Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z centralnym zamkiem.

Temat utworzony · 6 Posty · 1187 Wyświetlenia
  • Siemanko 🙂 <!-- s:) -->

    Mam następujący problem.

    Otwierając drzwi z kluczyka centralny zamek otwiera mi automatycznie 4 drzwi, z tym że w tylnych raz lewe, a raz prawe są blokowane. Próbując otworzyć je od środka, plastikowy "dynks" (ten cypel) wychyla się do góry po czym znów się automatycznie chowa.

    Co może być powodem takich wariacji mojej F1 ?

  • Sprawdź siłownik zamka i sterownik centralnego zamka oraz wiązkę elektryczną. W tym przypadku skłaniał bym się że sterownik jest walnięty. Ale nie jestem w 100% pewny.

  • ja obstawiam na złamany przewód w dzwiach. Sprawdz wiązkę elektryczną.

  • [quote="TOMUŚ"]Sprawdź siłownik zamka[/quote]

    Też bym się skłaniał ku temu, ale trzeba sprawdzić.

    Jakby co ja u tego gościa kupowałem 2 szt. do żony yarisy za śmieszne pieniądze 18zł.
    http://www.elsmet.com.pl/contact_us.php<!-- m -->

  • Hmm, na pewno nie jest to nic związanego z kablami.

    Jak mechanicznie ciągnę za "wajche" otwierania drzwi będąc w samochodzie, to plastikowy cypelek w drzwiach uno się, ale niestety nie można otworzyć tych drzwi. Puszczając wajchę, cypelek opada jak w zamkniętych drzwiach.

  • Poszukaj na google safety lock. Jest to blokada, ktora blokuje mozliwosc otwarcia dzwi z zewnatrz jak i z wewnatrz - jak ktos Ci rozbije szybe nie otworzy auta. Czasami ponoc lubi sie to psuc/wieszac. Nie wiem jak jest w F1 ale w F2 safety lock mozesz wylaczyc.

    Wystarczy, ze w ciagu 2 sekund zamkniesz 2 razy auto np z pilota.

    To jest moja pierwsza sugestia. Druga - mialem tak w F2. Nie moglem otworzyc dzwi ani z srodka ani z zewnatrz. "Rwalem" tapicerke, mechanik wsadzil srubokret cos tam pogmeral i otworzyl mi dzwi. Zamki byly zapieczone i za nic nie chcialy otworzyc dzwi.