Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] 2 problemy w niedawno kupionej fabce

Temat utworzony · 11 Posty · 3000 Wyświetlenia
  • Witam. Napisałem w innym temacie o jednym z problemów, lecz nikt mi nie odpisał postanowiłem więc napisać w jednym o wszystkich problemach 🙂 <!-- s:) -->
    Więc tak:
    -centralny zamek, niestety przestał działać dosłownie po podpisaniu umowy ze sprzedającym... Naciskając przycisk na pilocie, auto pokazuje kierunkowskazami, że coś tam łapie (przycisk otwierania jedno długie mrugnięcie kierunków a zamykania dwa krótkie, albo na odwrót ale już mniejsza). Po włożeniu kluczyka do zamka niestety centralny również nie działa, muszę wszystkie drzwi otwierać ręcznie... Co tam się mogło stać wg was?
    -klapa bagażnika jakby nie otwiera się z jednej strony. Mechanizm otwierania mam na lince przy siedzeniu kierowcy. Po pociągnięciu linki prawa strona klapy jest otwarta a lewa nie chce puścić... Aby ją otworzyć to podczas pociągnięcia linki albo ktoś musi już podnosić klapę i wtedy jest ok, albo z prawej strony muszę podłożyć skrobaczkę do szyb wtedy zamknięcie jakby puszcza i można podnieść;

    w sumie to takie 2 większe problemy w mojej fabce jak coś się przypomni to dopiszę...
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam 🙂

  • co do otwierania bagażnika mogę poradzić odrdzewienie i przesmarowanie zamka a główna przyczyna może tkwić w lince, przerabiałem już to w swoim, smarowanie pomogło ale na wiosnę jak dotrzymam auto i tak wymienię linkę bo nie wiadomo kiedy znowu się zacznie zacinać a co do otwierania centralki nie wiem za bardzo bo nie mam na pilot ale pierwsze co bym zrobił to wymienił baterię 😛 <!-- s:P -->

  • Co do centralnego zamka to moze obejrzyj filmik zalaczony w tym topicu:

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=10750<!-- l -->

  • [quote="ushu"] a co do otwierania centralki nie wiem za bardzo bo nie mam na pilot ale pierwsze co bym zrobił to wymienił baterię 😛 <!-- s:P -->[/quote]
    Bateria na pewno sprawna 😕 filmik obejrzę może coś da 🙂

  • Czy to jest HTB?
    W moim przypadku otwieranie klapy bagażnika "na dwa" było spowodowane zużyciem siłowników klapy. Pomogło podłożenie filcu na sprężynie przy zamku - chwilowo. Problem zniknął po wymianie siłowników na nowe.

  • Tak to hatchback. Siłowniki raczej nie są aż tak zużyte bo wypychają i trzymają klapę, ale z dołu trzeba oczywiście jej pomóc. Ktoś, gdzieś wspomniał mi niedawno o regulacji jakiejś śruby. Fakt tam w zamku, fakt tam są dwie nakrętki ale w sumie nie wiem, które gdzie przekręcić 😕 <!-- s:/ --> może to wam coś podpowie

  • Nie wiem dokładnie jak jest w F1 ale u mnie w F2 na krańcach klapy są gumowe odbojniki którymi regulujesz luzy na klapie może wystarczy je trochę podkręcić aby klapa po zwolnieniu zamka linką odskoczyła.Nie wydaje mi się aby problem tkwił tylko w lince bo druga strona klapy też by trzymała a przy pociągnięciu odskakuje.

  • [quote="marcing040381"]Nie wiem dokładnie jak jest w F1 ale u mnie w F2 na krańcach klapy są gumowe odbojniki którymi regulujesz luzy na klapie [/quote]

    Dokładnie właśnie to chciałem napisać wyeliminuje Ci to podkładanie skrobaczki z jednej strony.

    A co do zamka to podejrzewam, że coś się podziało z centralką sterującą centralnym może zaśniedziałe styki? Lub może być problem z krańcówką wew. zamka kierowcy bo zamek kierowcy jest tu tzw. "matką".

  • Bagażnik zrobiony, faktycznie odbojniki. a centralka jeszcze nie wiem, za zimno... 😄 <!-- s:D -->

  • na załączonym filmie widzę że w prawych drzwiach jest centralny ale dokładany w warsztacie, fabryczny ma inną konstrukcję

  • Ogólnie z centralką to w najgorszym przypadku założę na nowo (50 zł cała centralka + 50zł założenie) to nie tak źle, ale z chęcią zerknąłbym co tam jej się stało, ale raz że za zimno a dwa że nawet nie wiem gdzie ten bezpiecznik mógłbyć włożony.