Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Sportowy wydech

Temat utworzony · 228 Posty · 46283 Wyświetlenia
  • [b]wolfmk[/b] tłumiczek mi się podoba, co do głośności to ja jednak obstaję za tymi cichszymi 🆗 , jeżdżąc dużo obwodnicą w końcu by mi było za głośno przy mojej nózi dającej w palnik :super: <!-- s:super: -->

  • Parę dni temu "skończył" się mój oryginaly tłumik więc chcąc nie chcąc nie będę czekał z wymianą do momentu wymiany zderzaków i na wtorek jestem umówiony na montaż tłumiczka VEGA.
    Niestety podczas kilkudniowej eksploatacji auta z urwanym tłumikiem zaważyłem że makabrycznie wzrosło spalanie. :!: <!-- s:!: -->
    Powód: "klank" jaki teraz wydaje auto kusi do wkręcania silnika na wysokie obroty i wyhamowywanie go biegami co zawsze skutkuje większym apetytem na oktanową ciecz. :mur:
    Lecz ładny pomruk nagradza ten szkopuł. :super:

  • A wie ktos moze jakie sa max rozmairy tlumika, ktory wejdzie bez problemu do Fabii??
    Podoba mi sie tlumik [url=http://www.allegro.pl/item128844862_spo_sport_tlumik_km_malon_extreme_tuning_tanio_.html]z tej aukcji[/url]

    Ma on wymiary puszki 380x140x210 mm. Wejdzie bez czy z problemem?? 😄 <!-- s:D -->

  • [b]Zygus[/b] tłumiczek mi się podoba, ale czy wejdzie nie wiem, no i ciekaw jestem tych jego basów.

  • Ja ma identyczny wzór i rozmiar u siebie tylko,że VEGA.

    Jestem :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="DAX"]Ja ma identyczny wzór i rozmiar u siebie tylko,że VEGA.

    Jestem :super: <!-- s:super: -->[/quote]

    A skad go masz, bo szukam po necie ale nie moge znalesc. To jak juz zamontujesz to dawaj fotki, chetnie zobacze jak wyglada juz na Fabii

  • Napisz jak zamieścić fotki to jakieś zrobię i wrzucę plus oferta VEGI.

  • Moj ma wymiary 330x125x185 mm wiec nie mam pojecia czy wejdzie czy nie..

  • Dax [url=http://sliz.avx.pl/forum/viewtopic.php?p=9427#9427]Tu masz instrukcje[/url]

  • Bardzo fajny [b]Zygus[/b] super bedzie wygladal do Twojej niebieskiej strzalki :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="Loni"]Bardzo fajny Zygus super bedzie wygladal do Twojej niebieskiej strzalki :super: <!-- s:super: -->[/quote]

    Narazie wszystko jest planowane i kalkulowane. Nie wiem jeszcze na co sie zdecydowac

  • czytając wasze wypowiedzi stwierdziłem, że zamieszcze małą recenzje mojego tłumika.
    Mój tłumik to dedykowany ulter 2x86mm wygląda całkiem smacznie, brzmi też dość ciekawie ale tylko przy jezdzie na mieście, niestety na trasie jazda z nim to tkzw. przymusowe łamanie przepisów, przy 90km/h na 5tym biegu poprostu nie da sie wytrzymac w aucie, dopiero okolo 130km/h robi sie troche ciszej, jazda na mieście jest przyjemna przy 60km/h jest cichutko a jak chce zaryczeć to dodam troche gazu i ludzie szukaja jakiegos sportowego monstrum - a tu nima 😉 😄 <!-- s:D --> naprawde cudownie basuje , ale w trase sie nie nadaje.
    Tlumik jst 4 letni i robiony byl jeszcze wg norm PIMOT-u, podejrzewam że nowe robione według norm europejskich są sporo cichsze i mniej uciążliwe.
    Sluchalem dedykowanego ulterka z 1 koncowka 100mm w peugeocie 307 i tylko lekko se basowal ale przy okreslonych obrotach.
    Moje wnioski są takie jeżeli tłumik to tylko dedykowany: bezproblemowy montaż i napewno rasowy dzwiek.
    Jezeli chodzi o wzór to 1 koncowka bo 2 niestety są głosniejsze.
    Mimo tego boje sie cokolwiek instalowac, żeby ni meczyć sie dalje na trasie i chyba założe spowrotem fabryczny.
    Pozdrawiam

  • a czy jest coś takiego, żeby ładnie sobie mruczało ale jednocześnie żeby nie dawało po uszach w środku w czasie jazdy? i co ewentualnie polecacie???

  • Przyznam szczerze ze nie znalem tej firmy, ani na zadnym innym forum motoryzacyjnym nie spotkalem sie z ta firma. Cena to jedno, a jak z gwarancja?? ulter daje chyba 2 lata gwarancji na swoje produkty

  • [quote="2New"]Montii też daje 2 lata gwarancji a tłumiki sa robione z blachy aluminiowanej, końcówki z nierdzewki. [/quote]

    Czyli tak samo jak u ultera i innych chyba tez. W takim razie po co przeplacac

  • Pozostaje ci jeszcze poprzegladanie forum czytso tuningowych lub streetracingowych i tam popytanie.

  • Przyznam, że ich strona wygląda bardzo zachęcająco, można spróbować zaryzykować.

  • kazdy tlumik "sportowy" podczas dluzszych tras jest uciazliwy ... ja musialem zrezygnowac z ksztaltu koncowki jaka mnie sie podoba i kupilem a'la Mugen z wkladka wyciszajaca 😛 <!-- s:P --> wybor nalezy do Ciebie

    z tych co pokazales podobaja mnie sie 5 i 6 🆗

  • [quote="Kaparri"]tylko oby sie nie okazalo ze kupie i bedzie za glosny:F[/quote]
    wszystko zalezy od ciebie czy bedzie glosny czy nie bo jezeli wywalisz wszystko tzn kat i srodkowy tlumik i zamiast tego dasz rure to moze byc glosno ale jezeli bys zostawil srodkowy to bedzie o wiele cisze 😉 <!-- s;) -->

  • Zgadza się wycięcie kata daje w głośności ale nie przechodzi przegladu ... no chyba że ktos ma wtyki 😛 <!-- s:P -->

    Mnie się podoba 2 i 3 ewentualnie 5 🆗