Witaj na forum Fabia Club Polska

Podstawy CAR AUDIO

Temat utworzony · 13 Posty · 32707 Wyświetlenia
  • troche przesadzone te opinie, ale w koncu z vw - (pewnie wiekszosc jezdzi golfami) i to taka hipokryzja z ich strony 😛 <!-- s:P -->

    Inaczej mowiac cos im dzwoni, ale nie wiedza w ktorym kosciele

  • ja sie gadzam z
    -SYSTEM ODSEPAROWANY Z PRZODU i z tylu jakis głosniczki jeszcze
    -DLACZEGO SKRZYNKA A NIE TUBA
    ale z tym juz nie
    -NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ

  • [quote="kornat"]ale z tym juz nie
    -NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ[/quote]
    ja sie zgadzam w 100% pod warunkiem ze w bagazniku jest jakis subek czemu? odpowiedz prosta ja jezdze fabia i mi ma odpowiadac audio wiec glosny przodek i mocny zadek 😉 <!-- s;) -->

  • Mam nadzieje że komuś pomoże ten poradnik car audio i nie trzeba będzie się rozpisywać na forum czy to ma być tak czy w inny sposób http://rapidshare.com/files/135383357/Poradnik_Car_Audio.pdf<!-- m -->

  • Są gusta i guściki 🙂 😄 <!-- s:D -->

    Ale co raz częściej są gusta audiofilskie 😄

  • [quote="Hildek"]troche przesadzone te opinie, ale w koncu z vw - (pewnie wiekszosc jezdzi golfami) i to taka hipokryzja z ich strony 😛 <!-- s:P -->

    Inaczej mowiac cos im dzwoni, ale nie wiedza w ktorym kosciele[/quote]

    No to gwoli wyjaśnienia użytkownikom FCP mógłbyś wyjaśnić w czym się w zacytowanym tekście użytkownicy tamtego forum mylą, dlaczego i prawidłowo opisać co i jak 🙂 Ba, sam w car audio średnio się orientuję i jakieś wskazówki by się przydały 🆗

    A zdania "ale w końcu z vw (pewnie większość jeździ golfami)" już w ogóle nie rozumiem. Golf jest postrzegany stereotypowo jako auto wiejskiego tunera z tubą w bagażniku ale wystarczy popatrzeć na projekty z vwgolf.pl i zmieni się opinię. Brałem udział w organizacji kilku imprez VAG-owych, jeździłem po zlotach i złego zdania o gustach miłośników VW i tuningu Golfów nie powiem (jeśli chodzi oczywiście o forumowe auta, bo różnych buraków w dziwnie upiększonych Golfach jest pełno). Ba, nawet zdziwiłem się na tym forum jak zobaczyłem temat o światłach do jazdy dziennej :wstyd: i o pokrowcach na siedzenia :wstyd: , że ma rację bytu 🙂

  • powiem tak że montowanie Car Audio wg schematu to o kant dupy rozbić,czyż każdy nie robi tego pod siebie ? wtedy mamy gwarancję że efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami 😄 ja mam z tyłu w półce 2x 300W i w przednich drzwiach 2x120W podpięte pod 1 kanał i z tego mam średnie i wysokie tony a na drugim kanale zmostkowany sub z bagażnika z czego ciągnę sam bas i to mi wystarcza, tak że nie czytam nawet tych mądrości autora z 1 postu 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Ja się przymierzam do zamontowania w fabii głośników z tyłu. Mam 2x Sony XS-F1327SE - pozostałości po favorytce , które chciałbym zamontować( marnują się na półce w pokoju) . Żonka z synkiem chwilowo siedzą z tyłu samochodu i chciałbym im chociaż troszkę muzyczki wrzucić 🙂 Z tego co wyczytałem to na tył pasują 13 . w ASO zaśpiewali 190 zł za godzinę "fachowca" . poszukuje innego 😄 <!-- s:D -->

  • jak głębokość montażowa i otwory się zgadzają to po co Ci fachowca ? założenie to kwestia 15min na 2 str no chyba że nie masz kabli pociągniętych to i tak w godzinę się wyrobisz za darmoche

  • No właśnie nie mam kabli pociągniętych. Zastanawiam się tylko jak się dostać z przodu do kostki ISO. W favorytce było wszystko na wierzchu 😛 <!-- s:P -->

  • hmm no jakbyś mieszkał blisko mnie to bym Ci to za browara zrobił 😛 zrób tak : wsadź głośniki i poprowadź sobie kable, ja mam puszczone pod plastikami w progach,nie trzeba ich zdejmować,ręką podniesiesz i drugą wsuwasz kabel,jak pociągniesz do radia to je wyciągasz i wpinasz do kostki (nie pamiętam rozmieszczenia) ale to nie problem bo metodą prób i błędów szybko to zrobisz,poproś kogoś z forum kto mieszka blisko i Ci to zrobi ale na Twoim miejscu samemu bym się z tym uporał 🆗 <!-- s🆗 -->

  • dodam że warto dać grubsze kable niż te seryjne to wpłynie na + dla jakości dźwięku. Myślę że dobre by były te o średnicy 1,5mm2 lub 2,5 mm2. To wpływa w większej części na basik ale barwa dźwięku też nie pozostaje w tyle 🙂 <!-- s:) -->

  • Dzięki za podpowiedzi, jak się zrobi ciepło to muszę się za to wziąć. Spróbuje na początek sam, może się uda 🙂 <!-- s:) -->