Witaj na forum Fabia Club Polska

Stuki teleskopu

Temat utworzony · 6 Posty · 546 Wyświetlenia
  • Od roku coś mi stuka z tyłu z prawej strony. Byłem już z 5 razy Centrach Diagnostyki i nic nie stwierdzono. 3 Mechaników również nie wie co stuka. Dzisiaj będąc na przeglądzie gwarancyjnym gazu okazało się że stuka tylni prawa teleskop. Rok temu wymieniłem amortyzatory na Bilnstein. Wygląda jakby stukało o karoserię lub jest on fabrycznie zepsuty. Co polecacie?

  • wg mnie sam amorek może stukać jak nie jest dobrany odpowiednio. ( skok, ew. sprężyna, siedzisko)
    ja do kombi zakładałem raz markowe monroe, i wylały..... pózniej zakładałem sachs, i trzymały aż do sprzedania samochodu ( na pewno jeszcze trzymają 😛 <!-- s:P --> )

    jest jeszcze jedna ciekawostka. na zime olej w amorku gęstnieje i ta sytuacja tez może powodować rózne dziwne zachowania.

  • Ja zacząłbym od sprawdzenia czy napewno wszystko jest skręcone, natomiast jeśli problem się pojawił wraz z wymianą amorków, to tak jak pisze kapi amory mogą być źle dobrane.

  • u mnie też stukało 😄 a okazało się że mechanik źle założył osłony plastikowe te na amorkach i one się tukły 🙂 <!-- s:) -->

  • Też sprawdziłbym te osłony i 'bałwanki' może to one. Ale w warsztacie chyba by to zobaczyli. Nie wiem jakiego rodzaju są te stuki ,bo u mnie też czasem coś stuka z tyłu zwłaszcza po deszczu i nie wiadomo co to. Niestety niektóre usterki choc dają jakieś objawy to widać je dopiero jak coś do końca nawali.

  • Co do amorków to również polecam te firmy SACHS.Znam produkty tej firmy i są naprawdę wysokiej jakości...To niemiecka firma specjalizująca się w produkcji amortyzatorów do różnego rodzaju pojazdów.Nie są to najtańsze produkty ale godne polecenia.Jeśli chcesz jeszcze długo cieszyć się swoją F to zainwestować warto.