Witaj na forum Fabia Club Polska

Wariujące wskaźniki 1.9 TDI

Temat utworzony · 4 Posty · 1632 Wyświetlenia
  • Witam jestem posiadaczem Skody Fabii 2002 rok, 1.9 TDI 101 KM. Niestety od jakiegoś czasu występują u mnie problemy z 'kreską' paliwa. Gdy jest ciepło i odpalam samochód paliwo nie wzrasta(chociaż wiem, że jest np. połowa), po chwili zapala się czerwona ikonka płynu chłodzącego (jest w porządku, gdy pojeżdżę chwilkę, nagrzewa się do 90 stopni). W tym samym czasie często blokuje się komputer np. nie mogę przełączyć z średniego spalania na np. temperaturę(kolejna usterka). Temperatura często wskazuje wtedy -45 stopni. Wymieniałem już czujnik temperatury zewnętrznej, gdyż VAG pokazał że jest uszkodzony. Ale nic to nie dało. Czasami, gdy pogoda nie jest 'sprzyjająca', czyli w chłodniejsze dni przy odpalaniu auta, paliwo wzrasta od razu, nie zapala się kontrolka płynu chłodzącego i wszystko jest ok, a czasami przy jeździe, gdy kreska paliwa pokazuje dobry stan, znów zapala się kontrolka płynu chłodzącego i paliwo nagle spada do 0, a kontrolka się świeci aż do zgaszenia samochodu. Miał ktoś do czynienia z takim problemem ?

    Po podpięciu VAG-a, wykrył następujące błędy:

    00771- czujnik rezerwy paliwa- G
    00779-czujnik temp. zewnętrznej- G17/wymieniony na nowy/
    klima: 65535.U48023- internal control module memory: check sum error
    klima: 01317- magistrala danych CAN, przyrzady i wskaźniki J285

    Jeśli ktoś mógłby mi pomóc i poradzić co należy zrobić żeby sie tych błędów pozbyć byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam.
    Posprawdzaj wszystkie wymienione rzeczy przez vaga + ich obwody elektryczne pod kątem zwarcia lub przerwy. Sprawdź też słynną wiązkę. Napisz jakie są rezultaty.

  • [quote="TOMUŚ"]Witam.
    [b]Sprawdź też słynną wiązkę[/b]. Napisz jakie są rezultaty.[/quote]
    [b]ja bym zaczął od wiązki [/b]. ona robi takie psikusy.

  • witam
    kolega poradził sobie z problemem?? u mnie podobny problem tyle że paliwo leży cały czas i temp. -45 przez co nie zawsze załącza się klima. daj znać jak poradziłeś sobie z problemem
    pozdrawiam