Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem - odgłos tarcia metalu o metal

Temat utworzony · 6 Posty · 1885 Wyświetlenia
  • Witam. Mam taki dziwny problem z Fabia (1.4MPi, 2001r., przebieg 60 000km):
    przy zimnym samochodzie podczas hamowania słychać (wydaje się, że w prawym przednim kole) odgłos podobny do tego jakby były zdarte klocki hamulcowe i tarł metal o metal. Ale tak jest tylko na początku, po przejechaniu kilkunastu kilometrów i po kilku hamowaniach odgłos ten ustaje i nie słychać wogóle.
    Jest to możliwe żeby po takim przebiegu wytarły się klocki? Albo to jakaś inna przyczyna (najdziwniejsze że ten odgłos ustaje)?

  • a czesto jezdzisz autkiem ?? 🙂 jest zima jesli stoi na zewnatrz moze na tarczach pojawic sie rdza nawet po jednej wigotnej nocy i potem jest dokladnie taki efekt dzwiekowy jak to opisujesz 🙂 ale nie ma sie co martwic na zapas choc stan klockow fakt faktem warto sprawdzic 🙂 <!-- s:) --> czasem po wyjezdzie z myjni po kilku godzinach moze wystapic podobne zjjawisko
    Pozdrawiam

  • [quote="voytaschec"]Jest to możliwe żeby po takim przebiegu wytarły się klocki?[/quote]
    Jak najbardziej możliwe - właśnie coś koło 60tyś km wymieniałem u siebie klocki 🙂 <!-- s:) -->

  • oryginalne klocki przy zwyczajnym uzytkowaniu tak zwykle wytrzymują ale można zajeżdzic je znacznie szybciej
    tu nie ma co gdybać tylko trzeba to sprawdzić
    pierwszy objaw całkowitego zuzycia klocków to niski poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym (mocno wysunięte tłoczki, cylinderki zalane płynem)

    ale najlepiej to zdjąc koło i naocznie zobaczyć ile okładzin ciernych na klockach zostało (to tylko pięc szpilek i będzie jasność)

  • proponuję spr grubość okładzin i stan tarcz hamulcowych czy nie ma kanty przypuszczam że przy dużej wilgotności powietrza albo po deszczu tarcze pokrywają się rdzawym nalotem wystarczy gwałtowniej przyhamować i problem zniknie :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • Dzisiaj byłem na przeglądzie w ASO przy 75 tyś. i poinformowano mnie że przy następnym przeglądzie będę musiał wymienić klocki czyli przy 90 tyś. :piwo: <!-- s:piwo: --> .

    [quote="vanhouse"]Ja wymieniłem po 34tyś km, na klockach została jedynie blacha. A odgłos tarcia też mam jak są zimne hamulce. Ale już tak mam od początku jak auto wyjechało z salonu. I zawsze zimą.[/quote]

    Vanhouse musisz ostro naprawdę ostro jeździć skoro tak szybo klocki wymieniłeś

    Odnośnie tego dziwnego odgłosu tarcia to u mnie jest tak samo

    Pozdro