Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 , F2] SILNIK 1,4 16V

Temat utworzony · 51 Posty · 29972 Wyświetlenia
  • facet ja nie mówię. źe ci brzęczy tylko ten brzęczek moźe buczeć i tyle

  • Takie pisanie brzeczy huczy czy dzwoni nic nie wnosi do tematu.Może wiatrak nagrzewnicy, ale ponoć po wyłączeniu dmuchawy nadal to słychać.Musisz sam zbadać sprawe i tyle.Swoją drogą pewnie szybciej byś do tego doszedł sam i nie zirytował byś się tak.Co do pytania o wydawane przez auto dźwięki to trudno postawić jednoznaczną diagnozę.
    Co do ostatniego postu to jakie pytanie taka odpowiedź.
    Następnym razem nerwy trzymaj na wodzy.

  • Chyba znalazlem przyczyne buczenia.Wydaje sie że buczy sprzodu a to buczy pompa paliwa jak podnioslem siedzenie a moze to buczy filtr paliwa bo wymienialem go a mechanik nie mial oryginalu i zalozyl mana.Czy ktos wie jak to sprawdzic czy to filtr i usunac to buczenie

  • [quote="TOM16V"]Chyba znalazlem przyczyne buczenia.Wydaje sie że buczy sprzodu a to buczy pompa paliwa jak podnioslem siedzenie a moze to buczy filtr paliwa bo wymienialem go a mechanik nie mial oryginalu i zalozyl mana.Czy ktos wie jak to sprawdzic czy to filtr i usunac to buczenie[/quote] :hurra: <!-- s:hurra: -->

    Witam,mam mały problem silnik AUA po nagrzaniu auta zaczyna coś buczeć w kabinie, nie słychać tego pod maską ani z tyłu auta lecz ewidentnie gdzieś z deski rozdzielczej takie buuuuuuuuuuuu j

    Facet ja nie jestem ulomny jak pisze ze buczy na biegu jalowym to nie brzeczy.jeszcze potrafie to odróżnić.

    Ale na audiometr możesz się udać 😉 i bez "nerw"

  • Ha ha ha ale smieszne,ale tak na powaznie co z tym fantem zrobic czy ktos mial taki przypadek

  • Pompa paliwa huczy za każdym razem gdy przekracza kluczyk i to jest normalne.Co do filtra paliwa to nie bardzo rozumiem co ma tam buczec przecież on jest w innym miejscu.Na pewno nie jest to przyczyną ze zamontowano zamiennik firmy MANN Filter.Jedyna sytuacja to fakt ze byłby źle zamocowany i tyle.

  • Witam
    Gdzie jest czujnik G28 w tym silniku?

  • Forum przymiera śmiercią naturalną - czyżby wszyscy wynieśli się do konkurencji? 😉 <!-- s;) -->

    Ja dodam swoją opinię na temat 1.4 16V - mam u siebie wersję 80cio konną, czyli kod silnika BUD. Auto kupione cztery lata temu z przebiegiem 55 tysięcy. Obecnie na liczniku ma 157 tys. Przy 60ciu tysiącach zamontowana została instalacja gazowa BRC Sequent24. Silnik sprawuje się bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów z odmami, tłokami, klekotaniem zaworów - o czym wcześniej inni pisali. Uważam, że kultura pracy tego motoru jest bardzo dobra. Silnik cały czas zalany jest Castrolem 5W40 - wymieniany co 15k km. Świece NGK wymieniane razem z olejem (z uwagi na LPG).

    Kilka tysięcy km temu miałem fakap pompy wody i przedwczesną wymianę rozrzadu. Wina była ewidentna po stronie pompy Ruville, która nie dosyć, że straciła szczelność i zaczęła bardzo głośno pracować, to - co gorsze - z wirnika pompy urwały się dwie łopatki! Całe szczęście problem został błyskawicznie namierzony, zamontowałem nową pompę (tym razem oryginał) oraz komplet rozrządu z SKF-u. Z takich usterek, które trudno nazwać sprawą eksploatacyjną (choć po części myślę, że można by to tak skategoryzować): niedawno padły mi dwie cewki zapłonowe - na szczęście nie jednocześnie więc dało radę wrócić do domu. Wymieniłem profilaktycznie cały komplet i jeżdżę dalej... :luka:

    Dla porównania: miałem parę dni temu okazję pojeździć F2FL z motorem 1,4 16V 85 KM. Różnica w kulturze pracy między tym silnikiem, a moim BUD'em - diametralna. Pomimo, że tamten samochód miał o 100 tys mniejszy przebieg kultura pracy silnika pozostawiała wiele do życzenia. Jeśli chodzi o samą jazdę to różnic wielkich oczywiście nie ma. Pięć koni mechanicznych więcej nie dawało zauważalnej różnicy w prowadzeniu tego samochodu.

    Reasumując: moja ocena silnika [b]1.4 16V 59kW 80KM BUD[/b] jest 🆗 Na podstawie swojego doświadczenia uważam, że to całkiem udana jednostka i rzadko występująca w Fabii 1 (montowano ją tylko przez dwa lata w końcowej fazie produkcji tego modelu). Jedyne czego mi brakuje to dodatkowych 20 koni lub 6-tego biegu.

  • [quote="jacekpk"]Forum przymiera śmiercią naturalną - czyżby wszyscy wynieśli się do konkurencji? 😉 <!-- s;) -->

    [/quote]

    wiesz, to od ludzi zależy, nie od administracji..... czasem tak bywa. 😕

  • Cześć wszystkim

    Nie a dużo wpisów bo i silnik jeden z lepszych jakie włożyli do Fabii. Ja również mam wersję BUD produkcja koniec roku 2006. Przebieg mam niewielki około 65k natomiast silnik nie sprawia żadnych problemów. Niestety brakuje nieco mocy na dłuższych trasach (mam wersję kombi). W ruchu pozamiejskim naprawdę ekonomiczny samochód 800 km na jednym baku to nie problem. Brakuje tej 6;) wtedy byłoby jeszcze ekonomiczniej;) W ruchu miejskim nie ma się do czego przyczepić.

  • Tak to już jest, że VW Group odchodzi od starych znanych i bezawaryjnych jednostek i inwestuje w nowe ekologiczne.Problem polega na tym, że wraz ze wzrostem znaczenia ekologii maleje znaczenie klienta.Za wszelkie wady, niedoróbki i tak on zapłaci.Ze względu na oszczędności nie robi się kosztownych testów.Odbywają się one przez klientów, którzy trafiają później na serwis.Ci z kolei sami czasem nie wiedzą co się dzieje.
    Czy w F3 ogarnęli te wszystkie przypadłości czas pokaże.Wiem jedno że lepiej nie kupować aut z pierwszych (jak wchodzą na rynek) lat produkcji, w których wychodzą wady wieku niemowlęcego.Ja użytkuję F2 z silnikiem BXW 1,4 16V i nie miałem z nim przez ten czas nie sprawiał mi on żadnych problemów.Mam nadzieję że tak pozostanie.Nie żałuję zakupu 😉 <!-- s;) -->