Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Podświetlenie wnętrza/bagażnik/drzwi/schowek

Temat utworzony · 184 Posty · 33413 Wyświetlenia
  • Pod to samo złącze podłączysz obie lampki u mnie w pierwszej fabii się dało org. miałem taką jak ty chcesz założyć, potem z uwagi, że jeden przycisk się zepsuł miałem chwilowo tą najprostszą, a ostatecznie jakiś czas jeździłem z lampką od A4 która również podchodzi. W drugiej fabii wszystko mam zintegrowane z szyberdachem, także tu się już nie da ot tak podmienić.

    [b]omanem[/b] jak chcesz dodać przedrostek[b] F1[/b] nie wpisujesz go w temat tylko po lewej stronie masz malutką zakładkę i tam wybierasz.

  • Dzięki za pomoc - to w takim razie kupuję tą lepszą i jak podmienię to dam znać 🙂 <!-- s:) -->

    [b]omanem[/b] jak chcesz dodać przedrostek[b] F1[/b] nie wpisujesz go w temat tylko po lewej stronie masz malutką zakładkę i tam wybierasz.[/quote]

    jasne - będę pamiętał, człowiek całe życie się uczy 🙂

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 16-09-2011, 17:53[/i] ][/size]
    Witajcie,
    właśnie zamontowałem lampkę o której mowa w temacie i muszę przyznać, że wszystko pasuje super 🙂 Lampka działa i nie ma z nią żadnych problemów 🙂
    Dzięki za poprzednie odpowiedzi!
    Pozdrawiam

  • Witam serdecznie,

    Mam problem z lampką w podsufitce. Wygląda tak jakby dostawała jakiś lewy prąd do obwodu. Przeczytałem już kilka postów na forum, ale żaden nie poruszał dokładnie tego problemu - dlatego zakładam nowy. Na podstawie poprzednich postów sprawdziłem już kilka rzeczy:

    -brzęczyk w zegarach działa, np przy włączonych światłach i otwarciu drzwi
    -krańcówki w drzwiach działają (mam tylko w przednich drzwiach)
    -przy ustawieniu przełącznika na włączanie z krańcówek -> lampka zapala się po otwarciu drzwi, ale po zamknięciu świeci się cały czas
    -lampka gaśnie po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon (moduł ściemniacza też działa)
    -po wyjściu z auta i zamknięciu drzwi lampka świeci się cały czas. W pozycji przełącznika zero oczywiście lampka nie świeci się.
    -w lampce pod sufitem nie ma żadnych przeróbek, standardowa kostka na 3piny.
    -w aucie jest zamontowany niefabryczny alarm, alarm widzi krańcówki - po otwarciu drzwi zapala się dioda od alarmu. Dioda alarmu gaśnie po zamknięciu drzwi.

    Macie jakieś pomysły co to może być, ewentualnie co mogę jeszcze sprawdzić?

  • Myślę że krańcówki działają prawidłowo. Zarówno prawe jak i lewe drzwi potrafią zapalać/gasić diodę alarmu (zapalającą się przy otwartych drzwiach).

  • [quote="dayton84"]
    -brzęczyk w zegarach działa, np przy włączonych światłach i otwarciu drzwi
    -krańcówki w drzwiach działają (mam tylko w przednich drzwiach)
    -przy ustawieniu przełącznika na włączanie z krańcówek -> lampka zapala się po otwarciu drzwi, ale po zamknięciu świeci się cały czas
    -lampka gaśnie po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon (moduł ściemniacza też działa)
    -po wyjściu z auta i zamknięciu drzwi lampka świeci się cały czas. W pozycji przełącznika zero oczywiście lampka nie świeci się.
    -w lampce pod sufitem nie ma żadnych przeróbek, standardowa kostka na 3piny.
    -w aucie jest zamontowany niefabryczny alarm, alarm widzi krańcówki - po otwarciu drzwi zapala się dioda od alarmu. Dioda alarmu gaśnie po zamknięciu drzwi.
    [/quote]

    Ale ja nie bardzo rozumiem w czym masz problem, bo z tego co piszesz to załączenie jak i zgaszenie następuje prawidłowo. Przez to, że masz wersję z ściemniaczem to lampka nie gaśnie Ci od razu po zamknięciu tylko trzeba odczekać parę minut. Jeśli byś od razu zamknął z centralnego to by zgasła od razu.

  • [quote="MirekS"]Ale ja nie bardzo rozumiem w czym masz problem, bo z tego co piszesz to załączenie jak i zgaszenie następuje prawidłowo. Przez to, że masz wersję z ściemniaczem to lampka nie gaśnie Ci od razu po zamknięciu tylko trzeba odczekać parę minut. Jeśli byś od razu zamknął z centralnego to by zgasła od razu[/quote]
    a ja nie mogłem zaskoczyć oco chodzi ... JASNE ! - ja też tak miałem i [b]to było prawidłowe działanie [/b] :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Naprawiliście mi lampkę na poczekaniu! 🙂 <!-- s:) -->
    W takim razie działa mi prawidłowo. Po prostu mam przyzwyczajenie z drugiego auta - tam oświetlenie gaśnie od razu po zamknięciu auta z pilota.

    U mnie po zamknięciu drzwi z pilota gaśnie dopiero po około minucie :zdziwko: nie wychwyciłem w ogóle tego motywu. Trochę za długi ten czas, ale niech tak będzie.

    Wielkie dzięki 🙂

  • A nie będzie tak, że jak klikniesz guzik zamknięcia samochodu dwa razy to i te lampki w środku zgasnął? 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]dayton84[/b] dodam jeszcze, że jak zostawisz otwarte drzwi lub klapę bagażnika to po ok. 20 -30 min (zależy jaki jest czas ustawiony w programie) oświetlenie zgaśnie [b]Ci[/b] samo wraz z obrysówkami w drzwiach plus oświetlenie bagażnika jeśli zostało załączone.

  • Ja najwidoczniej miałem dokładany autoalarm. Dla lampki następuje tylko zdarzenie trzaśnięcia drzwiami. Faktu blokady drzwi nie rejestruje. Dlatego lampka świeci się dalej tak, jakbyś tylko trzasnął drzwiami.

  • odświeżę kotleta.

    Mam podobny problem w swojej fabii tj.:
    -brak podświetlenia konsoli środkowej
    -przygasanie zegarów po przekręceniu zapłonu. Po zgaszeniu silnika zegary mocniej świecą.

    z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu

  • Witam
    Może z was ktos mógłby podpowiedzieć który bezpiecznik odpowiada za lampkę w bagażniku ,
    niestety podczas próby podłączenia taśmy led pod tą lampkę chyba wywaliłem bezpiecznik.
    Pozdrawiam

  • nr 4 - 10 A To jest do oświetlenia wnętrza

  • W końcu zabrałem się za montowanie oświetlenia led w bagażniku oczywiście bezpiecznik wymontowałem lecz niestety po podłączeniu i zamknięciu bagażnika taśma led nadal żarzy.
    Czy można z tym coś zrobić ??
    Może podłączyć razem z żaróweczką ??
    Ja oczywiście oryginalną żaróweczkę odłączyłem.

  • Skrzynka bezpieczników F1
    http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia/55<!-- m -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-06-2012, 17:33[/i] ][/size]
    A tak swoja droga pamiętam jak niedawno sie pakowałem w nocy przed podróżą i wkurzyło mnie to, że lampka w bagażniku działa jak chce... Pakuje i potrzebne mi swiatło jest ciemno, poszedłem po latarke nagle świeci...;/ działa jak chce... jakie spomysły;P

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-06-2012, 17:38[/i] ][/size]
    [b]Ares[/b], bezpiecznik nr 4, 10A jak pisał [b]dr O.[/b] odpowiada za podświetlenie wnetrza, czyli w środku kabiny też nie masz światła? Bo jeśli masz to przyczyny trzeba szukac gdzie indziej. Tak wnioskuje z schematu skrzynki bezpieczników.

  • [quote="sizzla89"]A tak swoja droga pamiętam jak niedawno sie pakowałem w nocy przed podróżą i wkurzyło mnie to, że lampka w bagażniku działa jak chce... Pakuje i potrzebne mi swiatło jest ciemno, poszedłem po latarke nagle świeci...;/ działa jak chce... jakie spomysły;P[/quote]

    krańcówka w jakim stanie? Może w samej lampce coś nie łączy

  • Zgadza się Panowie jest to 4 i już wymieniony 🙂 <!-- s:) -->
    Dzięki za podpowiedzi.

  • sizla 89 wydaje mi się ,że pada Ci krańcówka w zamku pokrywy bagażnika, u mnie też tak raz świeciło, a raz nie aż w końcu przestało całkowicie. Krańcówkę wymieniłem poprzez kupienie za około 2 złote malutkiej krańcówki w sklepie elektronicznym, krańcówkę tą rozebrałem i wyjąłem trzpień popychający i z kawałka plastiku elastycznego z jakiegoś opakowania wyciąłem podobny popychacz z tym, że dłuższy. Całość poskładałem i krańcówkę wstawiłem mocując ją dwoma śrubkami. Tak zmontowany zamek działa już drugi rok.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 11-06-2012, 08:40[/i] ][/size]
    Jak by coś to proszę pytać przepraszam za literówkę sizzla 89

  • Łooo musze popatrzec.... nawet nie pomyslalem .... zobacze jak pogoda sie poprawi i zona wroci autem z pracy. dzieki za podsuniecie mysli