Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2FL] stuki w tylnej części nadwozia przy drzwiach

Temat utworzony · 11 Posty · 2240 Wyświetlenia
  • Witam, od jakiegoś czasu nie dają mi spokoju stuki w tylnej części nadwozia, zwłaszcza z lewej strony w okolicy tylnych drzwi, a dokładniej zamka tych drzwi. Stuki pojawiają się przy przejeżdżaniu po nierównościach, jest to taki dźwięk jak gdyby drzwi "pracowały" i o coś stukały. Zdjąłem boczek tych drzwi, sprawdziłem czy wszystkie śruby dokręcone, przesunąłem osłonkę z pianki na łączenie linki przy klamce (tam wydawało się, że może stukać), dodatkowo wsunąłem gumowe podkładki pomiędzy blachę drzwi, a zamek i dalej na dziurach hałas występuje, miał ktoś może podobny kłopot i namierzył powód? dodam, że auto ma przejechane 30 tys. km i jest bezwypadkowe

  • Na tylnej klapie są gumowe kliny.
    Sprawdź w jakiej są kondycji.
    One trzymają tylną klapę żeby nie odbijała się o boki.
    To samo jest w combi.

  • o tym znalazłem na forum i to poszło jako pierwsze do kontroli...są ok, sztywno trzymają, dźwięk dochodzi z okolicy zamka tylnych drzwi, ostatnio zaobserwowałem, że po wsunięciu kawałka uszczelki gumowej pomiędzy blachę drzwi, a zamek jest ciszej, jednak trochę na większych dziurach jeszcze słychać...

  • mialem to samo, na 1 przegladzie i po kilku jazdach probnych po dziurach aso stwierdzilo, ze jest luz na klapie, ktory gdzies sie tam kasuje / reguluje

    po regulacji zero stukan z tylu (ogolnie diagnoza tez taka, ze drzwi pracuja na uszczelkach, jest to czasem slyszalne, mozna tam podobno uzyc sonax silikon w spray-u na uszczelki i to calkowicie wyciszy prace)

    mozesz tez sprawdzic mocowanie gasnicy, ktore jest imho zalosne i kolo z narzedziami czy to nie lata / stuka, calkiem zdemontuj i zrob jazde po dziurach

  • blacha odsłaniające rure wtdechowa. tez sie zdziwiłem ale to bylo to

  • u mnie źródłem tych stuków są zamki drzwi tylnych, w ASO stwierdzili, że trzeba je smarować często dobrej jakości smarem, jakimś loctite czy coś takiego, bo inaczej pojawiają się stuki, to jest taka biała maź i rzeczywiście, jak nasmarują na przeglądzie to wystarcza na jakieś pół roku bez stuków...przegląd robię raz w roku, więc muszę ich dopytać jak to się dokładnie nazywa 😉 <!-- s;) -->

  • Czy ten bialy smar to nie przypadkiem smar silikonowy? Jest niebrudzący i dlatego zapewne używany.

  • Witam

    A jesteś pewien że to z tyłu ?
    Ja przy 36000 miałem wymieniane łączniki stabilizatora bo stukały, a dzwięk niósł się tak że myślałem, że dobiega z tyłu. Zrobili to na gwarancji ...

  • Tak, jestem pewny, problem wyeliminowany, teraz zastosowałem olej syntetyczny do smarowania łańcuchów w rowerach i jest jak makiem zasiał :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • [quote="granit"]Tak, jestem pewny, problem wyeliminowany, teraz zastosowałem olej syntetyczny do smarowania łańcuchów w rowerach i jest jak makiem zasiał :hyhy: <!-- s:hyhy: -->[/quote]
    Możesz dokładnie określić, które miejsca smarowałeś?

  • Plastikowe ruchome czesci, w drzwiach (zapadki zamkow)