Witaj na forum Fabia Club Polska

CB Radia

Temat utworzony · 287 Posty · 77481 Wyświetlenia
  • [b]Lucas76[/b], w mieście bedziesz mieć ok. 10km bo są zakłocenia a poza miastem max. 20km to bardzo dobrze ale 100km? To się jeszcze nie spotkałem, to jak stacja bazowa hehh

  • co do tych 100 km, to było w tamtym roku, często zdazało mi sie rozmawiać z Suszcem (ok 60 km ode mnie), potwierdzona łączność z Wisły do Gliwic...
    a największa ciekawostka to krótka rozmowa z mobilem w Dreźnie....(wiem, ze brzmi to dziwnie) ale te łączność są w stanie potwierdzić 4 stacje bazowe i dwie mobilowe....

  • cóż.....troszkę więcej niz 4W.... 😉 :super: <!-- s:super: -->

  • i się wydało że na modowanym radyjku tyle osiągasz 😜

  • generalnie nic w radiu nie grzebałem, był taki okres kiedy prawidłowo zestrojona antena (#20 - 1,0 SWR) moc wychodziła około 6 W. do dzis dnia nie wiem co było powodem (jakkolwiek dobrym), ale po ostatnim czyszczeniu podstawy magnetycznej (DV120) moc wróciła do normy.....generalnie w górach nie byłem w oststnich miesiącach i nie miałem możliwości sprawdzić łączności....ale w najbliższym czasie cos wymysle....

  • witam takie mam pytanie czy ktos bawi się w coś wiecej niz podstawowa 40stka np. wstęgi dodatkowe 40stki "0"/"5" jak coś chętnie poznam i porozmawiam na ten temat trochę 🙂 <!-- s:) -->

  • w alanie 48 muliti wszystko można zrobić samemu 🙂 <!-- s:) -->

  • trochę odgrzeje temat zważywszy na panującą aurę za oknem 😉 <!-- s;) -->

    President wypuscił ostatnio ( przynajmnej na stronie napisane jest 'nowość') radio TEDDY.
    [url=http://www.president.com.pl/teddy_asc,126637,2.html]PRESIDENT TEDDY[/url]
    Obecnie jest wg mnie w super promocji jak na strone internetową, radio jest ciekawe i małe 😉 ( ana alle** nawet można znaleźć taniej).

    I teraz pytanie do Was, czy ktoś z Was już je testował? jakie opinie? I drugie pytanie. Jaką do niego najlepiej antenę? Przeglądając temat na forum i troche w necie zastanawiam się nad ML-145 SIRIO lub PRESDIENT MISSOURI bodajże 72cm. W drugiej opcji są 2 podopcje które również sprawiają mi kłopot ponieważ jest wersja export i nie-eksport. Którą z nich (3) wybrać? A może coś zupełnie innego?
    Dodam że najczęściej jeżdżę w stolicy, ale czasem wybiorę się w stosunkowo długą trasę 😉

    Pomóżcie niedoświadczonemu 😉

  • W sumie to... odpuściłbym sobie jakiegokolwiek nowego Presidenta, a już w szczególności poniżej 1000 zł 😉

    Proponowałbym coś w stylu: http://allegro.pl/nowy-yosan-pro-120-antena-sirio-ml-145-got-zest-i2010489691.html<!-- m -->

    W miarę sensowny zestaw w tych pieniądzach.

    Aktualnie robione Unideny 520 (CHRL) to dno, Presidenty nie lepsze, a M-Tech... cóż - nie zbiera to radio dobrych opinii.

    Antena - dlaczego taka? Fajnie się stroi, dość dobrze funkcjonuje. Jeśli nie ma możliwości montażu anteny do dachu na stałe, trza brać coś w miarę długiego - jeśli Ci to oczywiście w niczym nie wadzi.

    Ja mam starego Unidena (Filipiński bodajże) i jeszcze jako-tako to chodzi, na Fabiannie z anteną Yosan (odpowiednikiem Missouri - wygląda identycznie i tak też działa) i jakoś jest. U siebie mam stare radyjko Magnum MX - wodotrysków nie ma, ale sobie radzę na nim i nie narzekam, miałem dwie onwy ale mi ukradli i antene mam składaka - podstawa magnetyczna lemm 1500 plus president Maryland - daje to jakieś 155 cm i jeździ tylko dlatego taki składak, że czasem samego bata przekładam do innych aut bo sa pomontowane na stałe głowice). Generalnie z anten magnetycznych ML145 to najlepszy wybór - czy to Sirio czy President.

  • [quote="K0_VOITH"]Jeśli nie ma możliwości montażu anteny do dachu na stałe, trza brać coś w miarę długiego [/quote]
    a co sądzicie o tzw "TRIFLEX" (sirio) - antena montowana na dachu w miejscu fabrycznej ? (pczywiście posiada możliwość strojenia) ?
    używana byłaby głównie w mieście i nie chce ciągle zakładać i zdejmować magnesu ... 😕 <!-- s:/ -->

  • Jak coś jest do wszystkiego, to na ogół wiesz do czego jest 😉 generalnie zasięgi do 5km, jakoś kiepska, ale do samego miasta powinna styknąć, szału nie będzie na pewno. Do wyjazdów na 2 auta obok siebie też styknie.

    Jak się nie boisz dłubanki, to bym proponował dwie opcje, które praktykowaliśmy w taxi:

    1. CB w miejsce fabrycznej, fabryczna pod podsufitke - nie wiem jak w Fabii z miejsce, jako-tako działać powinno, szału nie będzie na pewno

    2. CB w miejsce fabrycznej (przykładowo President Hawaii) i coś takiego na szybę: http://allegro.pl/wewnetrzna-antena-samochodowa-fm-ze-wzmacniaczem-i2109070455.html<!-- m -->

    Też będzie jako-tako z FMem.

    Jest jeszcze opcja konwertera, gdzie radio FM idzie z tej samej anteny co CB ale też nie ma szału.

    Jest jeszcze opcja pt. druga antena z przodu w dachu przez lampke z tego co pamiętam 😉

    CB ma ten problem, że żeby działało krótkie nie będzie.

  • [quote="K0_VOITH"]
    Proponowałbym coś w stylu: http://allegro.pl/nowy-yosan-pro-120-antena-sirio-ml-145-got-zest-i2010489691.html<!-- m -->

    W miarę sensowny zestaw w tych pieniądzach.

    Aktualnie robione Unideny 520 (CHRL) to dno, Presidenty nie lepsze, a M-Tech... cóż - nie zbiera to radio dobrych opinii.
    [/quote]

    A ja nie polecam Yosana już o wiele lepszy Uniden 520.

  • [quote="dark"]
    A ja nie polecam Yosana już o wiele lepszy Uniden 520.[/quote]

    Jakieś uzasadnienie do "lepszy" ?

    Póki Unideny klepali na filipinach, jeszcze się do czegoś nadawały... teraz są dostępne nówki wyłącznie z chin i jest dramacik.

  • Niewygodny, szybko psujący się podwójny potencjometr. I działanie bez szału.

    A ten Uniden mimo że z Chin jest w miarę przyzwoity. Nie bez przyczyny konkurencja załatwiła zakaz sprzedaży tego radyjka.

  • [quote="dark"]
    A ten Uniden mimo że z Chin jest w miarę przyzwoity. Nie bez przyczyny konkurencja załatwiła zakaz sprzedaży tego radyjka.[/quote]

    No ja bym tego konkurencją nie nazwał.

  • No a jak to nazwać ? W tej samej fabryce są robione te same radia tylko pod inna nazwą no i cena rynkowa jest inna ...

  • No jak robi ją ten sam podmiot to nie konkurencja a lokowanie marki.

    Nie będę dyskutował bo to nie ma sensu, president w budżetówce sprzedaje aktualnie chłam i to nie tajemnica. Yosan ma zdecydowanie lepsze filtry i stabilniej pracuje.

    Siedzę w radiach trochę czasu, zarówno amatorskich jak i radiołączności profesjonalnej.

    A Kolega i tak zrobi co mu będzie pasowało.

  • Dokładnie tak. Najlepszą sprawą jest przetestowanie danego zestawu.

  • [quote="K0_VOITH"]No jak robi ją ten sam podmiot to nie konkurencja a lokowanie marki.

    Nie będę dyskutował bo to nie ma sensu, president w budżetówce sprzedaje aktualnie chłam i to nie tajemnica. Yosan ma zdecydowanie lepsze filtry i stabilniej pracuje.

    Siedzę w radiach trochę czasu, zarówno amatorskich jak i radiołączności profesjonalnej.

    A Kolega i tak zrobi co mu będzie pasowało.[/quote]. Ooo. jakie masz wywołanie może kiedyś gadalismy też się bawie w różne takie rzeczy CB
    jak co na pw.żeby tu nie robić OT a chętnie. pogadam może coś naucze 🙂 <!-- s:) -->

  • Witajcie, we wcześniejszym poście napisałem że szukam radia, w końcu się udało, dorwałem używany zestaw (na początek) midlanda 109 i metrową antenkę. Teraz mam dylemat co to miejsca jego zamontowania. 😉 <!-- s;) -->

    Nie chcę (chociaż nie jest to wykluczone) montować pod radiem w tej kieszonce na stałe. Myślałem o uchwycie dedykowanym do tego radia jak np coś takiego http://allegro.pl/uchwyt-do-radia-cb-midland-alan-199-100-102-sruby-i2240098590.html i zamontować to pod kontrolkami od nawiewu i klimy (w tej wnęce). Tam od spodu są fajne śruby ale mierząc to ich rozstaw jest szerszy niż radia i dziurek od uchwytu. Czy w takim razie lepiej zakombinować i podłożyć jakieś blaszki?

    Druga opcja jaka mi chodzi po głowie to rzepy. Ktoś z Was stosował lub stosuje takie rozwiązanie? Znalazłem niby lepsze rzepy od tych standardowych i co o tym myślicie?
    http://allegro.pl/rzep-3m-dual-lock-sj-3550-25-mm-x-20cm-i2237692341.html