Witaj na forum Fabia Club Polska

Klapka wlewu paliwa, jak odkręcić?

Temat utworzony · 5 Posty · 16589 Wyświetlenia
  • Czy ktoś już odkręcał klapkę od wlewu paliwa w F2 ? potrzebuje dobrać lakier.

  • [quote="mistyp"]Czy ktoś już odkręcał klapkę od wlewu paliwa w F2 ? potrzebuje dobrać lakier.[/quote]
    a wg kodu nie poradzą sobie ? dziwny ten lakiernik....
    kod masz na wlepie w bagażniku lub w książce.

  • Wg kodu miałem już kiedyś dobierane i wyszło jak wyszło. Podobno z elementu lepiej dopasować.

    Poza tym klapka wychodzi razem z czarnym plastikiem wokół wlewu.
    -odkręcić korek,
    -śrubokrętem albo czymś innym zahaczyć o rurkę odpływową na dole plastiku i pociągnąć do siebie.
    odejdzie lewa strona, wtedy zdjąć gumkę przy wlewie, przymknąć klapkę i ruszając na boki całością wysunąć prawą stronę (z zawiasem) I po robocie !

    pozdrawiam

  • [quote="mistyp"]Wg kodu miałem już kiedyś dobierane i wyszło jak wyszło.

    Podobno z elementu lepiej dopasować.
    [/quote]
    wg mojego "doświadczenia" - klapka jest osobno lakierowana niż cała karoseria w cyklu produkcyjnym.
    poza tym na plastiku lakier inaczej wygląda niż na el. metalowym. - można to też zauważyć jak klapka ma inny odcień niż cały bok auta - najbardziej jest to widoczne na pastelowych kolorach.
    :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • [quote="kapi"][quote="mistyp"]Wg kodu miałem już kiedyś dobierane i wyszło jak wyszło.

    Podobno z elementu lepiej dopasować.
    [/quote]
    wg mojego "doświadczenia" - klapka jest osobno lakierowana niż cała karoseria w cyklu produkcyjnym.
    poza tym na plastiku lakier inaczej wygląda niż na el. metalowym. - można to też zauważyć jak klapka ma inny odcień niż cały bok auta - najbardziej jest to widoczne na pastelowych kolorach.
    :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->[/quote]

    Podpisuje się po wypowiedzią kolegi. Na elementach plastikowych wychodzi inny odcień lakieru niż na metalowym. Na dodatek dobrze dobrany kolor to jeszcze nie wszystko. Kryjąc element dobraną bazą pokrywamy ją potem lakierem bezbarwnym który w zależności od firmy będzie miał inny odcień 😕 Widziałem jak brat malował sobie Felicie i w zależności od zastosowanego lakieru bezbarwnego wychodził mu inny odcień. :zdegustowany: