Witaj na forum Fabia Club Polska

Anteny radiowe

Temat utworzony · 118 Posty · 53519 Wyświetlenia
  • [quote="MirekS"]Ja miałem zbliżony z linku nr 3 i go usunąłem za radą specjalisty i zastosowałem antenę z wbudowanym wzmacniaczem, efekt - mniej szumów i zakłóceń na trasie.[/quote]

    póki auto będzie na gwarancji ingerencja w układ anteny raczej odpada

  • [quote="zolw"][quote="wolfmk"]Ja osobiscie mam separator nr 3.[/quote]

    a jaki rocznik auta ?[/quote]

    Rocznik 2004..

  • [quote="MirekS"] zastosowałem antenę z wbudowanym wzmacniaczem[/quote]
    Stadardowa antena w fabii (a chyba w ogóle w VAGach) ma właśnie wbudowany wzmacniacz. Jedynie w odróżnienieniu od innych anten ze wzmacniaczem, wzmaczniacz ten zasilany jest po kablu sygnałowym, a nie osobnym kabelkiem do anteny. Radio fabryczne podaje napięcie na ten kabel sygnałowy i wzmacniacz działa, w radiu nieoryginalnym to właśnie separator podaje napięcie na kabel sygnałowy do wzmacniacza w antenie.

  • [quote="kros"]Stadardowa antena w fabii (a chyba w ogóle w VAGach) ma właśnie wbudowany wzmacniacz. [/quote]

    Moja fabiula nie miała wzmacniacza w antence, była to prosta antenka za 20 dychy.

  • Witam wszystkich serdecznie.

    niestety mam problem z anteną w mojej Fabii... wygląda jakby nie było połączenia anteny z kablem we wnętrzu.... sprawdzałem miernikiem i tak to wygląda...

    stąd moje pytanie... jak zdemontować podsufitkę??

    ewentualnie wystarczą mi informacje jak zdjąc wykładziny słupków tak by ich nie
    zniszczyć...
    może to na początek wystarczy...

    pozdrawiam i dziękuję z góry...

  • przednie slupki sa chyba tylko na zatrzaskach z tego co pamietam (mam na mysli plastiki)

  • Nie chcę zakładać nowego temetu, wiec zapytam tu:

    Nie mam pewności czy dobrze wszystko rozumiem.
    Mam radio Kenwood'a, sam montowałem. Instalacja radiowa jest, jak mi się wydaje fabryczna. Czy oznacza to, że w takim układzie mam niezasilany wzmacniacz antenowy i muszę dokupić przejściówkę, która wyprowadzi z kabla antenowego pin odpowiedzialny za zasilanie wzmacniacza anteny i odpowiednio go zasilić(mam w radiu końcówkę do sterowania/zasilania anteny, więc chyba to)?

  • Witam

    Potrzebuje wymienić fabryczną antenę w fabii hatchback Jak należy ją zdemontować, jak ona jest zamocowana do dachu, skąd się do niej dobrać. Wszelkie sugestie będą mile widziane.

  • Witam serdecznie 🆗 <!-- s🆗 -->

    Aby dostać się do anteny trzeba zdemontować podsufitkę, później delikatnie już wyczujesz części do odkręcenia i gotowe :hurra: ahaaa z tego co pamiętam to po antence może zostać dziura w dachu 😉 powodzenia i daj znać jak Ci poszło 🆗

  • hehe. A ciężko jest "oderwać" tą podsufitkę? Oczywiście w miejsce wymontowanej zamontuje nowa 🆗 :super: <!-- s:super: -->

  • Żeby jej nie uszkodzić może lepiej wziąść sobie kogoś do pomocy jedna osoba będzie odginać a druga odkręcać antene bo podczas odginania trochę się mnie ale po skończonej "operacji" nie widać śladu :super: <!-- s:super: -->

  • witam miałem też problem ginących fal radiowych też były domysły że antena złamana że trzeba dołożyć wzmacniacz,itd.generalnie te anteny mają wzmacniacz wbudowany w podstawie anteny i jak (po rozebraniu tapicerki na tyle dachu)po odkręceniu całej anteny z dachu rozkręciłem tą podstawę to już wiedziałem dlaczego tak słabo gra,wszystko co tam było było totalnie zaśniedziałe,zapytałem w salonie car-autio-tuning co się z tym problemem robi to mi powiedzieli że się wymienia ,bo grupa vw.tak ma.nowa antena to był koszt 68zł.i10min.roboty.gra idealnie.

  • Da się odkręcić tą antenkę 🙂 Męczyłem się troche zanim do tego doszedłem 🙂 A też już byłem u kresu jakiejkolwiek nadzieii... Odkrecamy ile się da, i trzeba ją delikatnie szarpnąć w pozycji prawie położonej... i wychodzi ładnie 😉 <!-- s;) --> A trzyma ją w gnieźdznie taki mały sprytny grzybek.

    Przydał się ten patent - zostawiłem kiedyś autko na parkingu pod marketem - wracam z zakupów - antenka leży na dachu...

    Widocznie sobie złodizej nie poradził 🙂 I dobrze 😄 A jak bym dorwał ... to :cenzura: .... :krzeslem:

  • A czy jeżeli nie zastosuje tego separatora to jest możliwość uszkodzenia czegoś, czy stracę tylko na jakości sygnału :?: <!-- s:?: -->

  • Spoko nic nie zepsujesz, tylk oradio gorzej odbiera. Ja mam bez, so far 😉 <!-- s;) -->

  • ja właśnie podpiąłem Alpine , mój ulubiony model z poprzedniego saochodu i też coś gorzej odbiera radyjko jak w poprzednio zainstalowanym radiu LG który mialem . Coś szybciej traci sygnał. Może tak to radyjko ma poprostu ?

    Tzn. wyjaśnienei : ja nie podpiłąłem tylko człwoiek z serwisu VW którego znam i wikonał mi całą instalację , w tym również podpięcie tuby ( aktywnej ) . Nie sądzę by o separatorze nie pamiętał.

    Ale tak na wszelki wypadek to zapytam GDZIE to kupić ??

  • Witam wszystkich
    Jakiś czas temu założyłem sobie spojler na klapę i teraz przy każdym otwarciu bagażnika haczy o antenę
    Co teraz zlikwidować antenę z dachu i dać taką do wewnątrz przyklejaną do szyby?
    Czy może zamontować "rekinka"?
    coś takiego:
    http://moto.allegro.pl/item381130838_vw_audi_seat_skoda_rekin_gps_tel_radio_antena_oryg.html<!-- m -->
    Szczerze mówiąc ta druga opcja bardziej by mi odpowiadała. Czy ma ktoś może taki wynalazek? Czy warto inwestować w taką antenkę?

  • Z rekinkiem nie miałem doświaczenia to nie wiem, wew sporo gorzej odbiera - jeździłem kiedyś z taką, a nie myślałeś by założyć jakąś pionową?

  • są też antenki z krótszym bacikiem 🙂 <!-- s:) -->
    Rekin raczej nie pasuje stylistycznie do fabki

  • [quote="Zygus"]Rekin raczej nie pasuje stylistycznie do fabki[/quote]
    Zgadzam sie, Nie pasuje :kwasny: A jezeli chodiz o odbior nie wiem bo nie zamienił bym na takie coś a z znajomych nikt nie miał 😉 <!-- s;) -->