Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki tył

Temat utworzony · 237 Posty · 123526 Wyświetlenia
  • wiec panowie przegladalem forum i nie znalazlem nic na temat tylnich glosnikow...albo moze przeoczylem...wiem ze tam sa miejsca na 100mm ale moze ktos z was monotwal wieksze np 130mm przez zastosowanie dystansow... i wiem ze dobry przod i niski ton na tyle jest ok ale chce miec z tylu jakis dzwiek oporcz niskiego..wiec pytanie brzmi czy ktos monowal wieksze i czy sie tam pomiscily bo 16 tam nie chca wejsc hehe 🙂

  • Juz kiedys to bylo poruszane, ale chyba bardzo dawno. Nie wiem jak to z tymi orginalnymi miejscami, ja mam zamontowane na tylnej polce dwa jajowe glosniki sony explode, i calkiem niezle to gra razem. Ja jestem zadowolony bo i basik jest dobry, a zbytnim melomanem nie jestem zeby sie bawic w jakies wzmacniacze czy tuby. Takze radzilbym wrzucic jakies cos na tylna polke niz w tamte miejsca

  • [quote="zygus"]Juz kiedys to bylo poruszane, ale chyba bardzo dawno. Nie wiem jak to z tymi orginalnymi miejscami, ja mam zamontowane na tylnej polce dwa jajowe glosniki sony explode, i calkiem niezle to gra razem. Ja jestem zadowolony bo i basik jest dobry, a zbytnim melomanem nie jestem zeby sie bawic w jakies wzmacniacze czy tuby. Takze radzilbym wrzucic jakies cos na tylna polke niz w tamte miejsca[/quote]
    hmm no wlasnie nie chce jajek 🙂 przod tak jak jest zostanie moze troche zmieniony czyli zestaw 16 odseperowany i chyba poleca tam Pyle i na tyl wlasnie chce takie 100mm jesli wieksze nie wejda 😞 <!-- s:( --> to:
    http://thebassbin.co.uk/shop/product/products_id/1324.html
    tylko wlasnie nie wiem czy nie lepiej 100mm i odseperowany niz dwudrozny 😛
    a tyl wzmak i skrzynka jakas mala na 10" i styka chyba...wczesniej mialem wlasnie przod i tyl na wzmaku i skrzynka ale tylko sam bass na tyle byl 😞

  • No to tak...z przodu mam seryjne(oczywscie w przyszlosci do wymiany ida 🙂 )z tylu mam 100mm Pioneery i w bagazniku tube...moim zdaniem 100mm wystarczy jezeli chcesz wstawiac cos jescze w bagaznik..jest bass i cos tam slychac jak sie siedzi z tylu. Rozwazalem wstawic jaj w polke...ale jednak to za duze obciazenia dla chocby pasazerow co jada z tylu 😛 <!-- s:P -->. Jezeli chodiz Ci tylko o to zeby z tylu bylo dobrze slychac wysokie dzwieki to 100 wystarcza.

  • [quote="Wojtas"]No to tak...z przodu mam seryjne(oczywscie w przyszlosci do wymiany ida 🙂 )z tylu mam 100mm Pioneery i w bagazniku tube...moim zdaniem 100mm wystarczy jezeli chcesz wstawiac cos jescze w bagaznik..jest bass i cos tam slychac jak sie siedzi z tylu. Rozwazalem wstawic jaj w polke...ale jednak to za duze obciazenia dla chocby pasazerow co jada z tylu 😛 <!-- s:P -->. Jezeli chodiz Ci tylko o to zeby z tylu bylo dobrze slychac wysokie dzwieki to 100 wystarcza.[/quote]
    a mozna wiedziec jaki model tych 100mm masz? 🙂

  • Ja mam 100mm, JBL-y.

  • cze ja bym polecal cos wiekszego na tyl, w seryjne miejsca nie zmiesci sie nic wiekszego a z 10 jest marny efekt, polecam 3-drozne jajka bedzie bas bo bagaznik jest pod spodem a i reszta tez sie znajdzie, zawsze na radiu mozna wyregulowac sile (rozlozenie przod/tyl)
    ja mam 6x9'' na tylnej polce + wzmacniacz i subwoofer w kole zapasowym, z przodu jeszcze nic nie zakladalem w planie sa 2-drozne 16 pozdr

  • A masz moze jakies fotki?? jakos przemyslanei to rozmiesciles, ladnie to wyglada ile ci to miejsca zajmuje w bagazniku, czy tak poprostu gdzie popadlo 😄

  • [quote="manii"]... subwoofer w kole zapasowym....[/quote]
    a ja mam pytanko czym wypelniles przestrzec w kole zapasowym ? zywica, maty ? czy moze cos innego ?

  • [quote="waku"][quote="Wojtas"]No to tak...z przodu mam seryjne(oczywscie w przyszlosci do wymiany ida 🙂 )z tylu mam 100mm Pioneery i w bagazniku tube...moim zdaniem 100mm wystarczy jezeli chcesz wstawiac cos jescze w bagaznik..jest bass i cos tam slychac jak sie siedzi z tylu. Rozwazalem wstawic jaj w polke...ale jednak to za duze obciazenia dla chocby pasazerow co jada z tylu 😛 <!-- s:P -->. Jezeli chodiz Ci tylko o to zeby z tylu bylo dobrze slychac wysokie dzwieki to 100 wystarcza.[/quote]
    a mozna wiedziec jaki model tych 100mm masz? 🙂 [/quote]

    teraz jestem na uczelni to jak wroce to tam zajrze jaki to model...tj w piatek albo w sobote

  • subwoofer jest 25cm wzmacniacz zaraz kolo niego, wszystko zmiescilo sie we wnece od kola zapasowego, konstrukcja jest ze sklejki 12mm, fajnie jest bo wszystko w podlodze bagaznika nie ma zadnych kabli na wierzchu nic nie wystaje brakuje mi tylko maskownicy na glosnik ale to z czasem; wneka na zapas wygluszona jest pianka 10mm samoprzylepna zakleilem tez klapki od odpowietrzania bagaznika bo strasznie drgaly 🙂 <!-- s:) --> jak dopadne aparat to przesle fotki pozdro

  • Aha czyli wogole nei masz w aucie kola zapasowego, tak?? Czy moze jakos inaczej rozwiazales ten problem

  • kolo zapasowe jest bas miesci sie w felge zamiast tego plastikowego etui na winde i klucze, a wzmacniacz zaraz kolo glosnika

  • [quote="waku"][quote="Wojtas"]No to tak...z przodu mam seryjne(oczywscie w przyszlosci do wymiany ida 🙂 )z tylu mam 100mm Pioneery i w bagazniku tube...moim zdaniem 100mm wystarczy jezeli chcesz wstawiac cos jescze w bagaznik..jest bass i cos tam slychac jak sie siedzi z tylu. Rozwazalem wstawic jaj w polke...ale jednak to za duze obciazenia dla chocby pasazerow co jada z tylu 😛 <!-- s:P -->. Jezeli chodiz Ci tylko o to zeby z tylu bylo dobrze slychac wysokie dzwieki to 100 wystarcza.[/quote]
    a mozna wiedziec jaki model tych 100mm masz? 🙂 [/quote]

    sorki ze tak pozno odpisuje na to a wiec glosniki tylnie:

    Pioneer 100 Watt max 4 Ohm
    model - TS-G1046

  • [quote="macrud"]Cześć Wszystkim. Jestem właśnie świeżym użytkownikiem Fabii Sedan 1.4 16V i szukam info co do głośników konkretnie do SEDANA na tył. W jednym serwisie Skody mówią że tylko 100 mm, w innym że 130mm wchodzą spoko, a w trzecim że tylko elipsy 4" x 6". Ludzie pomóżcie.[/quote]

    z tego co slyszalem do sedana wchdoza 13 ale nie jestem pewien 😞 <!-- s:( -->

  • Postanowilem "zbadac" ile osob posiada glosniczki w polce, ile osob posiada tuby i ktore z tych rozwiazan jest najbardziej popularne 🙂 <!-- s:) -->
    Zachecam rowniez do wypowiadania sie na temat parametrow posiadanych glosniczkow;) Najwazniejsza moc ciagla, srednica glosnika, moc wzmacniacza (ciagla!) oraz firma obydwoch komponentow.
    Cena rowniez mile widziana 🙂
    Zapraszam wszystkich do [b]ankiety[/b]!

    PS
    Zanim oddacie glos - przeczytajcie wszystkie mozliwosci 🙂
    W przypadku [b]braku[/b] w ankiecie mozliwosci konfiguracji przez Was posiadanej - napiszcie jaka posiadacie 🙂

  • Pomysl ciekawy, ale trzeba uwazac z chwaleniem sie. Jak wiadomo wiele ciemnych typow korzysta z takich forum i wten sposob dowiaduja sie co w danym autko sie znajduje.
    Wiec prosze o rozwazne wpisywanie postow w takich tematach, by uniknac przykrych sytuacji

  • ..to bardzo bym prosil o wypelnienie ankiety bez podawania szczegolow 🙂 <!-- s:) -->

  • z tego co słyszałem najleprzym miejscem na głośniki z tyłu w fabii jest to jednak tylna pułka, do tego wzmacniacz i tuba, i więcej nie potrzeba. Ja mam narazie przód, ale mysle juz nad tyłem. 😎