Witaj na forum Fabia Club Polska

Przeglądy serwisowe

Temat utworzony · 254 Posty · 109555 Wyświetlenia
  • Jak zadzwonisz do Aso to sie dowiesz ze mozna polaczyc te dwa przeglady, i przy przegladzie po 15tys zrobic roczny, ja mialem tak w swoim przypadku, i nie bylo problemow

  • W Twoim przypadku trza je połączyć, ale zawsze zwracaj uwagę na ilość km. Bo najważniejsze to terminowe wymiany oleju. Ja z reguły wymieniam zawsze między 14, a 15 tys km i do tego obsługa roczna.

  • No Adas, to chyba jest Nas już dwóch którzy olali ASO, myślę, że z czasem ten klub zmieni się również w mechaników od fabiul 🙂 <!-- s:) -->, ja jeszcze tylko muszę nieco poczekać by mi syn podrósł bo jest bardzoooo absorbujący. Teraz mi śpi na ramieniu hehe.

  • ja chyba też zrezygnuje z ich pseudo usług. :?

  • Ja tam ani razu nie bylem , mam fabie od lipca 2003, sam zmieniam olej w domowym zaciszu. Pewnie pojade do ASO tylko zeby mi klocki wymienili. ale to jeszcze hohohhhooooo. dopiero 22 tys na budziq.

  • Jako, że zbliża mi się kolejne 15000 km, trzeba wykonać przeglądzik w związku z tym zakupiłem trochę rzeczy, podaję ceny byście sobie mogli porównać:

    • filtr powietrza 23 zł
    • filtr przeciwpyłkowy 47 zł
    • filtr oleju 29.70 zł
    • olej Mobil 1 5W50 4l. 133 zł
    • wycieraczki boscha 48 zł
    • podkładka pod korek spustu oleju 0.45 zł
    • płyn chłodniczy G12 plus 3l. 65.55 zł
    • woda destylowana 3l. 4.50 zł
    • płyn hamulcowy 1l. 22.80 zł
      Razem wyszło 374 zł
      Prócz tego postaram się zrobić trochę zdjęć i wraz z opisem przesłać Wojtasowi by zamieścił to w dziale zrób to sam.
  • to dla porownania podam ceny z krakowskiego ASO, przeglad po 30tys w styczniu br.

    • filtr powietrza 62,35zl
    • filtr przeciw pylkowy 53,59zl
    • filtr oleju 34,54zl
    • olej mobil 1 5W/50 za 3,5 l 124,25zl
    • uszczelka korku oleju 0,77zl
      NIe wiem czy ma to znaczenie ale ja mam silnik 1.2 a mirek ma 1.4

    Nastepnym razem pojade na serwis ze swoimi czesciami, oszczednosc, pomiedzy cenami podanymi przez mirka a moimi to 60zl, ale na samym foltrze powietrza jest prawie 40zl roznicy, wiec gdyby nie ten filtr to nawet tak drogo sobie nie licza

  • Na 100% nie jestem pewny ale wszystko masz Zygus chyba to samo co ja.
    Przegląd robię sam. Jedynie do odpowietrzenia układu hamulcowego potrzebna druga osoba. A ile zapłaciłeś w interze za robociznę?

  • Robocizna 170zl 😞 <!-- s:( -->

    A gdzie kupowales te wszystkie czesci?? zebym wiedzial nastepnym razem

  • 1)Serwis Specjalizacja Skoda
    Kraków ul. Powstańców 1 (przecznica z Al. 29 Listopada)
    Tel (0-12) 411 71 00 w.35
    Czynne:
    pon - pt 7 - 21
    sob 7 - 14
    2)Sklep
    Kraków Al. 29 Listopada 130
    Tel (0-12) 415 88 55 ; 415 92 90 wew. 157
    Czynne:
    pon - pt 7 - 20
    sob 8-14
    Tylko, że ja mam tam jeszcze dodatkową zniżkę niedużo bo 7% ale zawsze, więc musiałbyś kupować ze mną.

  • Z gwarancji na blachę zrezygnowałem, a co to GDM może gwarancja dożywotniej mobilności? Ta gwarancja prawie nic nie daje.

  • A co sioe znajduje w tej tabeli dobrej woli??

  • Widziałem tą tabelę na autokąciku, tylko, że tam jest ograniczenie w miesiącach max do 48 miesięcy moja fabka już się na to nie łapie 😞 .

  • Ceny duże 😄 Ja osobiscie filtr p.pylkowy odkurzam nie kupuje nowego i tym sposobem zaoszczedzilem juz ponad 200 zł 🙂 <!-- s:) -->

    Filtr olejowy jednej z lepszych firm a mianowicie Weber-a kosztuje 12 zł
    Płyn chłodniczy po 15 tysiacach ? Po co ? :shock: No chyba , że wymiana na lepszy typu Dynagel ?

  • Płyn chłodniczy wymieniam pierwszy raz, ma już prawie 64 tys, chyba się zasugerowałeś km kiedy zakładałem instalację gazową.

    A propos filtra przeciwpyłkowego potraktowałem go sprężonym powietrzem ( 7 bar ). Jednak nie przepuszcza on już tak powietrza jak nowy. Być może, by to zdało egzamin na filtrze który nie ma wkładu węglowego ja kupuję z wkładem bo zatrzymuje smród, zwykły nie.Wytrzymuje ok. 30 tys. km

    Odnośnie filtru oleju po prostu zostałem przy oryginalnym i tyle.

  • Przeglądzik wreszcie zrobiony, troszkę opisu wysłałem Wojtasowi, jak zamieści na forum zrób to sam, to może komuś okaże się to pomocne i zaoszczędzi troszkę kaski.

  • Juz niedlugo dzieki tobie wszyscy beda sami robili przeglady :lol: <!-- s:lol: -->

  • [quote="MirekS"]Przeglądzik wreszcie zrobiony, troszkę opisu wysłałem Wojtasowi, jak zamieści na forum zrób to sam, to może komuś okaże się to pomocne i zaoszczędzi troszkę kaski.[/quote]

    Dzieki Mirek za opisy i fotki...extra robota !! :twisted: Postaram sie to jak najszybciej wrzucic na stronke 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="zygus"]Juz niedlugo dzieki tobie wszyscy beda sami robili przeglady :lol: <!-- s:lol: -->[/quote]
    Racja ASO to zło 😛

  • Ja polecam, bo nic samemu nie umiem zrobic 😄
    Gdybym umial to kto wie. Jak dla mnie to podstawowa wada ASO to ceny.
    Co do innych rzeczy to nie mialem zastrzezen, co mieli zrobic na przegladzie to zrobili. Autko jezdzi i ma sie dobrze