Witaj na forum Fabia Club Polska

Czujniki cofania nie działają...

Temat utworzony · 36 Posty · 2879 Wyświetlenia
  • Wiązki są wporządku...
    A jeśli wypnę wadliwy czujnik pozostałe będą działały ??? 😐 <!-- s:| -->
    Bo kombinuje na różne sposoby i nic tego. Jutro biorę od znajomego kompa z VAG i zobaczymy. Acz kolwiek będę miał to pierwszy raz w rękach więc pewnie dużo niezdziałam...

  • Wg mnie nie będą działały bo radio będzie zczytywać błąd z czujnika.Cały obwód będzie miał błędne wskazanie.

  • czyli rozumiem ze najlepszym rozwiązaniem będzie podpiąć się pod VAG i zczytać błąd. Jutro spróbuję podpiąć się do kompa i zobaczę co zdołam zrobić. Pytanie ....czy VAG jest wstanie zczytać każdą usterkę....?
    A może jest jakiś sposób żeby sprawdzić czujniki bez VAG.???

  • Ten kołeczek, który wściekle trzyma tapicerkę najlepiej wyciągnąć odpowiednimi łyżkami do zdejmowania tapicerki. Jak się nie da, to na chama, albo zwyczajnie obetnij główkę, po zdjęciu tapicerki kombinerkami wyciągnij nóżkę i w ASO kup nowy. Jakbyś był w okolicach Krakowa, mógłbym Ci takich łyżek uzyczyć.

    Polecam przeczytać temat na forum audi (pierwsza strona to spam, ale dalej są cenne informacje):
    http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=20743&postdays=0&postorder=asc&start=0<!-- m -->

    Zwłaszcza post kriskera z 3 strony:
    "Raczej nic nie zepsujesz 🙂 Zapłon włączony, wrzucony wsteczny. Kanał 76 - Park Assist w zakładce Electronics1, Falt Codes (02). Jak coś będzie, to daj clear codes. Jak od razu błąd wróci, to znaczy, że usterka jest permanentna. Jeśli błędów nie ma a piszczy, to zamiast w fault codes (02) wejdź w measure blocks (08) i odczytaj grupę 01. W czterech polach otrzymasz aktualne wskazania czujników parkowania w cm. Jeśli nic za autem nie ma, a któryś czujnik pokazuje jakieś cm, to już masz sprawcę zamieszania."

  • Podłączyliśmy kompa i wyszło coś takiego....
    01545 G203 Real Left Sensor for Parking Aid Short To Plus.
    Rozumiem , że jest walnięty czujnik parkowania lewy....?
    Jeśli tak, to Lewy czyli od strony pasażera, czy od strony kierowcy ? Bo mam czujnik połamany na samym rogu od strony pasażera...
    ...chyba ze zle odczytałem błąd z kompa... Pomóżcie.

  • Wg błędu, to kierowca.

  • cinek2004.... Jesteś pewien ? Samochód miał przycierkę po stronie pasażera i jak lakierowałem zderzak to lakiernik powiedział ze ten czujnik został uszkodzony i szlak go trafił. Jak rozebrałem zderzak byłem tego samego zdania.
    Teraz to ja już zgłupiałem. Żeczywiście być może się mylę. Ale w takim razie przjrze się temu drugiemu.
    Ja to naprawdę mam pecha .... Każdy jakoś daje radę a ja bujam się z tym już prawie tydzień.

  • [quote="mariomario"]cinek2004.... Jesteś pewien ? Samochód miał przycierkę po stronie pasażera i jak lakierowałem zderzak to lakiernik powiedział ze ten czujnik został uszkodzony i szlak go trafił. Jak rozebrałem zderzak byłem tego samego zdania.
    Teraz to ja już zgłupiałem. Żeczywiście być może się mylę. Ale w takim razie przjrze się temu drugiemu.
    Ja to naprawdę mam pecha .... Każdy jakoś daje radę a ja bujam się z tym już prawie tydzień.[/quote]
    Jest jeszcze taka opcja że ktoś podpiął odwrotnie czujniki.
    Kup nowy czujnik i wymień lewy - jak będzie to samo zamień prawy z tym zdjętym z lewej strony (bo będzie on sprawny) 🙂 <!-- s:) -->

  • Dzięki za pomoc....
    W Poniedziałek zamówie czujnik i jak przyjdzie to odrazu biorę się za robotę.
    Może wie ktoś gdzie kupić tanie i dobre czujniki ???? 🙂 <!-- s:) -->

  • To może zanim kupisz podłącz czujniki odwrotnie i zobacz, czy błąd się zmieni? Biorąc pod uwagę, że masz zwarcie do plusa, to możesz mieć przebicie w centralce. Sprawdź dokładnie kabel, czy nie jest gdzieś przetarty (zarówno na wtyczkach, jak i na całej długości przewodu)

  • Kurczę....nie sprawdziłem tego, aż tak dogłębnie . Ale sprawdzałem kabel po kabelku i nic nie wskazywało na to ze jest gdzieś przetarty.
    No i już zamówiłem ze sklepu internetowego cena: 109 zł za przesyłkę nie pamiętam.
    W Środę będę miał ją na miejscu. Zobaczymy.....co będzie jak wymienię... :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Witajcie...
    jak zwykle Pech :mur: <!-- s:mur: -->
    Przysłał mi gość czujnik ale oczywiście o nie tym symbolu. Załorzyłem go ale nie działał. jeszcze jedno pytanko: Czy po założeniu czujnika trzeba kasować błąd żeby zaczoł działać ?
    ...mam nadzieję ze dobry przyjedzie we Wtorek... :zdegustowany:

  • błąd zostaje, ale działać powinien.

  • Witajcie ...
    Gościu znowu mi przysłał z jakimś innym symbolem na 1U....275 (dziwny ten symbol ) ale ważne ze zadziałał. Po założeniu niestety u mnie nie dziłało. Ale przy skasowaniu błędu rozlegał sie piszczący dzwięk i poszło. :super: <!-- s:super: -->
    Dzięki za wskazówki

    Pozdrawiam wszystkich

  • Jak poprawnie wyciągnąć wtyczkę od tego czujnika aby jej nie ułamać?

    [img]http://img18.imageshack.us/img18/8526/3kt0.jpg[/img]

  • Z tego co widzę to chyba nie jest czujnik cofania.Jeśli się mylę to mnie popraw.Jeśli zaś jest to inny czujnik to proszę założyć nowy wątek z dokładnym opisem co gdzie i dlaczego.Więcej zdjęć też powinno pomóc w diagnozie.