Witaj na forum Fabia Club Polska

Wiosenny wypad na południe

Temat utworzony · 10 Posty · 1931 Wyświetlenia
  • Na wiosnę wspólnie z rodzinką planujemy wypad do stolicy naszego południowego sąsiada.Biorąc pod uwagę różne opinie o tamtejszych służbach porządkowych, oraz o karach za różne niedopatrzenia związane nie tylko z przekroczeniem prawa ale brakiem odpowiedniego wyposażenia w aucie, chciałbym zasięgnąć wiedzy jak dojechać i wrócić bez przeszkód do Polski.Czy w mieście istnieją jakieś parkingi typu P+R?Jeśli tak to gdzie?Którędy jechać najlepiej?Przez przejście Polsko-Niemieckie i później Niemiecko-Czeskie, czy też Polsko-Czeskie bezpośrednio?Z góry dzięki za info.

  • A więc tak. Dojazd hmm ; z tym to wiele ludzi ma problem ja osobiście polecam drogi szybkiego ruchu, Które w Czechach są płatne w postaci winiety. Winiety są średnio drogie ; miesięczna 440kć około 75 zł, 10-dniowa 350 kć około 59.50 zł.
    Myślę że optymalna trasa by była na Kudowe zdrój- nachod, potem drogami 33 , 11, 324 i na D11. Wjeżdżasz od wschodu do Prahy. Wjazd do Prahy jest płatny . Stawek niestety nie znam 😞 . Musisz się liczyc z drobnymi szkodami np. obite drzwi czy lekko porysowane auto bo drugi źle sobie obliczył odstęp czy wózek sklepowy zatrzymany na twoim aucie. Jeżeli masz wyciąg z kamer to jest 🆗 bo winowajce znajdziesz , a jeżeli nie to twoja strata :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> Więc stawiaj auto tam gdzie obejmują kamery z miejskiego monitorigu.
    Foteliki dla maluchów obowiązkowe i ich brak bardzo tępią tak jak zbyt szybka jazda. Zatrzymanie się na miejscu dla osoby niepełnosprawnej kosztuje między 3000 a 5000 Kć czyli między 510zł a 850 zł. Przekroczenie prędkości o 20 km/h to był koszt 1000 kć około 170 zł. Policja się chowa wszędzie nawet w lesie :zdziwko: . Jak znajde to na necie był taryfikator wykroczeń drogowych. Jazda po pijaku to już totalna kapa - tego zdecydowanie nie rób. Jazda bez winiety 15000 kć około 2550 zł więc nie warto . Warto zapamiętać takie dwa zwroty pokuta = mandat może też być używane dopravni pokuta czyli mandat drogowy. W niektórych miasta chodzenie po trawie jest karalne oraz nie zapięte pasy bezpieczeństwa są karalne.
    Wyposażenie auta obowiązkowo:

    • apteczka taka większa w Czechach taka kosztuje około 370 kć czyli jakieś 63 zł. Musi być ważna (jej produkty)
    • kamizelki odblaskowe na ilość która podróżuje autem np. jadą 5 osób to musisz mieć 5 kamizelek
    • zapasowe żarówki - warunek konieczny Najlepiej weź sobie po 2 z każdego rodzaju
    • linka holownicza
    • ważna gaśnica; najmniejsza 2kg
    • bezpieczniki
      W sezonie zimowym jeszcze jest obowiązkowe:
    • łańcuchy na koła
    • odmrażacz ( do zamków, do szyb)
  • Co do mandatów to spokojnie nie po to jadę aby je otrzymać 😉 <!-- s;) --> .Pasy mam zawsze zapięte
    😛
    Co do wyposażenia obowiązkowego to właśnie chodziło mi o taki wykaz.Znasz może jakiś przyzwoity hotel najlepiej z parkingiem, nie koniecznie w ścisłym centrum Pragi?Może coś polecisz?Co do prędkości teren zabudowany 50 km/h, pozostałe drogi 90 km/h i autostrada 120 km/h.Czy tak jest?Dzięki za wyczerpującą lekturę.

  • taryfikator mandatów [url]http://www.droginaszostke.pl/wysokosc-mandatow-czechy[/url]
    Na autostradzie możesz jechać do 130 km/h 🙂 . tu jest pewien bałwan mianowicie znak oznaczający autostradę i znak nazwy miejscowości pod znakiem autostrada to masz tylko 80 km/h. taki knif dotyczy również dróg expresowych. Z policjantem tam się nie targuj bo beęziesz miał 1000x gorzej, poza tym jedź w miarę czystym autem bo brudasów też mogą nagrodzić 😄 <!-- s:D -->
    Niestety nie znam dobrych hoteli 😞 . przykro mi. Rozejrzyj się za hotelem poza Prahą bo jest dużo taniej.
    Jak coś nie wiesz to pytaj.
    Możesz do mnie napisać na gg 🙂
    Jak chcesz przydatne zwroty po czesku to też ci mogę napisać

  • wielkie dzięki jakby co się odezwę.Do wiosny jeszcze chwila.

  • 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="TOMUŚ"]
    Na autostradzie możesz jechać do 130 km/h 🙂 <!-- s:) --> [/quote]

    w czechach, w polsce natomiast na autostradach dopuszczalna prędkość wynosi 140km/h.

  • [quote="MirekS"][quote="TOMUŚ"]
    Na autostradzie możesz jechać do 130 km/h 🙂 <!-- s:) --> [/quote]

    w czechach, w polsce natomiast na autostradach dopuszczalna prędkość wynosi 140km/h.[/quote]

    Mirku a ile jest realnie 😄 😄 :?:
    W Czechach raczej się pilnują i nie ma tego wariactwa co jest w polsce. O dziwo Polacy się też tam pilnują ale tu muszę zaznaczyć że nie wszyscy 😉 bo niektórzy mają to wbite na zawsze do swojej głupiej pały że muszą zasuwać wszędzie i nic się nie liczy 😕 . Ogólnie to tam na autostradach się jeździ dużo lepiej niż w PL. Jedynie co tam jest gorsze to (użyje porównania) to miny (policjanty). Na nich się idzie wszędzie wsadzić bo się chowają wszędzie 😞 .
    Poza tym trzeba uważać na takie śmieszne czujniki prędkości bo przy tych zabaweczkach są fotoradary 😕 .Kiedyś tych foto nie było i bylo 🆗 . Jest jedno szczęścei że do polski foto nie przychodzi 😄 ale jak cię tam zlapią to masz kape :rozpacz:

  • [quote="MirekS"][quote="TOMUŚ"]
    Na autostradzie możesz jechać do 130 km/h 🙂 <!-- s:) --> [/quote]

    w czechach, w polsce natomiast na autostradach dopuszczalna prędkość wynosi 140km/h.[/quote]

    Tak wiem na ekspresówce w POL można 120 km/h a atuostrada 140 km/h.

  • Co do kamizelek to źródła podają tylko że kierowca musi mieć kamizelkę.Nurtuje mnie jeszcze sprawa opon zimowych których obowiązek posiadania jest od 1.11 do i tu dwie daty się powtarzają 31.03 i 30.04.Skąd dwie daty?Jak mam to rozumieć?