Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Oryginalne radio i jack.

Temat utworzony · 7 Posty · 4295 Wyświetlenia
  • Witam, posiadam oryginalne radio "Music system 202". Na kasety i mam kluczowe pytanie, da rade przerobić je jakoś aby miało wejście jack ? tzn. żebym mógł słuchać z mp3 lub telefonu.

    Słyszałem o transmiterach fm albo takich kasetach co wystaje jack ale jakość podobno kiepska.

    Coś czytałem na temat "AUX", że się z tyłu podłącza ale nie orientuje się czy to radio posiada takie coś i byłbym wdzięczny jak by ktoś dał linka jak takie coś istnieje.

    Pewnie ktoś napisze abym kupił nowe radio ale te auto jest dla mnie przejściowe, nie chce sporo w nie inwestować a nie opłaca się raczej kupować taniego radia bo jakość pewnie nie będzie za fajna.

  • transmiter i kaseciaka który przetwarza muzykę sobie odpuść, bo jakość kiepska. Na Twoim miejscu i tak nie zastanawiałbym się nad kupnem nowego radia, bo zawsze możesz je wyciągnąć i wsadzić do nowego autka, a do sprzedaży wsadzić kaseciaka.

  • W norauto mają promo teraz na JVC i Sony o ile się nie mylę.

    Zobacz też na Allegro za Pioneer'em, akurat mój model jest tani DEH1320MP, czyta mp3 z płyty i ma AUX.

    Kasety z możliwością podpięcia mp3 przerabiałem na fabrycznym w Bravo i nawet źle nie było, tylko przy wjechaniu na dziurę coś przeskakiwało 😄 <!-- s:D -->

  • format mp3 i tak jest stratny, osobiście mam w audi transmiter i oryginalne radio i więcej na codzień mi nie trzeba

  • Transmitery FM sobie odpuść, są guzik warte (zwłaszcza te tanie).

    Przerobiłem takie radio na wejście AUX, nawet gdzieś tam leży w szafie. Generalnie sprawa jest relatywnie prosta - wywalasz mechanizm kasetowy, lokalizujesz scalak, który jest przedwzmacniaczem sygnału z głowicy, szukasz w internecie jego opisu (a właściwie wyjścia nóżek). Znajdujesz wyjście sygnału (kanał lewy i prawy) i pod nie podpinasz sygnał z gniazdka aux (lutujesz kabelki). Masa do masy. Musisz jeszcze zlokalizować prztyczek na mechanizmie kasetowym, który przełącza między radiem a kasetą. Lutujesz idące do niego kabelki do jakiegoś przycisku on/off i gotowe.

    Generalnie patent działa, ale jakość muzyk masz "kasetową", tzn. obcięte są wysokie częstotliwości (elektronika dostosowana jest do częstotliwości ściąganych przez głowicę kaseciaka), więc rewelacyjnego dźwięku nie będzie.

    W razie czego pisz na prv.

    EDIT
    Jednak jeśli chcesz zaszaleć, to pamiętaj o zasilaniu źródła muzyki. Onego czasu rozebrałem transmiter FM, który miał fajnego scalaczka - zmieniał napięcie z 12 na 5V. Wrzucając takie maleństwo do środka i mając możliwość ładowania mp3'ki przez port USB możesz zrobić sobie radyjko z mp3. Jeśli chcesz dalej kombinować, to możesz wyprowadzić przyciski z mp3'ki na panel radia i tak dalej, i tak dalej.

  • Witam.
    A najprostrzym rozwiązaniem jest zastosowanie adaptera ("kaseta" z głowicą i mechanizmem aby rolki się kręciły i autostop nie wyłączał i kabelkiem zakończonym wtkiem JACK 3,5mm). Trafiłem kiedyś na bardzo poprawne wykonanie, który bardzo dobrze przenosiło pasmo odtwarzacza (Samsung YP T-9) i używałem go w poprzednim samochodzie (zakupiony za dużo wyższą kasę w sklepie z car audio niż na znanym portalu aukcyjnym).
    Sam mam skodowski MS202, oryginalne głośniki i (nie tylko moja opinia) "to radio gra"!
    W poprzednim samochodzie (Opel Omega B) miałem radioodtwarzacz CD/MP3 JVC (4x45W na tranzystorach FET); wcześniej Blaupunkt CAR300 (4x7W) i też grały bardzo poprawnie, bo z przodu były oryginalnie głośniki 16cm (tak jak w Fabi).
    Pozdrawiam.

  • najprostszym może tak, ale nie każdy ma "kaseciaka" w aucie.
    MS202 nie ma wejścia na zmieniarke ale MS502 i Symphony już tak. można wtedy w tym kierunku kombinować żeby wykorzystać te gniazdo.