Witaj na forum Fabia Club Polska

Przymulanie na zimnym silniku

Temat utworzony · 4 Posty · 621 Wyświetlenia
  • Cześć szpece może ktoś się spotkał z czymś takim a mianowicie jak auto postoi na słońcu ( i silnik zdąży ostygnąć ) to po odpaleniu i jeździe do czasu rozgrzania samochód zmula tzn odczuzcie jest takie ciągnie nie ciągnie znowu ciągnie czyli takie jakby pulsacyjne przyśpieszanie , auto pali obojętnie w jakiej temperaturze od tknięcia , żadnych błędów , myślałem , że to może pompa paliwa ale samochód jak jest chłodno zasuwa , że hej ( a wtedy dawka paliwa jest większa) . Ostanio miałem jednorazowy incydent przy kilku odpaleniach z rana auto chodziło jakby na 2 cylindry po lekkim rozgrzaniu problem znikł i nie pojawił się do tej pory zacząłem podejrzewać czujnik temperatury ale większość pisze , że nie może z uszkodzonym odpalić samochodu a u mnie z tym nie ma problemu . Świece są nowe na starych było to samo , przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana ( chociaż brudna nie była ale profilaktycznie ją śmignąłem ). Może ktoś się z czymś takim spotkał i zna rozwiązanie ?

  • Jeśli to 1.2, to raczej szykuj się na cewkę. Błąd się wcześniej czy później wywali. Zwłaszcza, jeśli masz to przerywane przyspieszanie. Jeśli to nie 1.2... to nie wiem, przychodzi mi do głowy potencjometr pedału przyspieszenia, ale to też by się kontrolka świeciła.

  • Witam.
    Sprawdź sobie układ paliwowy pod względem powstawania zbyt dużej ilości oparów z paliwa. Jeżeli po nagrzaniu odkręcić korek wlewu paliwa i jeśli Ci będzie syczało i po zakręceniu korka ponownie auto będzie ciągło bardzo dobrze to masz zepsute odpowietrzenie baku. W starszych (tutaj się liczy wiek auta a nie marka) to się zdarza i to jest czasami walka z wiatrakami bo się lekko zagnie wąż i już jest kapa.
    Przy zbyt dużej ilości oparów właśnie tak się dzieje że na zimnym ciągnie a na ciepłym już są problemy. Sam to przerabiałem - to była ciężka walka aż się poddałem bo to było bez sensu.

  • U mnie ten układ jest sprawny , więc to nie to . Bardziej skłaniam się do czujnika temperatury bo to najtańsze a też może robić takie chocki klocki ale oczywiście może to być i z 10 różnych rzeczy .