Witaj na forum Fabia Club Polska

Niezidentyfikowane kabelki - do czego mogą byc?

Temat utworzony · 5 Posty · 839 Wyświetlenia
  • Odkręcając schowek natrafiłem na jakąś niechlujnie wykonaną przez poprzedniego właściciela przeróbkę. Jest tam kilka kabelków niewiadomego pochodzenia połączonych ze sobą i zaizolowanych taśmą. Wiecie może z czym one mogą mieć związek? Z tego co widzę to niebieski prowadzi do radia do złącza ATT (wyciszenie radia przy poł. telefonicznym). Co do reszty to nie widzę gdzie prowadzą - gdzieś w kierunku kolumny środkowej i kierownicy. Mam nadzieje ze to nic istotnego bo wygląda to mizernie. Chętnie bym to poprawił ale nie mam pojęcie co to za twór i czy tak jak jest to zrobione to jest OK.

  • Witam.
    Może zrób tak że je odłącz i zaizoluj każdy osobno i zobacz co ci nie działa lub jak błąd wyrzuca vag.

  • Nie są to kable z lampki w schowku ?
    Niebieski kabel odpowiada u mnie za włączenie wzmacniacza więc może coś z tym ma wspólnego.

  • Do oświetlenia schowka lecą osobne kable, zakończone wtyczką i podłączone do lampki. A orientujecie się do czego powinien być podłączony kabel prowadzący od radia z oznaczeniem ATT? Jego zadanie to wyciszenie radia przy nawiązaniu połączenia telefonicznego, ale nie wiem do czego powinien być podłączony, co dałoby radio impuls do wyciszenia?

  • Witam. Zrób zdjęcie kostki ISO przy radiu z jednoczesnym widokiem gdzie owe przewody z "obcej" instalacji są podpięte. Na moje to wygląda jakby poprzednik zasilił sobie radio po swojemu i dał zasilanie tak by móc radio włączyć nawet bez kluczyka. Trudno na podstawie 2 fotek ocenić co ktoś wypłodził. Z tego co widzę na fotkach to idą tam 3 przewody: czerwony, czarny i żółty, gdzie normalnie czerwony to + radia,żółty to też + (podtrzymanie pamięci), a czarny to masa.