Witaj na forum Fabia Club Polska

Skoda Octavia I

Temat utworzony · 9 Posty · 5244 Wyświetlenia
  • Witajcie,

    Napiszę krótko. Trafiła się pewnego rodzaju okazja. Gość ma na sprzedaż Skodę Octavię I, 2004 rok, 1,9 TDI 90 KM, niespełna 110 000 km. I właściciel, auto kupione w polskim salonie, serwisowane. Auto bezwypadkowe, bezkolizyjne. Cena to 22 000 PLN.

    Opłaca się to brać?

  • Cenę można by spróbować jeszcze zbić na moje.Co do silnika to praktycznie wieczny, przebieg jeśli jest taki jak deklaruje sprzedawca jest ok.
    Można się zastanowić.
    Jakie wyposażenie?

  • Cena wysokaaa, ale weź pod uwagę, kupić 8 letnie TDI zgodne z tym co opisujesz graniczy z cudem i tyle.

  • Dziś oglądałem. Faktycznie auto wygląda na zadbane. Właściciel ma książkę serwisową ze Skody, prowadzona od początku. Przebieg wygląda na oryginał.

    Tylko jedno mnie martwi, to jest I generacja.

    Z wyposażenia to nic szczególnego: welurowe obicia, klima manualna, ABS, elektryczne przednie szyby, wspomaganie.

    Acha, no mi może warto dodać że auto jest z domu a nie od handlarza czy komisu.

    Co o tym myślicie?

  • [quote="kkobus1"]Gość ma na sprzedaż Skodę Octavię I, 2004 rok, 1,9 TDI 90 KM, niespełna 110 000 km. I właściciel,[/quote]
    [quote="MirekS"]weź pod uwagę, kupić 8 letnie TDI zgodne z tym co opisujesz graniczy z cudem i tyle.[/quote]
    [quote="kkobus1"] Faktycznie auto wygląda na zadbane. [/quote]
    ja bym to podsumował - perełka 😉 <!-- s;) -->
    uważam że przy zakupie powinno być wszystko czarno na białym. przebieg tez na umowę bym wpisał.
    jeśli chcesz Octavie I - to jest okazja. :zdrowko:

    [quote="kkobus1"]warto dodać że auto jest z domu a nie od handlarza czy komisu[/quote]
    z tym tez bywa róznie.

  • Czyli generalnie warto wziąć? Co do ceny to obecny właściciel wspominał że na pewno coś z tego urwiemy.

  • Diesel z takim przebiegiem to naprawde warto brać, tym bardie jak auto kupowane od prywatnej osoby. Wydaje mi sie że te 2-3 tysiące możesz jeszcze urwać.

  • Z tym urywaniem ceny ,to ja bym nie przesadzał, jezeli auto jest takie jak piszesz to w tej cenie znajdzie sie wielu chetnych.

    Ja takiej szukałem tylko z silnikem benzynowym 1,6, i znalazlem tylko jedna z 2004 za 23 000 (tzn. 1-wlasciciel, ksiazka, ....) ...ale bardzo szybko poszła.

    Oczywiscie symbolicznie zawsze mozna cos urwac (sprzedajacy jest na to na pewno przygotowany 😄 <!-- s:D --> )

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 28-06-2012, 12:56[/i] ][/size]
    Zawsze mozesz kupić tanszą Fabie 1, a w tej cenie bedziesz miał ładniej wykończone wnetrze 🙂 bo Octavie 1 nie szaleja pod tym wzgledem, natomiast w Fabii jest juz całkiem przytulnie (zwłaszcza ze skorzaną kierownicą )

  • [quote="emmjot"]
    Zawsze mozesz kupić tanszą Fabie 1, a w tej cenie bedziesz miał ładniej wykończone wnetrze 🙂 <!-- s:) --> bo Octavie 1 nie szaleja pod tym wzgledem, natomiast w Fabii jest juz całkiem przytulnie (zwłaszcza ze skorzaną kierownicą )[/quote]

    Fabię I to ja aktualnie mam 😜 Rozmyśliłem się i nie wziąłem jej. Może faktycznie i było warto, ale jednak wolał bym II generacji. Dzięki panowie za pomoc 🙂