Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] którą chłodnicę kupić

Temat utworzony · 4 Posty · 667 Wyświetlenia
  • Muszę wymienić chłodnicę, moja posiada wiatrak na niej montowany (6Q0 121 201BT) i mechanik stwierdził że taką z wiatrakiem muszę kupić (ponad dwie stówki najtańsza w sieci).
    Zastanawiam się czy tak jest rzeczywiście - czy wiatraka nie można przełożyć bo widzę w sieci że są chłodnice o tych samych wymiarach ale bez wiatraka. Wiatrak jest mocowany na plastikowych kołkach przechodzących na wylot przez blaszki/radiator. Wg mnie wygięcie, zerwanie metalowych blaszek w miejscu przejścia kołków jest normalne i niczemu nie przeszkadza - byle tylko nie uszkodzić rurek - czy mam rację?
    W sklepach widzę różne typy ale nie wiem czym się różnią (wymiary się niby zgadzają):
    6Q0 121 253AE
    6Q0 121 253BT
    6Q0 121 253J jak również z oznaczeniem H lub K
    6Q0 121 201HA (ta jest z wiatrakiem ale czym się różni?)

    Pytanie więc brzmi czy da się przełożyć wiatrak a jeżeli tak to którą wybrać - czy nie różnią się mocowaniami, przyłączami węży? Najtańsza jest ta z końcówką 253AE.

  • Ja wymieniałem w mojej poprzedniej fabce chłodnicę i jest to prawda, że jest wersja z wentylatorem i bez, moja była bez, a co za tym idzie tańsza w zakupie.
    Co do symbolów oraz podłączenia króćców nie pamiętam bo to już z 6 lat upłynęło.
    Pamiętam tylko, że najtańszą ofertą wówczas na rynku była chłodnica firmy DIAMONT.

  • pewnie szukasz na allegro ??? nowa podróbka w sklepie kosztuje około 150 zł oczywiście bez wentylatora, kupowałem w kwietniu do diesla pod wersję z klima

  • Przekładanie wentylatora z chłodnicy z wentylatorem jest raczej trudne (żeby niczego nie uszkodzić), ale widzę na allegro osobno wentylatory i chłodnice, więc pewnie się da.

    Jeśli chcesz wymienić chłodnicę na inny rodzaj, to zwróć uwagę na wtyczki wentylatora.

    Sam wentylator (duży) zamiennik to koszt 130 zł (wymieniałem pół roku temu), do tego ok 50 zł obudowa, więc i tak Twój wariant wychodzi najtaniej.

    Ja swoją chłodnicę sprzedałem za ok 120 zł, więc myślę, że kupisz poniżej 200 zł.