Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Klapa bagażnika - temat zbiorczy

Temat utworzony · 89 Posty · 43052 Wyświetlenia
  • Ponieważ MIrosław prosił mnie żeby napisał co z klapą to powiem tak, banalna sprawa.
    Na dole gdzie mamy zamek ( pod plastikami ), po lewej stronie jest do niego przytwierdzony biały lub czarny plastikowy siłowniczek. Dzięki niemu działa otwieranie klapy z zewnątrz. Jest też najsłabszą częścią całego tego mechanizmu ( u mnie padł po 5 latach ) i można go wyciągnąć z zamka lecz niestety kupić oddzielnie się go nie da, jedynie jako komplet z zamkiem. Zamówiłem zamek za 105zł ( org., nówka ), wymieniłem, voila , działa jak wcześniej 😉 <!-- s;) --> .
    Jeśli by ktoś chciał fotki jak zdjąć te plastiki i ewentualnie z wymiany zamka to mogę dodać.

  • Witam Chłopaki.

    Mam takie pytanie ponieważ w mojej Fabii II przed liftem jest taka sytuacja że bagażnik można otworzyć tylko z przycisku na drzwiach kierowcy ale tylko po przekręceniu kluczyka w stacyjce.
    Powiem szczerze że jest to bardzo męczące. W tylnej klapie wydaje mi się że nie ma żadnego włącznika bo jest to wersja bez elektrycznych szyb tylko z klimą więc pewnie na włączniku też zaoszczędzono.
    Ale dlaczego trzeba przekręcać kluczyk w stacyjce żeby przycisk załapał? Czy tak jest fabrycznie czy mam coś uszkodzone?

    Czy jest możliwość żeby jakoś to obejść?
    Kluczyk jest standardowy nie scyzoryk więc nie ma tam na pewno otwierania klapy z pilota.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę miłej soboty.
    Pozdr

  • Panowie,

    Case jest następujący: Fabia sedan, klapa zamykała się dotąd bez zastrzeżeń, ale zauważam po ostatnich deszczowych dniach, że po otworzeniu bagażnika uszczelka jest cała mokra, jakby był za mały docisk klapy do uszczelki (woda do bagażnika nie wlewała się).

    Cofnąłem nieznacznie zamek (dosłownie o 2mm). Sprawa wygląda teraz tak, że klapa zamyka się trudniej, a w zasadzie by zamknęła się dobrze to trzeba nią trochę trzasnąć. Nie wiem czy pomoże to w kwestii jej docisku do uszczelki, bo muszę na deszcze poczekać 😉 ale pytanie jest takie: jak inaczej poprawić docisk klapy do uszczelki? Czy na zawiasach jest taka możliwość? Wolę zapytać by niepotrzebnie nie kręcić i sytuacji nie pogorszyć 😉 <!-- s;) -->

    Pozdr

  • ostatnio zauważyłem, że zbiera sie woda w klapie bagażnika. Po opadach przy otwarciu klapy woda wydostaje się odbojnikiem gumowym lub wycieka lewą stroną klapy. Może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny i jak to naprawić.
    Do bagażnika woda się nie dostaje. Z góry dzieki za info.

  • Witam, mam problem. Mianowicie, w momencie gdy otwieram auto pilotem otwierają się wszystkie drzwi, natomiast gdy chcę otworzyć bagażnik, pojawia się problem, gdy naciskam ten przycisk w klapie, nie otwiera się. Natomiast, otwiera się wyłącznie, gdy ciągne wajchę przy przy fotelu. Jednak występuje też inny problem, że tą wajchę muszę pociągnąć mocno i nie zawsze zaskoczy, ciągne raz, to troszeczkę klapa odskakuje, ale wciąż trzyma, muszę pociągnąć drugi raz, wtedy mogę otworzyć.

  • [quote="Pavvel"]Witam, mam problem ... .[/quote]

    Witam, mam chyba identyczny problem jak u Pawła. Moja Fabia to Kombi w wersji Comfort z alarmem dokładanym przez dilera. Nie otwierała się klapa od bagażnika.

    W przypadku dźwigni przy fotelu, zdarzało się to tylko przy mrozach i sprawiało wrażenie jakby linka przez lata (11 lat) się rozciągnęła (co brzmi dziwnie, bo na zimnie powinna się właściwie skracać) i ruch tą dźwignią był zbyt krótki. Ostatnio, wyregulowałem linkę przy zaczepie zamka (dół bagażnika) i teraz otwiera się on, kiedy dźwignia kolo fotela jest odciągnięta do polowy swej drogi. Zimą zobaczymy, czy problem rzeczywiście ustąpił.

    Co do braku otwierania za pomocą pilota alarmu, to jest to chyba jakaś przypadkowa zbieżność, bo w tym miejscu nie ma chyba żadnej elektryki, więc to raczej nie działa zamek lub rączka w samej klapie. Spróbuję sprawdzić przewody w peszlu w lewym górnym rogu klapy i połączenia tych elementów w klapie.

    EDIT: Obejrzałem raz jeszcze zaczep zamka i dopatrzyłem się, że tam jest przecież jeszcze siłownik, do którego, jak sprawdziłem, nie dochodzi napięcie 😞 <!-- s:( --> W takim razie, ma to sens - nie działający siłownik przeszkadzał lince od dźwigni przy fotelu otwierać swobodnie klapę. Pewnie problem w przerwanym kablu.

    Pawle, czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie problemu?

  • Padł mi przewód od przycisku otwierającego klapę. Od przycisku biegnie jeden przewód brązowy do rygla, a drugi zielono-czerwony) do BSI (albo do modułu komfortu?). Przewód wraca od BSI do rygla (też jest zielono-czerwony).
    Sprawdziłem miernikiem odcinek po odcinku i ten przewód od przycisku do modułu jest przerwany na odcinku gdzieś pomiędzy komputerem, a przednimi drzwiami. Nie sprawdziłem dokładnie gdyż musiałbym rozbierać całą wiązkę. Teraz pytanie, czy mogę ominąć uszkodzony fragment, czy gdzieś tam w tej plątaninie kabli łączy się jeszcze z czymś?
    Pilnie muszę to naprawić, gdyż nie mam ręcznego otwierania bagażnika, a wchodzenie przez kanapę mnie nie kreci.

    Fabia HB 2004 przed FL 1.4 16V wersja choice

  • Witam, tym razem padło na mnie. Fabia 1 TDI Comfort Hatchback - Jakiś czas temu [b]montowałem hak nieoryginalny[/b], wpiąłem się w wiązkę po lewej stronie w bagażniku. Zrobiłem to na własnej kostce, żeby jakby coś można było odpiąć kostkę i wiązkę z hakiem zdemontować - nie pytajcie dlaczego - tak po prostu zrobiłem. Wszystko zgodnie ze sztuką, zalutowane, zaizolowane, na koniec skręcone parcianą taśmą, jak to fabryka robiła.
    Oświetlenie przyczepy działa bez zarzutów. W aucie również żadnych problemów... oprócz jednego:
    [b]Nie działa oświetlenie wnętrza bagażnika[/b]. Oświetlenie tablicy i reszta tylnych świateł bez zarzutu.
    Sprawdziłem bezpieczniki - wszystko ok. Dziwne, bo we wiązkę wpinałem się za oświetleniem bagażnika, zaraz przy tylnej lewej lampie.
    Na kostce wpiętej w lampkę oświetlenia bagażnika nie ma napięcia, niezależnie od stanu bagażnika.
    Po odblokowaniu auta z pilota, oraz otworzeniu tylko bagażnika, samochód nie rygluje zamków - wyeliminowana opcja tego, że auto nie wie, że bagażnik został otworzony.
    Bagażnik otwiera się bez problemów, gdy odryglowane auto. Jeśli zaryglowane nie pozwala.
    Generalnie opadły mi ręce. Zostało mi sprawdzić komputer, czy nie ma błędów. Zrobię to dzisiaj i wrócę z informacją.
    PS. Może zbieg okoliczności - może przyczyną coś innego?
    Czy jakieś sugestie co do problemu? Każdy komentarz mile widziany.

  • Mam pytanie , któy bezpiecznik odpowiada za klape bagażnika ??