Witaj na forum Fabia Club Polska

Serwis - jak często wymieniać filtry,oleje, itp. ?

Temat utworzony · 8 Posty · 3024 Wyświetlenia
  • Co jakiś czas nachodzi mnie pytanie "czy to juz czas na wymiane .... oleju, klocków, filtra, ..."

    Koledzy pomóżcie mi w odpowiedziach i napiszcie co ile wymieniać :

    1. Olej silnikowy (+filtr)
    2. Filtr paliwa
    3. Filtr kabinowy
    4. Co ile nabijac klimatyzacje
    5. Klocki hamulcowe
    6. świece
    7. Co ile czyścic klimatyzacje
    8. Filtry gazu LPG
    9. Płyn hamulcowy
    10. Płyn od wspomagania
    11. Płyn w skrzyni biegów
      ...
    1. Olej silnikowy (+filtr) - [b]Co rok lub co 15 tys km[/b]
    2. Filtr paliwa [b]Co 60 tys km lub 4 lata[/b]
    3. Filtr kabinowy [b]Ja co roku wymieniam, ale producent chyba pisze że co 4 lata[/b]
    4. Co ile nabijac klimatyzacje [b]ja klime nabijam itp co 2 lata mozna co rok[/b]
    5. Klocki hamulcowe [b]aż zużyją sie[/b]
    6. świece [b]co 60 tys km jesli na gazie nie jeździsz, jak gaz masz to co rok albo 15 tys km[/b]
    7. Co ile czyścic klimatyzacje [b]tak jak pisałem ja co 2 lata robie kompleksowe odgrzybianie,nabijanie itp[/b]
    8. Filtry gazu LPG [b]chyba co rok[/b]
    9. Płyn hamulcowy [b]co 2 lata[/b]
    10. Płyn od wspomagania [b]chyba tak samo jak z olejem do skrzyni[/b]
    11. Płyn w skrzyni biegów [b]z tego co producent pisze to w fabi sie nie wymienia[/b]
    1. Olej silnikowy (+filtr) - [b]Co rok lub co 15 tys km[/b]
    2. Filtr paliwa [b]Co 60 tys km lub 4 lata[/b]
    3. Filtr kabinowy [b]Ja co roku wymieniam, ale producent chyba pisze że co 4 lata[/b]
    4. Co ile nabijac klimatyzacje [b]ja klime nabijam itp co 2 lata mozna co rok[/b]
    5. Klocki hamulcowe [b]aż zużyją sie[/b]
    6. świece [b]co 60 tys km jesli na gazie nie jeździsz, jak gaz masz to co rok albo 15 tys km[/b]
    7. Co ile czyścic klimatyzacje [b]tak jak pisałem ja co 2 lata robie kompleksowe odgrzybianie,nabijanie itp[/b]
    8. Filtry gazu LPG [b]chyba co rok[/b]
      [color=#00BF00]kiedyś słyszałem że co 10tyś, ale wydaje mi się to za krótki okres[/color]
    9. Płyn hamulcowy [b]co 2 lata[/b]
    10. Płyn od wspomagania [b]chyba tak samo jak z olejem do skrzyni[/b]
    11. Płyn w skrzyni biegów [b]z tego co producent pisze to w fabi sie nie wymienia[/b]
      DODAM
    12. Rozrząd
  • filtry gazu LPG wg instalacji producenta, ja mam BRC i co 15tys km

  • Witam koledzy,
    Potrzebuję Waszej porady.
    Kupiłem nową Fabkę 1,2 TSI (85KM) i przy odbiorze autka Pan z salonu powiedział mi, że pierwszą wymianę oleju zaleca się po ok. 1500 km. czyli po tzw. dotarciu silnika. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

    pozdr, Łukasz

  • wymień na pewno nie zaszkodzi

  • Oczywiscie ze trzeba wymienic. Razem z filtrem oleju! I to w stacji autoryzowanej! I pomimo tego co niektorzy mowia, ze nowoczesnych samochodow nie trzeba docierac, ja swoja nowa Fabke docieralem przez 3 tys km. Teraz po 7 latach smiga jak nowa. Poza tym, jak tego nie zrobisz to zapomnij o gwarancji na silnik.Auto jest nowe, to znaczy jest na gwarancji. Wszystkie przeglady gwarancyjne musisz zatem robic w autoryzowanych stacjach Skody, inaczej stracisz gwarancje.

  • [quote="orzechu"] pierwszą wymianę oleju zaleca się po ok. 1500 km[/quote]

    Dokładnie i tak zrób.