Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2]Problem z niedziałającymi szybami elektrycznymi

Temat utworzony · 10 Posty · 2302 Wyświetlenia
  • Witam

    Przed wczoraj zauważyłem u mnie problem z niedziałającymi szybami przednimi (elektrycznymi).
    W dniu wczorajszym wspólnie z [color=#40BF00][b]Rufus[/b][/color] zrobiliśmy test VCDS-em pod kątem błędów.Jednakże nic nie zostało wykryte.
    Sprawdziłem bezpieczniki (nr 51 i 52, odpowiedzialne za podnośniki szyb), oraz napięcie w gnieździe bezpieczników, a tu ku mojemu zdziwieniu napięcie jak również przejście było.
    Problem jest o tyle dziwny, że szyby pasażera również nie idzie podnieść ani opuścić przyciskiem w drzwiach pasażera.
    Po rozłączeniu akumulatora wszystko wróciło do normy.
    Życie jednak nie jest takie łatwe i dziś znów sprawdziłem podnośniki i tak jak wczoraj nic nie działa.
    Pewnie po rozłączeniu aku znów wszystko wróci do normy.Czy może to być wina zamarzającej mżawki padającej od soboty?
    Może coś przymarzło?

    Charakteryzując problem:

    • brak reakcji szyb na oba przyciski w drzwiach;
    • brak charakterystycznego dźwięku silniczka przy podnoszeniu i opuszczaniu szyby;
    • brak błędów.

    Może ktoś z Was miał podobny problem, lub słyszał od kogoś o tym.
    Czekam na wszelkie sugestie.
    Z góry dziękuję.

  • Witam.
    Sprawdź wyłączniki szyb bo one lubią się zepsuć nagle.

  • Jest jedna zasadnicza rzecz którą zauważyłem.Po włączeniu świateł mijania prawy włącznik na boczku drzwi pasażera świeci się na zielono, natomiast lewy na boczku kierowcy nie.Poczekam jak puści mróz bo od soboty auto pokrywa pół centymetrowa skorupa lodu (od padającej marznącej mrzawki).

  • Poczekamy zobaczymy 🙂 <!-- s:) -->

  • Problem sam się rozwiązał.Wszystko działa bez zarzutu.To ewidentnie wina temperatury i marznącej mżawki.Pozostaje jeszcze problem braku podświetlania przycisku otwierania szyb po stronie kierowcy, ale to ogarnę w wolnej chwili.Być może trzeba tylko styki przeczyścić i będzie ok.

  • Witam
    Chętnie podwieszę się pod ten problem
    U mnie objawy są niemalże identyczne z tą różnicą, że u mnie podnoszenie szyb "padło" wiosną kiedy było dość ciepło a poza tym wszystko tak samo jak u Kolegi. Ktoś ma pomysł co mogło się skończyć ?? Tak jak Kolega podpiąłem laptopa i błędów brak, bezpieczniki dobre ale nie za bardzo wiem jak sprawdzić przełączniki w drzwiach. Zdjąłem tapicerkę ale nie wiele sprawdziłem bo bez miernika ani rusz a wygląda jakby prądu nie dostawały podnośniki.
    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam

    P.S. Pytanko do Marcina; skoro nie można używać w postach innych kolorów niż czarny to może lepiej zablokować możliwość edycji koloru ? Nie wiem może się nie da nie jestem specem tylko pytam 🙂 😛 <!-- s:P -->

  • Najtańszy sposób to sprawdzić na początek bezpiecznik.Jeśli jest ok, to może być centralka lub sam włącznik/wyłącznik.Stawiał bym na to drugie bo częściej się psuje.Jak masz możliwość to podmień włącznik.Możesz go jeszcze zdemontować i porządnie wyczyścić, a styki lekko poskrobać aby zlikwidować zaśniedziałość.Są do tego również takie preparaty w sprayu do potencjometró do czyszczenia styków.

    P.S.Co do kolorów to jak ktoś chce czegoś szybko sie dowiedzieć to nie ma czasu bawić
    się w kolory.To nie kolorowanka. 😉 <!-- s;) -->

  • No zrobię jak Kolega "mówi" czyli przetestuję sam włącznik ten podwójny bo bezpieczniki na 100% są sprawne a prąd wychodzi dalej sprawdziłem miernikiem. Jedyne co mnie niepokoi to fakt, że po zdjęciu wyłącznika (odkryłem to późno wieczorem) nie ma napięcia na żadnym pinie tylko masa ok. Coś mnie w nosie kręci, że to może być wiązka i przy okazji sprawdzę i jedno i drugie ale dzięki za sugestię.
    Jak znajdę nowe fakty to się nimi podzielę 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrawiam

  • Witam!
    Piszę na forum, bo już nie wiem co robić. Mam fabię elegance z 2001r. 1.9 TDI. Jeździ wyśmienicie ale ma masę drobnych błędów, otóż mam 4 szyby elektryczne, ale tylko kierowca może nimi sterować. Pasażerowie nie mogą ani opuszczać, ani zamykać. Przyciski pasażerów mają podświetlenie - czyli prąd jest. Nie wiem co z tym zrobić, ale to uciążliwe.

    I teraz najważniejsze - sam tego nie zrobię, nie znam się a nie chcę niczego jeszcze bardziej zepsuć. Być może to moduł komfortu. Znacie kogoś we Wrocławiu, kto potrafi to bardzo dobrze zrobić? Już nawet nie ważne by było tanio - ale chcę kogoś pewnego, kto zrobi mi to na pewno.
    Z góry dzięki!

    [color=#00BF00]Post edytowany przez Tomuś[/color]

  • Sprawdź wiązkę drzwi temat przerabiałem kilka dni temu.