Witaj na forum Fabia Club Polska

Obowiązkowe wyposażenie auta zagranicą

Temat utworzony · 7 Posty · 7769 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie wszystkich

    Z racji tego że zbliżają się wakacje i część z na będzie jechała za granicę, chciałbym w tym temacie zebrać info odnośnie obowiązkowego wyposażenia auta podczas kontroli auta w danym kraju.

    [size=150][color=#0040FF][b]Słowacja i Czechy[/b][/color][/size]

    • winiety od 5€ na tydzień
    • trójkąt
    • koło zapasowe
    • lewarek do podnoszenia auta
    • klucz do kół
    • kamizelka odblaskowa
    • ważna apteczka spełniającą ich normę.
    • ważna gaśnica
    • komplet żarówek ( do każdego światła minimum jedna żarówka)
    • linka holownicza
    • dobrze jest też mieć jakąś kasę na łapóweczkę .
  • uzupełniając - samochód ma spełniać warunki kraju w jakim został zarejestrowany.
    reszta o której piszesz, to "nasze dmuchanie na zimne" bo każdy boi się mandatu szczególnie za granicą.
    a jak mam "zestaw naprawczy" w aucie to co ? - nie mogę jechać albo musowo muszę zakupić koło ? nie wspomnę o kluczu którego też nie mam.

    swego czasu była akcja z gaśnicami z sąsiadami zza odry.... no comment.

    :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • Co wyszło z tej akcji?
    Oczywiście racja wg dyrektywy UE auto posiada wyposażenie kraju na jaki ma homologację.

  • Dziwne bo ja słyszałem, że znowu trzeba to wszystko mieć inaczej mandat. Jak jechałem do Chorwacji sam kupiłem 5 kamizelek odblaskowych bo w którymś z krajów po drodze tego wymagali.

  • W czechach na słowacji i austrii chyba trzeba

  • trzeba trzeba i w razie mandat trzeba płacić gotówką od razu a za niskie to one nie są

  • trzeba sprawdzić wymogi w konkretnym kraju, bo różnią się między sobą bardzo... kiedyś przez to mandacik się trafił