Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1]Nie działa sygnał zapalonych świateł - dlaczego?

Temat utworzony · 7 Posty · 1158 Wyświetlenia
  • Dlaczego w mojej Fabii nie piszczy nic po otwarciu drzwi w momencie, gdy mam załączone oświetlenie np. mijania?

    Spalił się bezpiecznik? A może ktoś coś wymieniał i nie zostało to poprawnie zrobione?

  • W Fabii jest tylko jeden glosniczek, wlutowany na tej samej plytce co wskazniki. Jesli nie klikaja ci rowniez kierunkowskazy, to popsul sie glosniczek, jesli klikaja to masz cos z zamkiem w drzwiach. Jesli to glosniczek to gilza, bo normalnie nie ma go jako osobna czesc zamienna, ale w necie mozna cos zakombinowac. Uwazaj tylko, bo sa 2 typy tych glosniczkow. Jesli to zamek to druga gilza, bo na ogol leci mikrowylacznik, ktorych tez nie da sie kupic ososbno, ale rowniez mozna cos tam w necie zakombinowac.
    Dotatkowa rada, a raczej prosba do kolegow - uzywajcie szukajki - Fabia Club istnieje juz od wielu lat i praktycznie znajdziecie tu wszystko co trzeba, tylko trzeba chciec poszukac. Temat sygnalu dzwiekowego tez byl juz omawiany. Jak nie tu, to masz jeszcze fabiaclub.pl

  • [quote="Marek"]jesli klikaja to masz cos z zamkiem w drzwiach. [/quote]

    kierunki klikają, wiec musi coś być z zamkiem. tylko ja nie bardzo jeszcze kumam o czym myślisz pisząc gilza.
    Możesz bardziej naprowadzić, jakimś porównaniem, fotką lub linkiem? Bo naprawdę nie kumam o co biega.

  • Za duza roznica pokolen 😄 <!-- s:D --> Gilza - tak sie kiedys mowilo jak problem byl (prawie) nie do rozwiazania.
    Nie wiem jak sie mowi teraz.
    Co do zamka to oficjalnie mozna kupic tylko kompletny zamek, ale wiem ze koledzy na forum zamki rozbierali, dobierali podobne mikrowylaczniki i je wymieniali. Temat walkowany wielokrotnie na obu forach Fabii. Na tym forum masz u gory z prawej strony funkcje "szukaj". Uzyj tej funkcjii. (I tu znowu gra slow, bo szukac to po slowacku zupelnie cos innego. Kiedys w Bratyslawie powiedzilem w urzedzie ze szukam pana kierownika, no i byla gilza 🙂 )
    Poza tym moja zdalna diagnoza tez nie musi byc na 100% sluszna, bo uszkodzenie mikrowylacznika powoduje tez inne symptomy, jak np. sygnalizacja otwartych drzwi, brak swiatla na podsufitce przy otwartych drzwiach itp.
    Najlepiej poczytaj w forum o zamkach bo warto sie troche podksztalcic.
    Np. tu:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=8141&p=75671&hilit=piszczyk#p75671
    albo tu
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=5462&start=15

  • Proponuje zrobić test licznika i sprawdzić czy buzer się odzywa.
    Drugi test to otwarcie drzwi. Jak zapali się światło w środku auta to końcówka w zamku działa.

  • Kolego, masz pewnie zamontowane nie seryjne radio. Odepnij i sprawdz.

  • A czy nie jest to czasami przerobiony anglik i sygnał będzie po otwarciu prawych drzwi? Bo i z tym się spotkałem, mina właściciela ... bez komentarza.