Witaj na forum Fabia Club Polska

Nie otwiera się klapa bagażnika

Temat utworzony · 6 Posty · 1436 Wyświetlenia
  • Witam (fabia 1.4 75 KM rok 2006 hatchback). Nie otwiera mi się od czasu gdy przyszły mrozy klapa bagażnika,jak naciskam klamkę to słychać jak by jakiś silniczek ale lipa. Nie mam zamka z zewnątrz tylko centralny . Czy jest jakaś możliwość otworzenia od środka, jakiś schowany przycisk czy coś w tym stylu?

  • Zarówno w hatchbacku jak i w kombi teraz mam obok wajchy otwarcia baku również drugą do bagażnika, nie wiem jednak czy wszystkie fabki miały tą opcję.

  • Ja u siebie drugiego przycisku nie mam. Jest tylko możliwość otwarcia z centralnego 😐 <!-- s:| -->

  • [b]boro2505[/b], przy otwieraniu od zewnątrz, sprobuj docisnąć klape - może sprężyna odpychająca przymarzła?
    a jeśli nie masz cięgna obok fotela kierowcy, to trzeba wejść do bagażnika od środka, przez fotele, na środku tylnego pasa jest mała klapka i nalezy ją zdjąć, pod nią będzie taki pomarańczowy "dzyndzel" i nalezy go przesunąć - on pozwoli na zwolnienie zamka od środka.

  • [b]kapi[/b] będzie miał chyba rację, u mnie ostatnio w zimowy czas po całonocnym postoju też raz na parę dni przymarznie i klapy nie da się otworzyć (zamek popuszcza, ale trzyma zapewne sprężyna). Wystarczy jednak porządna jazda po krakowskich drogach z włączonym ciepłym nawiewem i po dojechaniu na miejsce odpuszcza 🙂 <!-- s:) -->.

  • Tam jest obok zaczepu zamka taki wciskany bolec.Zobacz czy Ci ,tak jak mnie nie odpadła z niego górna część.mnie odpadła i nie mogłem otwierać bagażnika.Przykleiłem na niego dwie samoprzylepne podkładki pod meble i bagażnik otwieram.