Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1.4 16v 101 km jak podkręcić silnik

Temat utworzony · 6 Posty · 10892 Wyświetlenia
  • Witam posiadam fabie 1.4 16 v 101km chciałbym podkręcić silnik ale nie bardzo wiem od czego zacząć 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="SuchyFabia"]Witam posiadam fabie 1.4 16 v 101km chciałbym podkręcić silnik ale nie bardzo wiem od czego zacząć 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    Można zczipować silnik. 😉 Sam o tym myślę. Pytanie, czy jest sens. 100 KM wersja wg moich pomiarów g-techem i GPS Performance przyspiesza do 100-tki w ~10s, co jest wg mnie, jest wystarczające do wszystkiego.

  • Dzięki bardzo a orientujesz się może do ilu koni można go podkręcić i jaki jest koszt takiego z czipowania 😄 <!-- s:D -->

  • najlepszym sposobem na zwiekszenie mocy tego silnika to swap najlepiej na 1,8T
    a czip w benzynie bez turbiny nic nie daje rownie dobrze mozesz wsadzic gwizdek w wydech i mowic ze masz blow-offa

  • A ile by mnie kosztował taki swap na 1.8 t i od czego bym musiał zacząć

    i jaki silnik by był najlepszy interesował by mnie 180 koni tylko nie wiem jaki dawca by był najlepszy :luka: <!-- s:luka: -->

    [color=#FF0000]proszę nie pisać posta pod postem, tylko użyć funkcji EDYCJA
    kapi[/color]

  • temat zmiany silnika - SWAP - jest dla niektórych kosztowną zabawą. jak chcesz samochód by poszaleć, to jak najbardziej się sprawdzi.
    każdy 1,8 T wejdzie ( oczywiście z grupy VW) , do tego odpowiedni wydech, później odpowiednia turbinka, FMIC, nastęnie program i strojenie wszystkiego. jakieś 180 KM może nawet pod 200.... szacunkowy koszt wraz z układem napędowym ( skrzynia, półosie, hamulce) mooooże się zamknąc kwotą ~10kPLN.
    tak to szacuje.
    oczywiście hamulce i wydech na nowych częściach.
    silnik używka,
    turbo - preferowałbym nówke,
    skrzynia i półosie - możesz trafić używki w dobrym stanie.... kto wie.

    najlepiej oddać auto do takiego jegomościa co ogarnie wszystko a Ty tylko wyjedziesz z warsztatu z bananem na twarzy 🆒 <!-- s🆒 -->