Witaj na forum Fabia Club Polska

Połamane kratki

Temat utworzony · 11 Posty · 4460 Wyświetlenia
  • te kratki trzymaja sie na zaczepach .. musisz delikatnie i powoli podwazac srubokretem co chwile w innym miejscu .. tylko powoli zeby nie uszkodzic plastiku ..

  • Kupuic mozna pewnie na allegro!!
    A kratki to zaczepy masz po 2 nad wylotami powietrza, zarowno na gorze jak i na dole.

  • Jak wyciągnąć już wiesz natomiast zaznacz sobie gdzie jest dół czerwonego trójkącika awaryjnych bo trzy boki nie są symetryczne i jak źle założysz to będziesz miał problem później z włączeniem lub wyłączeniem, ja tak miałem.

  • [quote="MirekS"]Jak wyciągnąć już wiesz natomiast zaznacz sobie gdzie jest dół czerwonego trójkącika awaryjnych bo trzy boki nie są symetryczne i jak źle założysz to będziesz miał problem później z włączeniem lub wyłączeniem, ja tak miałem.[/quote]

    Ja nie mialem takiego problemu ... Mirek pewnie nie robiles tego na trzezwo 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="Wojtas"]Mirek pewnie nie robiles tego na trzezwo 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    😄 na trzeźwo 😄 , po tygodniu demontowałem kratkę z powrotem i obróciłem o jeden boczek i wszystko do dziś jest oki 🙂 .

  • dostaniesz na allegro cos tam było ostatnio 😄 <!-- s:D --> jak nie to zagadaj do mnie na GG

  • [quote="Wojtas"]... musisz delikatnie i powoli podwazac srubokretem co chwile w innym miejscu ..[/quote]
    Szanowni koledzy, po raz kolejny czytam o trochę złodziejskim sposobie demontażu elementów. Pamiętam sposób zdejmowania plastiku z ręcznego, a teraz ta kratka. Śrubokrętem można ale po takich kombinacjach kratka już nie będzie wyglądać jak nowa. Jedyny bezinwazyjny sposób jej wyjęcia to wyjąć pólkę na radio i od tyłu delikatnie wypchnąć ją rączkami. !!!!
    Podobnie z tym ręcznym. Nie robiłem zdjęć przy demontażu ale jak ktoś ma ochotę to postaram się opisać sprawę ale tylko na maila.

    I na przyszłość proszę o trochę mniej inwazyjne metody.

    Pozdrawiam wszystkich

  • O ile metoda wyjecia kratek srubokretem moze wydawac sie inwazyjna to zdjecie plastiku z hamulca recznego bynamniej taka nie jest. Skoro uwazasz, ze pociagniecie plastiku w strone przodu samochodu pod odpowiednim katem jest inwazyjne to jaka bys proponowal metode?? 😐 <!-- s:| --> Nie widze w tym nic inwazyjnego, a sam go sciagalem. Dla osoby 'nie wprawionej' moze wydac sie to metoda nieco silowa, ale to wynika bardziej z 'niedoswiadczenia' w tej materii..

  • Metoda jest inwazyjna, albowiem po każdym zdjęciu osłony w ten sposób, zaczepy na dźwigni uszkadzają tenże plastik. Od spodu plastiku jest podłużna poprzeczna dziura przez którą należy włożyć odpowiedni haczyk, pociągnąć go dość mocno w duł tak aby uwolnić plastik z zaczepów na rączce i dopiero wtedy wyciągnąć plastik. W ten sposób nie uszkadza się zaczepów na plastiku i dzięki temu masz pewność, że po kilku zdjęciach sam nie będzie spadał. Gdyby była potrzeba to mogę to rozrysować ręcznie i wystawić na przyszłość

  • W takim razie uprzejmie prosimy o schemat z opisem 🙂 - sadze, ze jest to bardzo cenna informacja dla wszystkich.

  • [quote="wolfmk"]W takim razie uprzejmie prosimy o schemat z opisem 🙂 - sadze, ze jest to bardzo cenna informacja dla wszystkich.[/quote]

    Jak najbardziej prosimy o schemacik, moze jakies fotki. Chetnie edytujemy swoje porady w Zrob to sam.