Witaj na forum Fabia Club Polska

Mobilne fotoradary

Temat utworzony · 13 Posty · 3209 Wyświetlenia
  • I stało się to czego się obawiałem, że ITD weźmie się też za osobówki.

    [url=http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/nieoznakowane-radiowozy-itd-na-takie-auta-uwazaj,1836509,415]LINK[/url]

  • Już podczas tej słynnej europejskiej akcji "Prędkość" z 24.08 (poprzedni piątek) widziałem, że krokodylki łapały osobówki.

  • Tak się zastanawiając głębiej.
    Czy w polskim prawie nie ma obowiązku informowania o fotoradarze? Jeżeli Ci np. Straż Miejska cyknie fotkę tam gdzie nie ma tabliczki D51 to masz 100% odwołania, że postąpili nie zgodnie z prawem.
    Na jakiej zasadzie ITD może używać mobilnych fotoradarów (nie wideorejestratorów które zmuszają do zatrzymania kierującego) bez oznakowania?
    Chciałbym zobaczyć zdjęcie z takowego fotoradaru, szczególnie na 3 pasmowej drodze gdy kogoś się wyprzedza :] <!-- s:] -->

  • Polska ustawa zakazuje używania jakichkolwiek urządzeń informujących o zbliżającym się fotoradarze. Co do zarejestrowania zdjęcia z numerami rejestracji, jeżeli jest rozmazane to można dodatkowo zanalizować dane pojazdu za pomocą VIN znajdującego się na szybie, również jeżeli chcesz ukryć swoją blachę urządzeniami typu rolety, to i tak kara cię nie ominie za używanie takiego czegoś (mandat wynosi nawet 500 zł)

  • okej, ale co ma piernik do wiatraka?
    W naszym kraju każdy fotoradar musi być oznakowany uprzednio znakiem D51. Jak to się ma do tych na samochodach ITD?

    Druga sprawa, VIN jest ZA szybą, nie NA szybie. Jest z przodu, a większość zdjęć będzie z tylu... Zresztą nie ma to nic wspólnego z tym co napisałem. Nie chodzi o unikanie płacenia, tylko o postępowanie zgodne z prawem. Ja przestrzegam, że jeżdżę wg ograniczeń prędkości - ITD przestrzega stosując oznaczenia D51 przed fotoradarami. Straż Miejska także może używać fotoradarów TYLKO za znakiem D51.

  • a to w Polsce z mobilnymi wiesz jak to bywa, gdzieś jest oznaczenie, a gdzieś tam nie ma 😛 <!-- s:P -->

  • no właśnie i o to chodzi, jak nie ma D51 przy przenośnym (co trzeba udowodnić np zdjęciem) to fotka idzie do kosza po postępowaniu sądowym. A jak to z tymi mobilnymi fotoradarami ITD? Pewnie dopóki kogoś nie złapią co się zacznie buntować to się nie dowiemy (w sumie poświęciłbym te 100 zł mandatu aby się dowiedzieć ale punktów szkoda 😉 <!-- s;) -->)

  • ITD od dłuższego czasu łapie osobówki (Kraków Północ-Olkusz szaleją już dwie Octy Combi)

    Jeżeli chodzi o informację - wystarczy poinformować kierujacych o pomiarze prędkości odcinkowo D-51 plus tabliczka - np. 10 kilometrów i masz pozamiatane.

  • Wobec powyższego proponuję ustawić na granicach znak D-51 i tabliczkę "Obowiązuje na drogach publicznych w RP" 🙂 <!-- s:) -->.

  • no właśnie, ale mając D51 i tabliczkę np 20 km (taki jest max wg rozporządzenia ministra infrastruktury) wiesz, że na tym dystansie mogą robić Ci fotki (wideorejestracja nie musi być oznaczona, więc to co innego). A jak robią fotki w miejscach bez takiego oznakowania? Fajnie by było się dowiedzieć co i jak. Mnie osobiście wk...wia hipokryzja drogówki, SM a ostatnio właśnie ITD. Prawo dla wszystkich ma być równe, niech łapią tych co je łamią (nawet jeśli to będę ja), ale niech to robią zgodnie z prawem! 🙂 <!-- s:) -->

  • Lepiej na każdej granicy dać D-51 i po kłopocie :haha: "każdy będzie jeździł przepisowo" hehe 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="holi87"]no właśnie, ale mając D51 i tabliczkę np 20 km (taki jest max wg rozporządzenia ministra infrastruktury)[/quote]

    No i te 20km jest wystarczające dla zakresu działania lotnych w ulubionych miejscach. A jak 20 mało sie daje drugie 20 - wszystko jest pod kontrolą.

    Tak samo przenośna fotka może "wyglądać jak śmietnik" ale nie może "być włożona do śmietnika"

  • [quote="K0_VOITH"][quote="holi87"]no właśnie, ale mając D51 i tabliczkę np 20 km (taki jest max wg rozporządzenia ministra infrastruktury)[/quote]

    No i te 20km jest wystarczające dla zakresu działania lotnych w ulubionych miejscach. A jak 20 mało sie daje drugie 20 - wszystko jest pod kontrolą.

    [b]Tak samo przenośna fotka może "wyglądać jak śmietnik" ale nie może "być włożona do śmietnika[/b]"[/quote]

    Jak masz D51 z tabliczką na jakim dystansie (z reguły do 2 km są) to niech wygląda jak chce, raczej trzeba nie ogarnąć by się na to złapać 😉 <!-- s;) -->