Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Fabia BRC szarpanie , spadek mocy,

Temat utworzony · 19 Posty · 8497 Wyświetlenia
  • Witam!
    jestem posiadaczem skody fabii 1.2 htp, ktora pod koniec lutego zostala zagazowana na BRC Sq 24 i wystepuja nastepujace objawy:

    • Szarpanie na 3 - 4 biegu -- szczególnie gdy jest zimny
    • Delikatne duszenie sie podczas nabierania prędkości --- w trasie czuć spadek mocy jakby sie dusil , przerywanie
    • nie przełącza się płynnie na gaz - od niedawna
      Dzieje się to tylko na gazie, a u gazownika oki wszystko niby podczas regulacji.
      Swiece nowe - wynmienione w marcu. Gazownik powiedizal ze cewki. sa 3 cewki a koszt jednej to 150 zł i chcialbym miec pewnosc zanim wydam na 3 cewki (mozna zlokalizowac jedna ta niedzialajaca ale czy nie lepiej zainwestować w 3 nowe?) . z gory dziekuje za pomoc
  • wslanie na benzynie nie ma czegos takiego tylko ze na gazie jest niby czulszy.
    Gazownik twierdzi ze instalacja ok tylko wkurza mnie to, że swiece każe wymienic, że to jest rzyczyna, potem znow cewki. komputer podłanczał i twierdzi,że instalacja oki. a wtruski na listwie nie ma naklejki brc... ale w zestawie listwa powinna byc rail w sequent 24 jak kojarzę. na fakturze pisze wtryski brc tylko. najbardziej czuc szarpanie jak były chlodniejsze dni np marzec, a w letniej pogodzie szarpania sa rzadko i mniej wyczowalne... nie wiem....

  • Witam
    Masz instalacje na gwarancji więc bądź upierdliwy i domagaj się naprawy.
    Marka instalacji ma znaczenie , ale ważny jest umiejętny dobór i ustawienia do danego samochodu.
    Kolega miał podobne problemy z brc w CLIO .
    Też narazili go na niepotrzebne koszty (regulacja zaworów, uszczelki itp.)
    To nie pomogło , dopiero "uderzył" do samego prezesa , przedarł się przez sekretarkę.
    Przedstawił swój problem prezesowi,który powiedział sekretarce aby pojechała z nim do warsztatu i sprawa ma być załatwiona tak aby ten Pan(mój kolega) nie miał już problemu ze swoim samochodem.Dostał auto zastępcze
    POMOGŁO?? DWA LATA JUŻ MINĘŁY I TYLKO OLEJ W SILNIKU ZMIENIA.
    MUSISZ BYĆ STANOWCZY

  • Koleś bez problemu sprawdza na komputerze... i niby wszystko oki. regulacje zmienial itp

  • oki z instalacją ? czy z samochodem , już nie szarpie?

  • no, ze niby oki z instalacja ale szarpniecia sa i ze cewki do wymiany. powiedzial, ze zalatwi cewke do mojego modelu i bedziemy sprawdzac tylko, ze sie nie doczekalem. i mnmysle kupic jedna cewke... i przekladac... tylko ze cewka beru 132 zł mnie wyjdzie z rabatem juz i tak duzo jak za jedna cewke, wiec boje sie niepotrzebnego wydatku jesli sie to nie okarze cewka

  • załozona tego roku pod koniec lutego.... wiem nowa instalacja... pomyslalem trzeba regulować , bylem i wszystko oki z ustawieniami

  • Delikatne duszenie sie podczas nabierania prędkości podczas wyprzedania... wiem, ze to muł jak na ta pojemnosc ale wiem jak chodzil przed instalacja

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-06-2012, 17:20[/i] ][/size]
    tak jakby przerywał...

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-06-2012, 17:22[/i] ][/size]
    a filtry nowe wymianiane przy wymianie oleju w marcu

  • 3 miesiace uzytkowania gazu... pod koniec lutego tego roku załozona. pojade w tygodniu i go przycisne...

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-06-2012, 18:14[/i] ][/size]
    znow przypomina mi sie jak pytalem sie u innego gazownika powiedzia, ze moga byc przyczyna cewki ale pocisne go.... na benzynie idealnie chodzi i tak ma chodzic na gazie .. i koniec kropka

  • Moim zdaniem GAZOWNIKOWI nie "udało" się dobrać odpowiednie elementy instalacji do silnika , lub nie potrafi wyregulować tej instalacji.
    A jak wygląda spalanie gazu?
    Zadzwoń do firmy CZAKRAM (http://www.czakram.pl/<!-- m -->), ona zdaje się jest oficjalnym dystrybutorem BRC NA POLSKĘ.
    MOŻE ONI ZAINTERESUJĄ SIĘ TWOJĄ SPRAWĄ.
    Na ich stronie są też poszczególne elementy instalacji BRC porównaj je ze swoimi PISAŁEŚ"Gazownik twierdzi ze instalacja ok tylko wkurza mnie to, że swiece każe wymienic, że to jest rzyczyna, potem znow cewki. komputer podłanczał i twierdzi,że instalacja oki. a wtruski na listwie nie ma naklejki brc... ale w zestawie listwa powinna byc rail w sequent 24 jak kojarzę. na fakturze pisze wtryski brc"

    Może jest ktoś na forum z Twoich okolic co się zna i ma VAG to spr. Ci to autko na benzynie

    A I JESZCZE JEDNO , CZY GAZOWNIK JEŹDZIŁ TYM AUTEM Z KOMPUTEREM ?

  • Szczerze to nie iwem czy jezdził... raczej nie

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 05-06-2012, 13:57[/i] ][/size]
    jutro jade do niego... to go przycisne... niby telefonicznie twierdzi cewki.. powiedzialem, ze nie kupie cewek jesli na benzynie pieknie chodzi a na gazie nie to poweidzial, ze zalatwicewki i przelozymy....

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 05-06-2012, 14:20[/i] ][/size]

  • Witajcie

    Przeczytałem uważnie cały wątek i muszę powiedzieć ze mam ten sam problem tyle ze w silniku 1.4 MPI instalacja zakładana niecały miesiąc temu i tak jak kolega opisywał mam te same objawy na benzynie idzie "jak rakieta" żadnego szarpnięcia ciągnie jak na ten silnik całkiem całkiem a jak włączam lpg pedał w podłogę i czekam i czekam i czekam a auto niczym się rozpędzi to lata mijają.
    Ja tak jak jeden z kolegów napisał zapowiedziałem im że będą mieli mnie dość i ze będę się śnił im po nocach jak nie dojdą do ładu. po to jest gwarancja by z niej korzystać nie poto ponad 2 tys na LPG się wydaje by mieć dodatkowe problemy czy po to by jeździć taniej niż na Pb ale co za tym idzie nie gorzej.

    Ja mam najechane na LPG dopiero 600 km i szykuje sie kolejna wizyta 😄 <!-- s:D --> nie interesuje mi ze w komputerze jest ok dla mnie jest wazny wynik koncowy i osiagi i zuzycie paliwa a nie jakies parametry. Jesli mialo by wyjsc do takiej sytuacji ze wg komputera bedzie ze ustawienia sa nie do przyjecia a auto bedzie jezdzic tak jak na PB bede zadowolony czasem parametry jakie ustawiaja nie ida w praktyce z efektem koncowym

  • Dziś mam dzwonic ijechac do gazownika.... zobaczymy jak to bedzie ... Dam znac

    No i byłem u niego.... [b]Brc Sequent 24.11 ma nowego softa[/b], ktorego mi wgrał i ustawiał w czesie jazdy. Niby była zapodana za duza ilosc gazu na wtryskiwacze i je zalewalo - przez to sie dławił. Jak z nim jezdziłem i ustawiał bylo wszystko oki.... Ale jak juz byłem w domu, to jakbym delikatne szarpniecia czoł. Gazownik kazał pojezdzic kilka dni jak by było nie tak to bedzoemy dalej szukać przyczyny....

  • Damy rade hehe 🙂 <!-- s:) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 11-06-2012, 12:51[/i] ][/size]
    Kurde i dalej wystepuja szarpniecia ( 3-4 bieg jak wjeżdżam pod gore jak by sie dusil) mam w rudzie jednego fachowca co mi wezmie na diagnostyke i sprawdzi te cewki....
    Jakies sklep z tanimi cewkami firmy Beru lub VW chyba to samo z reszta jest... okolice zabrza i rudy slaskiej

  • Miałem takie same objawy, pojechałem do gazownika, i mi podniósł ciśnienie wtrysku oraz wzbogacił mieszankę wszystko oczywiście w programie, od tego czasu chodzi jak żyleta, koszt 30 zł.

  • "najbardziej czuc szarpanie jak były chlodniejsze dni np marzec, a w letniej pogodzie szarpania sa rzadko i mniej wyczowalne"

    To, jak i późniejsze doświadczenia z wgraniem softu sugeruje, że instalacja dawkuje za dużo gazu. Do tej pory bawiłem się tylko STAGiem, więc na tym oprę moje domysły:

    • masz za dużą średnicę wtryskiwaczy w stosunku do ciśnienia gazu
      lub
    • masz za duże ciśnienie gazu w stosunku do średnicy wtryskiwaczy
      lub
    • masz zużyte/zasyfione wtryskiwacze i za wolno się zamykają
      lub
    • komputer jest ustawiony na zbyt długie czasy wtrysków/zbyt wysokie ciśnienie

    Masz możliwość porównania czasów wtrysku gazu z wtryskiwaczami benzynowymi? Jeśli nie, to na zlocie będzie taka możliwość.

  • Jade znow w czwartek to znow bedziemy dzialac... niby mniejsze te szarpanie a gazowniik mowił ze cewki nieby
    Ale z zapłonem nie wiem jak to jest dokladnie... dzis pada deszcz jest duza wilgotnosc powietrza.... to powino bardziej szarpac a jak jechalem dzis do pracy to szdzedł jak burza...

    [ Dodano: 16-06-2012, 10:33 ]
    Zaczeła mi swiecic kontrolka helikoptera - " Elektroniczny układ sterowania silnika" ?? niby auto dobrze chodzi ale mam wrazenie ze jest slabszy... W poniedziałek mam diagnostyke auta... Jakies sugestie>> ?? Bede wdzieczny

  • Może lambda krzaczy

  • W koncu wybrałem sie do innego fachowca z BRC, który po obejrzeniu mojej instalacji stwierdził kilka błędów instalacyjnych:

    • podcisnienie zostało pobrane z odnogi 3 cilindra a nie ze wspolnego kanału,
    • wkredki pod wiatr, a powinny byc w tym samym kierunku co wtryskiwacze,
    • pozaginane węzyki na cylindry
      Juz sie umowiłem z moim instalatorem na poprawe instalacji... zobczymy co z tego wyjdzie...

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 17-08-2012, 17:34[/i] ][/size]
    Poprawił i byłem na urlopie - auto chodzi teraz idealnie:) W koncu jestem w pałni zadowolony i o wiele mniej spala gazu:)