Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Dywagacje na temat przerobek Fabii

Temat utworzony · 100 Posty · 22055 Wyświetlenia
  • Witam

    i jako nowicjusz co do marki Skoda i Fabi mam kilka pytań :

    1 co proponujecie i jakie firmy
    2 czy ktoś wykręcał ściągał rygle w drzwiach ( nie chcą sie odkręcić - wyjść a niechce połamać )
    3 ściągał ktoś boczki w drzwiach - wszelkie rady mile widziane
    4 wszelkie linki na sklepy itd na temat tuningu Fabi mile widziane
    5 linki na temat RS ( zdjęcia , wygląd itp )
    6 jakie felgi proponujecie do silniczka HT[color=red][b]P[/b][/color]

    narazie chce sie zająć wnętrzem samochodziku a póżniej zobaczymy
    czekam na wszelkie info za co :piwko: napewno postawie na zlocie

  • Odpowiem w dwóch słowach : [b]zakładaj turbo[/b] 😄 <!-- s:D -->

  • Nie wiem o co ci chopdzi z felgami to HT[color=red]P[/color], ja mam u siebie 15 cali i oponki 195/50. Ja nie odczulem zadnej straty mocy, a spalanie mam na poziomie 6.5l/100km wiec chyba normalnie, Jesli chodzi ci o wzor felgi to kwestia gustu ja mam takie i bardzo mi sie podobaja
    [url=http://img97.exs.cx/my.php?loc=img97&image=00008704fj.jpg][img]http://img97.exs.cx/img97/5129/00008704fj.th.jpg[/img][/url]

  • [quote="Dudi"]Odpowiem w dwóch słowach : [b]zakładaj turbo[/b] 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    święte słowa, a dudi wie co mówi :twisted:

  • [quote]Odpowiem w dwóch słowach : zakładaj turbo [/quote]

    latwo mowic trudniej zrobic. Wbrew pozorom to niejest takie proste. Wybacz ale taka gadanina na nic sie zdaje

  • właśnie o to : spalanie i jaki rozmiar ( 14" - 17 " ) polecacie co sie już sprawdziło na Fabi itd

    zgadzam sie gadać można dużo - trudniej coś wybrać - i oczywiśćie kwestia gustu 😄 <!-- s:D -->

    a cha i pochwalcie sie ile Wam pali ( ale bez sciemy ) 1,2 12 V 64 KM HT[color=red][b]P[/b][/color]

  • Moim zdaniem do twojego silnika proponowal bym felgi 15 cali a rozmiar opon 195/50/15. Mysle ze ot by byl najlepszy wybor niema co przesadzac z fegami 16 czy 17 cali

  • felgi ładne jakbyś jakieś namiary dał 😄 <!-- s:D --> to może sie zastanowie
    ale musze moje opchnąć STILAUTO 4x4 4 x 100 15" do Grupa VW na 4 śróby
    przepraszam sa namiary na Kraków 😮

  • spalanie u mnie, tez mam 1.2 12V wynosi w zimie na tarsie jakies 6,5-6,8 (6,8 mialem po ostatniej wycieczce do czestochowy, ale troche poszalelismy, takze na trasie spokojnie 6,5l) natomiast w miescie mialem okresy ze ok 7.5l mi palil, ale w miescie jezdze krotkie odcinki, po ok 5-10km.
    W lecie jest duzo lepiej na kolach 15 jeszcze nie przkroczylem 7l.
    Niestety sa to pomiary "reczne" bo komputera pokladowego nie mam 😞 <!-- s:( -->

  • Moje spalanie dokaldnie pokrywa sie ze spalaniem Zygusa 🙂 Czasem mniej, czasem wiecej - generalnie 6,6 l/100 km.

  • mi moje dziadostwo, pali tak jak teraz 8 , wycieczka do częstochowy kosztwała mnie 120 zł na sama benzyne :? . A prędkość była 100 - 120 nie wiem o co chodzi. :?

  • Lukasik masz ciezka noge 🙂 a na powaznie moze za wysoko zmieniasz biegi w niej wiesz to silnik 8V to nietrzeba go tak krecic 🙂 . Ja wiem ze o tym 🙂 <!-- s:) -->. A probowales juz roznej jazdy? tzn przy jakim traktowaniu samochodu ona pali ci najmniej? Moj espero pai mi 8.2 po miescie i to w zimie

  • no biegi przy 3 tyś zmieniam to tak dużo :? normalnie mi sie wydaje że zmieniam te biegi. Albo ja jeździć nie umiem :? jak zatankuje ok 29 l to przejezdzam ok 350 km to daj spokój. Jestem zły. :idea: Może jak by dostawała ostrzej po dupie to by była mi wdzięczna ze ja oszczędzam , i jak bym jeździł spokojnie to by mi palila mniej :idea: <!-- s:idea: -->
    Może wypowiedział by sie jakis klubowicz który ma 1.4 MPI 60 konną :?:

  • a zrob eksperyment i zmieniaj biegi tak 2500-2700 zatankuj za tyle za ile zatankowales zawsze i jezdzij. Chociasz najlepsza metoda zeby sprawdzic spalanie to jest wlanie pod sam korek wyjezdzic ze 200 km i zatankowac znowu pod sam korek i bedzie wiarygodny wynik

  • no to ci mówie zatankowałem do pełna az mi pistolet odbijał, do fabi wchodzi ok 45 l , pojechałem do czestochowy i w drodze powrotnej niby mi sie kontrolka nie zapalila, ale musiałem dotankowąc bo sie troche dygałem.

  • dzieki za te spalanie 😄 <!-- s:D -->

    dzieki za alumki 😄

    a teraz moze jakieś info na temat ściągnięcia rygielków

    bo tego cholerstwa nie umiem ściągnąć - odkręcić - :?
    ( chyba przyklejone :lol: )

  • podobno maja byc wkrecane, czy jakos tak mocowane, moze jakies tajemnicze zatrzaski, jak to w skodzie

  • cze dawno nic nie pialem ale sila wyzsza na studiach mnie scigaja, a rozbieral ktos tapicerke drzwi bocznych? duzo jest tam zatrzaskow i czy schodzi cala? czy mozna sam plastik sciagnac bo chce kapke wygluszyc i glosniki wkrecic, help 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Łukasz"]no to ci mówie zatankowałem do pełna az mi pistolet odbijał, do fabi wchodzi ok 45 l , pojechałem do czestochowy i w drodze powrotnej niby mi sie kontrolka nie zapalila, ale musiałem dotankowąc bo sie troche dygałem.[/quote]
    Moja fabianka ma ten silnik co Twoja, co prawda głowiczka jest troszkę splanowana, więc z jakiś koń jej przybyło 😛 <!-- s:P --> . Ale wracając do tematu, do baku w fabii jesteż w stanie wlać i 54 litry, a to dlatego, że fabki posiadają dodatkowy zbiornik tzw odpowietrzający, ma on pojemność ok. 10 litrów. Jest to zabezpiecznie na lato gdy paliwo zwiększa swą objętość, nie wiem tylko po co taki duży. Ja gdy jeździłem jeszcze na paliwie tankowałem z reguły 50 - 52 litry. Gdy robiłem statystykę w momencie montażu instalacji, średnie zużycie paliwa na odcinku prawie 46 tys km wyszło 7.7 litra na 100 km. Najniższe jakie osiągłem było 5.6 litra, najwyższe 11.5 litra. Natomiast na gazie najniższe to 7.8 litra najwyższe 11.2. Mój styl jazdy to 3 - 3.2 tys obr. A na obwodnicy to i 4 tys obr bywa, a jeżdżę nią co dzień do pracki.

  • dzis wlasnie zalozylem glosniki z przodu 2 drozne walka byla nieziemska z boczkami ale wbrew wszelkim opinia mieszcza sie glosniki 16cm tylko nie zaglebokie,, rygielki sa najsmieszniejsze ze wszystkiego musisz Mlody wyciagnac ten plastik wokol dziurki i przekrecic rygielka o 180 stopni i wtedy bestie do gory, a jak nie poradzisz to pisz do mnie to chetnie pomoge 😄