ostroznie:)) Pozniej odpinamy wtyczke/wiązke od cewki i wyciągamy cewke. No i teraz mamy juz dostep do swiecy 🙂 <!-- s:) -->

    Tym o to sposobem oszczędzamy jakies 20-40 zł za wymiane świec 😄 i nie wiem ile za wymiane cewek 😛

  • Witam serdecznie co ile wymienia sie świece w Fabii II z silnikiem benzyna 1,4 16V 85km? prosze o odpowiedź, a i jakie tam świece wchodzą, pozdrawiam.

  • Ja u siebie wymieniłem na zamienniki firmy Brisk DOX 15LE-1 EXTRA przy 77kkm, obecnie mam 101kkm i wszystko gra.Za sztukę dałem 10 zł.Mogę spokojnie polecić.
    http://motoplatforma.com/index.php?p375,swieca-zaplonowa-brisk-extra-dox15le<!-- m -->

  • A mnie zagadują żebym wymienił podczas serwisu na 60 tys km. Auto ma 56 tys. Na razie nie myślę wymieniać, bo auto chodzi OK, ale jak będę wymieniał to tylko na NGK albo Beru. W poprzednich autach tylko takie zakładałem. One są chyba na I montaż.

  • [b]Dig Dug[/b] ja swoje Boscha wymieniłem w zeszłym roku tak jak napisałem przy 77kkm.

  • [quote="Dig Dug"]A mnie zagadują żebym wymienił podczas serwisu na 60 tys km. Auto ma 56 tys. Na razie nie myślę wymieniać, bo auto chodzi OK, ale jak będę wymieniał to tylko na NGK albo Beru. W poprzednich autach tylko takie zakładałem. One są chyba na I montaż.[/quote]
    I dobrze , że zagadują. 🙂 <!-- s:) -->
    Nie wiadomo kiedy i gdzie padną .... , oby nie na autostradzie.
    Moje NGK padły po 65 tys. km ..... , całe szczęście , że pod domem.

  • Moja Fabia ma 3 lata I 33 tyś przebiegu i mam zamiar zmienić świece.
    Dziś je sprawdzałem i 3 z 4 wyglądają "średnio"

    Oryginalnie siedzi Bosch i takie pewnie kupie lecz mam pytanie

    Jaka przerwa powinna być na elektrodzie świecy w Fabii 2 1.4 16V BXW

  • Weź Beru albo NGK