Witaj na forum Fabia Club Polska

Zalewa go na ssaniu

Temat utworzony · 6 Posty · 773 Wyświetlenia
  • Witam jak w temacie gdy po nocy zapalam auto nie chodzi na wszystkie gary ale jak się wylaczy ssanie to chodzi normalnie dymi na bialo czuc niespalona benzynę komputer pokazuje na spalaniu chwilowym na luzie gdy silnik jest po nocy zimny 6,5 litra jak zejdzie do 4 to zaczyna chodzic normalnie podpiolem pod vag zero bledow swiece cewka czujnik temperatury wymieniony i to samo dzieje się to tylko jesien zima gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni celcjusza latem wszystko ok dodam tylko bo nie wiem czy to tak powinno być ze przepustnica jest lekko uchylona może to od tego miał ktoś cos podobnego może podpowie od czego tak się dzieje a i jeszcze jedno jak bym go tak po 2 minutach zgasil po nocy to niezapale go musze odczekać z 2 minuty i wtedy ledwo lapie stad wnioskuje ze go zalewa

  • Bardzo dymi? moze uszczelka pod glowica? A jak go zalewa to moze wtryski padaja..

  • uszczelka wymieniona wtryski tez ok

  • Zacznij od sprawdzenia kompresji. Możesz zrobić prosty myk - przy pracującym silniku otwórz korek wlewu oleju i zobacz, czy dmucha spalinami.

    Czy pod korkiem wlewu oleju masz masełko?

    Czy ubywa Ci oleju lub płynu chłodzącego?

  • nic z tych rzeczy kompresje miałem tez miezona i była ok oleju ani grama niebieze to cos z przepustnica tak sadze bende musial jechać do aso skody bo jak byłem u zwykłego mechanika to by mi zaczol wymieniac pol samochodu a i tak by do tego niedoszedl znając zycie

  • 6,5 L nawet na starcie to jakis hardcore, u mnie przy co prawda 1.4 16v 85km komputer pokazuje po nocy i w duzy mroz przy pozalaczanych odbiornikach energii zaraz po odpaleniu okolo 2,6-2,7L i szybko spada co pare sekund o 0,1L, na rozgrzanym silniku okolo 0,5L/h

    po odpaleniu na ssaniu i bogatej mieszance zawsze czuc benzyne, nowa honda, nowe skody, inne starsze auta jakie mialem - wszedzie tak samo po odpaleniu, benzyne lekko czuc, ale tylko przez chwile, pozniej juz zero zapachu